بهاباد دنبال تقسیمات کشوری است یا عکس العمل مسؤلین بافق؟

دسته: مقالات
۲۸ دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۱

خبر بازدید مسؤلین شهرستان بهاباد از معدن چاه گز به عنوان معدنی در حوزه استحفاظیه بهاباد خبری تامل برانگیز بود اما عجیب نه.چرا که زمزمه های مشخص شدن حد و مرز بهاباد در زمان رقابت انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی به گوش رسید و حتی به عنوان یکی از خواسته های اصلی مردم از نامزدهای مختلف مطرح  شد.

مسلما بهاباد به یمن داشتن دو خصلت شاخص یعنی :”همت و همدلی مردم “و از آن مهمتر “مسولین پای کار و پیگیر” در اموری که بخواهد موفق می شود یعنی دو خصلتی که در بافق به نسبت بهاباد کمتر شاهد هستیم و در مواردی حتی باید بگویم اصلا این شاخصه ها را نداریم.

در اینکه بهاباد که به چراغ سبز مسؤلین بافق شهرستان شد و در وصف شهرستان شدنش استاندار یزد در مراسم گلنگ زنی خط انتقال گاز از یزد به بافق این جمله را بکار برد که:”بهاباد را خدا شهرستان کرد” باید در تقسیمات کشوری دارای مرز جغرافیایی مشخص باشد و به حقوق حقه اش برسد شکی نیست اما چرا در وهله اول روی نقاطی دست می گذارد که آینده اقتصاد و اشتغال شهر همجوارش را تحت تاثیر قرار می دهد موضوعی است که نیاز به فکر و اندیشه بیشتری دارد.

واضح تر بگویم شهرستان بهاباد مدعی است در تقسیمات کشوری معادنی چون چاه گز، چادرملو وحتی سه چاهون متعلق به این شهرستان است و پی گیریهای مختلف در رسیدن به این معادن را صورت داده اما در اولین قدم روی معدنی دست می گذارد و با بازدیدی برنامه ریزی شده از آن به چاه گز بهاباد نام می برد که از نظر ارزشی هیچ گاه به پای چادرملو نمی رسد شاید این حرکت بهاباد برنامه ریزی افرادی باشد برای بیرون بردن فکر این شهرستان از چادرملو به عنوان بزرگترین معدن منطقه چرا که تصاحب معادن بافق به خاطر دو شاخصه ای که در ابتدای متن گفتم، بهاباد دارد و ما  نداریم، بسیار آسانتر است تا معدنی که متعلق به اردکان با، ید طولای نفوذ سیاسی است.

از اینها بگذریم به نظرتان دود آتش اختلاف بین بافق و بهاباد در چشم چه کسی می رود و از طرفی چه کسانی یا شهرهایی در این آب گل آلود به ماهی گیری خواهند پرداخت؟به اختلافات دیرینه میبد و اردکان در دوره های قبل و اختلافات امروز طبس و اردکان و نیر و کاریزات نگاهی بیاندازید فکر نمی کنید در این بلبشوی بگو مگوهای کهنه شده، شهرهایی هستند که سرعت قطار پیشرفتشان دوچندان خواهد شد .

بی شک مطرح کردن تقسیمات کشوری و حد و مرز جغرافیایی و پیگیر این موضوع شدن از طرف مسؤلین بافق، بازی در زمین حریف و نهایتا گل زدن به خودی است چرا که بعید است بعد از دوسال از زمان شهرستان شدن، مسؤلین بهاباد تازه به این فکر افتاده باشند و مسلما آنها بیشتر منتظر نوع حرکت مسؤلین و حتی مردم بافق هستند چرا که اگرحرکت مسؤلین بافق و اقدام سریع و مثبت ایشان  در این ماجرا و ماجراهایی از این قبیل قاطع باشد نگاههای مترصد برای حرکتهای بعدی را کوتاه خواهد نمود و در غیر این صورت زیاده خواهی ها دوچندان شده و از سویی طرفین این مناقشه در آتش این اختلاف خواهند سوخت.

