آبی که بالاخره گل آلودشد

دسته: عمومی
۲۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲ شهریور ۱۳۹۳
دکتر ارجمند
آبی که بالاخره گل آلودشد
اتفاقات و اعتصابات سنگ آهن ,وارد خطرناک ترین فاز خود شده است یعنی دستگیری و تهدید واز همه مهمتر گل آلود شدن آب که شاید خیلی ها منتظر آن بودند و بالاخره این آب گل آلود شد و الان زمان آن است که ماهیگیران قهار ,ماهیان خود را شکار کنند علی الخصوص مخالفان دولت که بازی های جناحی و حزبی برایشان اهمیت دارد فرصت مناسبی را بدست آوردند تا دولت تدبیر را به بی تدبیری متهم کنند .
شاید عده ای بگویند این اتفاقات هیچ ربطی به حزب و جناح ندارد این کاملا درست است اما کسانی که گردانندگان این جریانات هستند اتفاقا بازی های جناحی برایشان فوق العاده حائز اهمیت است.
 امروزه هرکسی منادی عدالت و حقیقت گشته است وخود را محق می داند و هزار دلیل برای معصومیت و تبرئه خود می آورد آن هم با مدرک وسندودیگری او را تکذیب می کند و او را پست طلب و آشوب گر و هرج و مرج طلب می داندو بازار تهمت و دروغ ,داغ داغ است .
 هرفردی دیگری را متهم می کند تا خود را تبرئه کند و از طرف دیگردایه های دلسوز تر از مادر هم کم کم سر وکله شان پیدا شده است وسنگ مردم را به سینه می زنندو  فضا ی تهمت و افترا با ابرهای دروغ و تزویرپوشیده شده است به طوری  که تشخیص حق مشکل گردیده است .
دراین آشفته بازار فقط یک چیز حقیقت دارد و آن این است که بدون شک حقی از مردم بافق تضییع شده همان گونه که قبلا هم تضییع شده بود و کسی دلش برای مردم نسوخته است و اگر مسئولان این اتفاقات را به درستی مدیریت می کردند الان شاهد این مسایل نبودیم.
وقتی مسئولان از منظر بالا به مردم می نگرند و با چشم حقارت به آن ها نگاه می کنند و تصور می کنند که هنوز ما در عصر حجر زندگی می کنیم و می توانند مسائل را از چشم مردم مخفی کنند وضع همین است که الان است و تا زمانی که مسئولان مردم را محرم خود ندانند و شفاف و بی پرده حقایق و واقعیات را با آن ها در میان نگذارند اگر هزار سال دیگر هم بگذرد هیچ تغییری در وضع ما پیش نخواهد آمد.
این که چه کسی راست می گوید یا چه کسی دروغ می گوید به مرور زمان مشخص خواهد شد چون هیچ وقت خورشید زیر ابر نخواهد ماند و سرانجام حقیقت مانند روز برملا می شود که فقط کمی صبر می تواند ما را به سرزمین حقیقت رهنمون سازد.
اما چیزی که فعلا مهم است این است که رشته کار از دست دولتمردان تدبیر و امید در رفته است و از آخرین دوا یعنی بازداشت کارگران, استفاده کردند و شاید گره ای را که می شد با دست باز کرد امروز ه آن قدر آن را کور کردند که یا باید با دندان باز کرد یا باید دندان هایی را شکست تا آن گره کور باز شود.
تنها راه حل این است که با عقلانیت و بصیرت وارد میدان شد و کار را به دست کاردان سپرد و از دروغ و تزویر دست برداشت و حقیقت را شفاف و صریح با مردم در میان گذاشت نه این که این وآن را متهم کنیم و خطبه های آتشین و کوبنده بخوانیم و از پشت به اعتمادمردم خنجر بزنیم.
بدانید که اعتماد مردم, تنها سرمایه برای دولتمردان است که اگر این اعتماد از دست رفته باز نگردد در آینده تبعات آن چندین برابر خواهد شد.
سرچشمه شاید گرفتن به بیل          وگرنه نشاید گرفتن به پیل
دکتر حسین ارجمند

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
حيران شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتي صداهاي مختلفي از مسئولين شهر شنيده مي شود،
وقتي در جلو وزير و مقامات كشوري و استاني، فردي به نماينده كارگران ايراد مي گيرد،
وقتي سردبير سايتي استاندار را به دادخواهي فرا مي خواند كه نماينده كارگران اعتبار قانوني ندارد،
وقتي حقوق شهر براي تعدادي از مسئولين خط قر مز نباشد،
طبيعي است كه كسي براي اين شهر تره هم خرد نمي كند.طبيعي است كه فضا امنيتي مي شود.طبيعي است كه يگان ويژه مي فرستند.

