محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم شد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

نجفی سرپرست وزارت علوم شد

به گزارش بافق فردا

به نقل از تدبیر بافق

رییس‌ جمهوری روز چهارشنبه در حکمی با قدردانی از زحمات دکتر رضا فرجی دانا در دوره مسئولیت شان به عنوان وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری، دکتر محمد علی نجفی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن حکم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر محمدعلی نجفی

با تشکر فراوان از زحمات جناب آقای دکتر فرجی دانا در دوران مسئولیتشان به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و سوابق علمی و مدیریتی جنابعالی به موجب این حکم، شما را به سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برمی‌گزینم.

امید است با توفیقات الهی و تلاش همه همکاران آن وزارت، اعضای هیأت‌های علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»

محمد علی نجفی پیش از این به عنوان گزینه دولت برای وزارت آموزش و پرورش معرفی شده بود که نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد. او مدتی رییس سازمان میراث فرهنگی بود که به دلیلی بیماری استعفا کرد. حسن روحانی همچنین در حکم دیگری رضا فرجی دانا را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

توجه سایت تدبیر را به استیضاح وزیر علوم جلب می کنم.دیدید م که براحتی وزیر استیضاح شد و آقای روحانی نیز برای جلوگیری از استیضاح او حاضر نشد سفر خود به ایلام را لغو کند و به مجلس برود.جناب آقای فرجی دانا یک اصلاح طلب بود.چه کار توانست بکند؟آیا توانست برای دانشجویان فضای باز به وجود آورد؟نه
همین عدم حمایت جدی روحانی از وزیر علومش نشان می دهد که جناب روحانی تنها یک ماموریت دارد و آن هم حل کردن مسئله ی هسته ای است.البته به گونه ای که حکومت زیر سوال نرود.جناب روحانی ماموریت دارد تا طرف های خارجی را فریب دهد و به نوعی برای مدتی وقت بخرد.
شما به لحن جناب روحانی در مقابل منتقدان مذاکره ی هسته ای نظری بیندازید.ایشان بسیار تند و قاطعانه صحبت می کنند ولی هیچ گاه دیده اید برای احقاق حقوق شهروندی و بشر اینگونه صحبت کنند؟این خود نشان می دهد که بعضی از مسائل که مشکلات جامعه ی ما از آن برمی خیزد فراتر از توان رییس جمهور است.
عده ای می گویند در دور بعد انتخابات مجلس نماینده های اصلاح طلب را به مجلس می فرستیم،همه چیز حل می شود.گیرم که فرستادید و همه ی مجلس یک دست اصلاح طلب شد.مگر قبلا در دوره ی ششم مجلس اصلاح طلب نبود؟؟چکار توانست بکند-دیدیدم که آن مجلس هم کارآیی ندارد.
البته به نقطه ای رسیده ایم که دیگر این بازیهای جناح بازی (احمدی نژادی بازی-روحانی بازی –مشایی بازی-خاتمی بازی-هاشمی بازی و ….)کارآیی ندارد،البته به شرط آنکه منصفانه تاریخ را دوره کنیم.
همیشه بدانید وقتی خود را در شرایطی قرار می دهید که مجبورید بین بدو بدتر انتخاب کنید و بد را بر می گزینید.بد به بدتر تبدیل می شود.در این بین عمر شما رفته است و هیچ نتیجه ای نگرفتید و تنها هزینه دادید.

حامد شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روحاني خار چشم افراط گرايان است . روحاني متشكريم . زنده باد اعتدال و تدبير و اميد .