یقینا انتظار مردم و نخبگان بافق از مسؤلین شهرستان به عنوان پاسبانان حقوق ملت، پی گیری و پاسخی صریح ، شفاف و تعیین کننده است چرا که اگر اینگونه نباشد علیرغم سلب اعتماد مردم از ایشان در توانمندی ، حرکتهایی را شاهد خواهیم بود که شاید تبعاتش جبران ناپذیر باشد.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
آشنا یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما هم منتظر عکس العمل مسئولان بافق بخصوص آقایان ندافیان(فرماندار)-عسکری(مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق)-و حجت السلام سید جواد سلیمانی(امام جمعه معزز شهرستان)- و شورای شهر هستیم

این آقایان خوب میدانند که اگر محکم-قاطع و سریع عمل نکنند مورد سود جویی و زرنگی مسئولان بهاباد قرار میگیرند.
ما کاری به مسئولان قبلی نداریم که گذاشتند بهاباد که13هزارتا جمعیت داره شهرستان بشه اما دیگه نمیگزاریم حق مون رو بخورن

حسن یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
الان بحث تمامیت ارضی را پیشرو داریم.بحث خلیج فارس و ابوموسی و چاه گز هیچ فرقی ندارند و حتی برای بعضی از ما چاه گز مهمتر است. مسئولین استانی و کشوری (از خودی انتظاری نیست) یادشان باشد مردم برای جایگاه مدیریتی چه کردند اینکه حوزه استحفاضی ماست.

حسین یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدواریم مسئولین سکوت نکنند و بعد از این که کار از کار گذشت ………….

ناشناس یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تاکنون هیچ جوابی از مسولی داده نشده است
مردم باید محکم بیاستندو جواب زیاده خواهی ها را بدهند

منطقی باشیم یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۶:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درخبر صفحه 4 ضمیمه ایران زمین روزنامه ایران مورخه 18/3/1391 مدیر کل اداره تعاون ،کار وامور اجتماعی استان یزد (آقای فلاح زاده) خبر از اجرای طرحی در مجتمع فسفات اسفوردی بهاباد داده اند که ما نفهمیدیم فسفات اسفوردی بافق کی ضمیمه بهاباد شده است ؟ اگر شما اطلاعاتی دارید ارائه فرمایید تا ما هم مطلع شویم!!!!

زنگ خطر یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۶:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از کجا معلوم که این کار نقشه دخیل عباس و تابش نباشه
شاید این دو نفر با هم دست به یکی کرده باشند تا بافق و بهاباد را به جان هم بیندازند و آب را گل الود کنند و برای اردکان و مهریز ماهی بگیرند.
مواظب دسیسه ها هم باشید اتحاد بافق و بهاباد از بین نرود و آتشی به پا نشود که دودش به چشم بافقی ها و بهابادی ها برود و غذای لذیذش به کام اردکانی ها و مهریزی ها شود.

شهروند بافقی یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۶:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام داشتم پیش خودم فکر میکردم که فرماندار ما نمونه شده…………

بعد از چند روز از افشای این خبر چرا شفاف سازی نمیکند
شاید خواب باشد…….

بافقی یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نمونه شدن فرماندار فقط در یک نظرسنجی اینترنتی بوده است نه توسط مسئولین رده بالا

همشهری یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر مسئولین مثل همیشه ساکت بمونند، ما مردم بافق نباید ساکت بمونیم.

سلام سری به این لینک بزنید

ارمین دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۸:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درد شهر ما معادن سه چاهون و چاه گز و…نمی باشد بلکه مسئولین محافظه کار می باشد که بخاطر میز وپست با هر مشکل ومسئله ای کوتاه می آیند

امیر دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

fبهابادی ها اگه دنبال این گونه معادن هستند باید از مسیر چادرملو به یزد بروند نه از مسیر بافق

منتقد سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
به نظر بنده بد نیست دوستان مسئول نظم و امنیت ابتدا از مسئولین بهاباد سئوال کنند که بازدید رفته اند و خبر سیاسی ارسال شده است و یا واقعا بازدید سیاسی بوده است؟ در هر صورت یک زور خوابیده است!
به نظر می رسد این برنامه جدید شرکت تهیه و تولید (نوروزی) در خصوص بیرون رفتن از فشار فرمانداری بافق برای اخذ عوارض 2 درصد است و در این آب گل آلود حداقل تا خصوصی شدن این معادن این تکلیف را انجام نمی دهند. لذا از آقای مرشد زاده سئوال کنید به چه منظور آقایان به معدن دعوت شده اند و یا اگر دعوت نشده اند آخرین بار حضور ایشان در این معدن باشد.
این تحلیل آخر را به این دلیل نوشتم که آقای نوروزی تا کنون به حربه هایی مثل دیوان محاسبات متوسل شده تا 2 درصد عوارض فروش سنگ معادن چاه گز، میشدوان و زاغیا را که نمی دهد، جلو پرداخت عوارض چغارت و سه چاهون را نیز سد نماید.
خداوند ما را از شر فتنه محفوظ دارد. (آمین)