مسعود شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما کاری به بازیهای جناحی نداریم.دولت تدبیر هم مثل دولت عدالت محور است.این دولتها با هم فرقی ندارند همه ی آنها در راستای منافع افراد خاص عمل می کنند.بهتر است شما نیز دست از این بازیها بردارید.ما به سخنان آتشین دخیل عباس کاری نداریم همانطور که به سخنان دولت مردان تدبیر و امید کاری نداریم.
باز داشت برادران کارگر ما نشان داد که مردم برای دولتمردان اهمیتی ندارند.چه اصلاح طلب بر سر کار باشد چه اصول گرا.
باید برادران ما آزاد شوندو خصوصی سازی به طور کامل لغوش شود وگرنه آب ما با آنها به یک جوب نخواهد رفت.

موسی شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینهائی که دستگیر شدند باعث فتنه هستند هیچ کدام آنها دلشان برای شهرشان نمی سوزد وقتی توی مجالس بدروغ می گویند ما بادفتر مقام معظم رهبری صحبت کردیم وایشان به آقا مجتبی گفتند بروید بافق وگزارش بیاورید ومقام معظم رهبری دست نوشته ای دادند که خصوصی سازی سنگ آهن باید متوقف شود آیا بنظر شما نباید دروغگو وکذاب دستگیر شود آیا می شود بهمین راحتی دروغ شاخ دار گفت یا در مجلسی گفتند به ما مبلغ کلانی سفارش کردند که بگیریم ودست از اعتصاب برداریم آیا شما ملت فهیم نباید بدانید این رشوه توسط چه کسی به آقای تشکری پیشنهاد شده آیا تشکری دروغ می گوید یا درست بهر حال باید مشخص شود عامل این گمراهی کارگران محترم ومردم کیست

ناشناس شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بی بی سی بار دیگر اخبار بافق را انتشار داد :
خبرگزاری کار ایران، ایلنا، می‌گوید که کارگران معدن سنگ آهن بافق در استان یزد برای پنجمین روز متوالی دست به اعتصاب زده‌اند.
ایلنا همچنین گزارش کرده که پنج کارگر اعتصابی در بافق بازداشت شده‌اند. محمدحسن تشکری، رئیس شورای شهر بافق نیز یکی از این بازداشت‌شدگان است.
ایلنا به نقل از محمد عباسی بافقی، سخنگوی شورای شهر بافق، می‌گوید که این افراد در یک خانه بازداشت شده‌اند. بازداشت آنها حدود ساعت ٢ بامداد امروز (١ شهریور) انجام گرفته است.
آقای عباسی بافقی به ایلنا گفته است: “این کارگران جزو لیست بازداشت ۱۸ نفره پلیس هستند که به دلیل پناه گرفتن در میان کارگران معترض، این نهاد پیشتر موفق نشده بود آنان را بازداشت کند.”
گزارش شده است که اعضای خانواده کارگران بازداشتی در مقابل دفتر کارفرما تجمع کرده‌اند.
هفته گذشته ماموران یگان ویژه با کلیک استقرار در معدن سنگ آهن بافق، قصد بازداشت ۱۶ کارگر را داشتند.
آقای عباسی بافقی به ایلنا گفته است که ماموران یگان ویژه از معدن سنگ آهن خارج شده اما در شهرستان بافق حضور دارند.
هفته گذشته گزارش شد “با شکایت کارفرما” حکم بازداشت تعدادی از کارگران معترض صادر شده و پلیس دو نفر از آنها را بازداشت کرد، اما ۱۶ نفر دیگر، بعد از آن که از صدور حکم بازداشت خود باخبر شدند، به معدن پناه بردند و ماموران پلیس هم در پی آنها راهی معدن شدند.
براساس گزارش‌ها، کارگران معدن سنگ‌آهن بافق در اعتراض به این بازداشت‌ها از سه‌شنبه شب دست کار کشیده‌اند و خواهان آزادی همکارانشان شده‌اند.
کارگران این معدن به شیوه اجرای برنامه‌های خصوصی‌سازی این واحد اقتصادی اعتراض دارند و امسال دست‌کم کلیک یکبار دیگر از ۲۷ اردیبهشت تا چهارم تیر در اعتصاب بوده‌اند.
منبع :
http://www.bbc.co.uk/persian/business/2014/08/140823_l45_bafgh_miners_arrest.shtml