بهابادی سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۹:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام.تقسیمات جغرافیایی بین بافق و بهاباد و قرار داشتن معدن چاه گز در حوزه استحفاظی بهاباد آن قدر معلوم و واضح است که جای هیچ بحثی را باقی نمی گذارد.به نظر هم احترام گذاشتن به حقوق یکدیگر و جلوگیری از زیاده خواهی مانع اختلاف خواهد بود و اظهار نظرهای غیر کارشناسانه و غیر مسئولانه مخصوصا از طرف افراد غیر بومی تنها باهدف ایجاد شکاف و اختلاف بین مردمان شریف سخت کوش و متدین بافق و بهاباد صورت می گیرد . پس چه بهتر که آگاهانه قضاوت کنیم . نه با خط دهی اجانب

علی محمد سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش شهر ما مسولی نداشت……………………….

یه نفر چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باید از آقا یا خانم بهابادی سوال کرد آیا زیاده خواهی نیست که با استفاده از هر حربه ای یک مرتبه تبدیل به شهر شد حالا که مردم بافق از حق خود صحبت می کنند زیاده خواهی ست؟؟؟؟؟؟؟

    سعيد پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ - ۴:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    اگه حقتونه كه بسم ا…..

ابوالفضل پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر امام جمعه شهرمون و فرماندار تا جمعه همین هفته 91/3/26 حرفی در مورد معدن چاه گز نزدند و شفاف سازی نکنند ما مردم مجبور می شیم خودمون قضیه رو حل و فصل کنیم….اردیبهشت 90 رو هنوز همه یادشون هست که چی شد…حالا مسئولین خود دانند.

شریک پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ابوالفضل جان ما هم هستیم

بهابادی پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقا یا خانم یه نفر
باید به اطلاع شما دوست عزیز برسونم اگه بهاباد شهرستان شد اول به خاطر عنایت خداوند متعال و بعد به خاطر همت و همدلی مردم و مسئولین بومی بوده و از نظر سیاسی و تقسیمات کشوری هم شهری که نزدیک به 45 سال سابقه بخش بودن داره طبیعتاً باید شهرستان بشه.در ضمن شهرستان شدن ما یه موضوع ملی و کشوریه و جیزی از شما کم نکرد که همه چیو به این قضیه مربوط می کنید.به گفته ریاست محترم جمهور : هیچ ملتی جز با همدلی و وحدت نخواهد توانست به قله های پیشرفت و ترقی برسد، پس دست از اتهام زنی و تخریب بردارید لطفاً..

جواد پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۵:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ب فرمانداربافق نیزباید بگوئم سریعا اعلام کند که باما بافقی هاست یاباانها

بردارشهید پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۵:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ماهم مثل اقای ابوالفضل منتظرعکس العمل امام جمعه هستیم که مثل امام جمعه بهابادواردکان حافظ منافع بافق باشد

بافقی پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۹:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از چند روز اخبار استان گفت مسئولین شهرستان بهاباد از معدن شهرستانشان (چاه گز) بازدید کردند…. مردم بافق به هوش چاه گزو مثل چادر ملو بردند … وقت وقته همدلیه

حسین شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ظاهرا شب جمعه در دولت آباد آقایان مسئول ، فاتحه چاه گز را خوانده اند

كورش بزرگ شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولين هوشيار باشيد

ایمان دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۶:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بااین وضعیت باید گفت بافق بهاباد (بافق بخشی از بهاباد)

بهابادی شجاع سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۱ - ۷:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسمزاده سر دبیر محترم وآقایان ابو الفضل وامیر وناشناس و…. نظرات شمارا به دقت خواندم می خواهم دریک جمله بگویم ما دلاوران ورزمندگان 8سال دفاع مقدس بهاباد که خودتان از شجاعت بهابادیهاهم دیده اید وهم شنیده ایدمعدن چاه گز را آزاد کردیم شماها دیگر عرض اندام نکنیدانشا ا… معدن سه چاهون را که شما بافقی ها غصب کرده اید آن راهم به یاری خدا به خطه بهاباد بر می گردانیم اما چادرملوراهم به بافقیهاقول شرف میدهیم از چنگال اردکان متجاوزآزاد وبه وطن اصلیش بهاباد برمی گر دانیم

میبدی دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۹:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما بهابادیها یک اشتباه بزرگ کردید به عنوان حق السکوت بهاباد را به شهرستان تبدیل کردند به جهت اینکه در باره چادرملو سکوت کنید