ناشناس شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

صدای آمریکا دو خبر زیر را در مورد حوادث امروز سنگ آهن منتشر کرد :
سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق در استان یزد از «بازداشت» پنج کارگر معدن سنگ آهن این شهر در ساعت «دو نیمه‌شب» شنبه، اول شهریورماه، در «خانه‌ای شخصی» خبر داده و گفت که محمدحسن تشکری، رئیس شورای اسلامی این شهر، نیز از جمله بازداشت‌شدگان است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، محمد عباسی بافقی گفت که این کارگران جزء لیست بازداشت ۱۸ نفره هستند که به دلیل پناه گرفتن در میان کارگران معترض، نيروی انتظامی پیشتر موفق به بازداشت آنان نشده بود.

دومین دور از اعتصاب پنج هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق وارد پنجمین روز خود شده است. آنان از ۲۷ ارديبهشت تا چهارم تير در اعتراض به خصوصی‌سازی اين واحد دست به اعتصاب زده و برای تحقق خواسته‌های خود دو ماه مهلت داده بودند که پيش از پايان اين مهلت،‌ حکم بازداشت ۱۸ کارگر صادر شد.

روز سه‌شنبه، ۲۸ مرداد، نیروی انتظامی امیرحسین کارگران و علی صبری از کارگران این معدن را بازداشت کرد، اما نتوانست ۱۶ کارگر دیگر را دستگیر کند.

کارگران این معدن در اعتراض به بازداشت دو همکار خود و تلاش برای بازداشت ۱۶ کارگر ديگر از سه‌شنبه شب دست به اعتصاب زده‌اند.

خبرگزاری ایلنا همچنین بر اساس اخباری که به نوشته این خبرگزاری به طور مستقل قابل تائید نیست خبر داده که صاحب خانه‌ای که محمدحسن تشکری، رئیس شورای شهر بافق، که از کارگران معدن سنگ آهن بافق است، در آن مخفی شده بود نیز بازداشت شده است.

به گزارش این خبرگزاری، خانواده‌های کارگران بازداشت شده امروز با تحصن در مقابل دفتر کارفرما، اجازه خروج وی از دفترش را نداده‌ و گفته‌اند تا آزادی کارگران به این تحصن ادامه می‌دهند.

بر اساس گزارش‌ها، ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی که از روز چهارشنبه، ۲۹ مرداد، در این معدن مستقر شده بودند، روز جمعه، ۳۱ مرداد، از این معدن خارج و در خارج از محوطه معدن مستقر شدند.

دخیل‌عباس زارع‌زاده، نماینده بافق در مجلس، دیروز گفته بود که برخورد امنیتی با کارگران بافق باعث تحریک معترضان شده است.

به گفته آقای زارع‌زاده، در دور اول اعتراضات کارگران این معدن که ۳۹ روز طول کشید، هیچ اتفاق امنیتی رخ نداده است.

دور قبلی اعتصاب پنج هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق در واکنش به عرضه ۲۸.۵ درصد از سهام معدن در فرابورس که به قصد خصوصی‌سازی انجام گرفته بود برگزار شد. قرار بود که اين سهام به شرکت فولاد خوزستان فروخته شود و کارگران خواستار واگذاری اين سهام به شرکت تعاونی خود بودند.

پيش از اين، ۷۱.۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در سال ۹۱ به صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان واگذار شده بود.

در همين حال به نوشته وب‌سايت اتحاد،‌ ارگان اتحاديه آزاد کارگران ايران، کارگران معدن سنگ آهن بافق از احتمال تعديل نيروی کار و کاهش دستمزد و مزايا در پی خصوصی‌سازی اين معدن نگران بودند.

خبرگزاری ایلنا روز شنبه در گزارشی با اشاره به سرنوشت کارگران معادنی که «خصوصی‌سازی» شده‌اند نوشت: «دلیل اصلی اعتراض کارگران که در سایه هیبت اعتراض‌شان رنگ‌ باخته است، نفس خصوصی‌سازی است.»

از ديگر خواسته‌های اين کارگران، برکناری مديرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ايران،‌ تضمين امنيت شغلی و ارتقای سطح استخدامی تمامی ‌کارکنان بود.

پنج هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق پيشتر هم دو بار دست به اعتراض‌های مشابهی زده بودند.

به نوشته سايت اتحاد بين‌المللی در حمايت از کارگران در ايران، کارگران در روزهای ۱۹ و ۲۰ ارديبهشت‌ماه نيز دست به اعتصاب زده بودند.
http://www.radiofarda.com/content/f2-iran-workers-strike-in-bafgh-yazd-arrested-police/26546471.html
……………………
در پی بازداشت ۵ تن از کارگران اعتصاب کننده معدن سنگ آهن بافق، خانواده‌های این کارگران مقابل ساختمان کارفرما تحصن کردند.

پلیس، بامداد شنبه ۵ کارگر معدن سنگ آهن بافق را به دنبال شکایت کارفرما از آنان، بازداشت کرد. پس از آن، خانواده‌های این کارگران مقابل دفتر کارفرما تحصن کرده و اعلام کردند که تا آزادی کارگران بازداشت شده به تحصن خود ادامه می‌دهند. به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد حسن تشکری رئیس شورای شهر بافق و از کارگران معدن سنگ آهن، در میان بازداشت شدگان است.

به دنبال شکایت کارفرمای معدن سنگ آهن بافق از کارگرانی که خرداد ماه در اعتراض به عرضه سهام این معدن به بخش خصوصی اعتصاب کرده بودند، حکم بازداشت ۱۸ نفر از این کارگران از سوی دادگاه صادر شد. پلیس ۲ نفر از این کارگران را بازداشت کرد اما بازداشت بقیه آنها به دلیل تحصن اعتراض آمیز کارگران به این بازداشت‌ها، متوقف شد.

پلیس سرانجام موفق شد پس از سه روز و با پراکنده شدن کارگران تحصن کننده، ۵ کارگری که حکم بازداشت آنان صادر شده بود را دستگیر کند. پیشتر دو نفر دیگر از کارگران نیز بازداشت شده بودند.

سخنگوی شورای شهر بافق با اعلام بازداشت رئیس شورای شهر گفت: «اگر چه یگان ویژه پلیس از معدن سنگ آهن بافق خارج شده است اما هنوز در شهرستان حضور دارند.»

علی ربیعی وزیر کار ایران پیشتر اعلام کرده بود که اجازه نخواهد داد کارگران معدن بافق به دلیل اعتصاب، دچار مشکل شوند
http://ir.voanews.com/content/iran-labours-strike-police-arrest/2425565.html

عیسی شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب موسی باید بگویم که تشکری در این بین کاره ای نیست.او نیز یکی از گروگانهایی است که باید به زودی آزاد شوند.مردم از اول هم امیدی به این نامه نداشتند.در شرایط فعلی دستگیری کارگران چیزی را حل نمی کند.با توجه به پوششی که رسانه های خارجی بر اعتراضات بافق دارند.هر بازداشتی سریع مخابره می شود.
بعد از آزادی تشکری بروید با این هم حزبی خود بحث کنید که چرا نامه ی دروغ رو کرده است.این ربطی به لغو کامل خصوصی سازی و آزادی گروگانها ندارد

همسفر یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باید به مسئولین هشدار داد که دستگیری چند کارگر بیگناه افتخار نیست.هر کس به راحتی می توانست آنها را دستگیر کند.
آزاد سازی گروگانهای اسیر در چنگال جیش العدل می توانست افتخار آمیز باشد.

معترض یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا شرم اور است که این همه مسئول و رییس نتوانستند این مسئله را حل کنند و اخر کاررا به این جا کشاندند که دودش مطمئنا در چشم مردم بافق خواهد رفت.
از این جا به بعد همش ضرراست .واقعا درست گکفتید اب بالاخره گل الود شد و تا به حال هرچه بافته بودیم پنبه شد.
ان از دولت عدالت محور واین هم از دولت تدبیر و امید.
بیچاره مردم که بازیچه دست این وان شدند.

جواد یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ادم می مونه که واقعا حق با کیه؟
تزویر تزویر تزویر تزویر تزویر
تا این غده سرطانی در جامعه است ما همیشه بدبخت خواهیم ماند.

159 یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اشتباه در اشتباه.فغلا مردم یک خواسته دارند ازادی بازداشت شدگان ودیگر تمام.
امد به سرم از ان چه می ترسیدم.
پیه فعلا دست گربه افتاده وحالا حالا ها باید بدویم

محمد رضا یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام : مردم فهیم و آگاه بافق هوشیار باشید(تفرقه اناز و حکومت کن ) این مثال پیر انگلیس است جناب آقای مهندس تشکری ما به شما رای دادیم شهرم را به سازی نه فرار سرمایه از بافق: دارند سو استفاده می کنند از قدرت خودشان ؟ از فرماندار و اداره اطلاعات تقاضا دارم هر چه سریعتر شرکت سنگ آهن را راه اندازی بشه : چطور وزارت اطلاعات آقای ریگی را در آسمان ایران دستگیر کرد امادنمی تواند عده ای آشوبگر در اقتصاد کشور را سر جایش بنشانند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  ایرانی یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  در مورد دستگیری ریگی هم بهتر است تحقیق کنی تا بدانی که حقیقت ماجرا با آنچه از طریق تلویزیون گفته شد فرق دارد.
  1- قرقیزستان خبر دستگیری مسافران خارجی هوای خود را به شدت تکذیب کرده است.هواپیما را مجبور به فرود کردند ولی کسی را از این هواپیما دستگیر نشده است.
  2-پاکستان هم رسما اعلام نموده که در دستگیری ریگی همکاری موثر داشته است.
  http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/03/100301_l03_rigi_kyrgyzstan_deny.shtml

میلاد یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یادمان نمی رود که جیش العدل 5 سرباز ایرانی را ربود ولی مسئولین نتوانستند آنها را آزاد کنند.عجیب است که در شرایط فعلی زور عده ای به چند کارگر ساده می رسد.

غلامحسین یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمد رضا کامنت شماره 11
بهتر است مواظب صحبت خود باشید، تمام کارگران خواسته بحق دارند آزادی دوستانشان و برکناری جواد عسکری. بهتر است دست از حمایت از مدیر را بردارید. مگر اینکه شما هم مثل بافق فردا دنبال منافع خود باشید

  15 درصد دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  البته لغو خصوصي سازي و 15 درصد حداقل سهام شركت به مردم

بافقی یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درجواب محمد رضا باید بگوییم اینها آشوبگر نیستند بلکه کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی واز همشهریان ماهستندکه به آنها قول داده شد خصوصی سازی لغو شده آنهم از مقا مات بلند پایه ولی……. ماهمیشه باید واقعیت را بپذیریم.

دلاور یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی از عجایب هفتگانه عالم خلقت روش فکر کردن وتصمیم گرفتن تنی چند از کارگران شرکت سنگ آهن بافق است روزی شهر را بهم ریختند تا مدیر عامل بومی آنهم فقط عسکری وبرای تحقق خواسته خود چندین مجروح دادند والان فضای شبه ناک و نا آرامی را پیاده کردند که نه به عسکری حقیقتا این کارگران مدیر غیر بومی می خواهند که ندانند اسمش چیست و چه روزهائی در بافق هست و…..

حقیقت جو یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمد رضا(کامنت 11) همانطور که دوستان اشاره کردند دولت قرقیزستان اعلام نموده هیچ کدام از مسافرین هواپیمای مذکور دستگیر نشده اند.یعنی آقای ریگی در آن هواپیما نبوده است.دولت قرقیز هیچ اشاره ای به شلیک جنگنده ی ایرانی به دو طرف هواپیمایش نکرده است.البته این موضع با عقل هم جور در نمی آید .هیچ دولتی حاضر نیست این ریسک را بکند زیرا سقوط هواپیما حتمی است.از طرف دیگر دولت پاکستان هم اعلام نموده که در دستگیری ریگی نقش اول را داشته است.
اصلا شما چرا کارگران بافق را با ریگی مقایسه می کنید؟؟

محمد یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام به همه کارگران عدالتخواه دست مریزاد دست خدا پشت و پناهتون دست از جهادتان برندارید به خدا کار شما کم از جهاد در راه خدا ندارد به حرف یک مشت وطن فروش فرومایه مثل این آقا محمد رضا گوش ندهیدآقای تشکری به مانند گوهری ناب است همه حرفهایش حقیقت است آینده بافق تیره و تار است اگر دست از خواسته های بر حقتون بکشید نفرین آیندگان را برای خود نخرید

میلاد دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دستگیری ریگی با همکاری پاکستان و با چراغ سبز آمریکا صورت گرفته است.آنچه از تلویزیون دیدید یک داستان تبلیغاتی بود.

پاسخ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همانطور که دوستان گفتند در دستگیری ریگی پاکستان نقش اول را داشت.امسال جیش العدل سربازان ایرانی را ربود اما نتوانستند آنها را آزاد کنند زیرا پاکستان همکاری نکرد.البته همکاری آمریکا هم مهم بود.علت عدم همکاری پاکستان و آمریکا در قضایای امسال این بود که آنها می دانستند دوباره ایران شوی تبلیغاتی راه می اندازد و همه چیز را به نام خود تمام می کند.