دخیل عباس در جمع نمازگزاران گفت: واگذاری سهام شرکت سنگ آهن را مربوط به زمان مدیریت اسرافیل احمدیه عنوان و مدیر عامل کنونی را از این ماجرا تبرئه کرد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

دخیل عباس در جمع نمازگزاران گفت:

واگذاری سهام شرکت سنگ آهن را مربوط به زمان مدیریت اسرافیل احمدیه عنوان و مدیر عامل کنونی را از این ماجرا تبرئه کرد

نماز جمعه این هفته بافق با حضور دخیل عباس زارعزاده دارای حاشیه های پررنگ تر از متن بود.

نمازگزاران بافقی پس از اقامه نماز جمعه این هفته پای سخن نماینده خود در مجلس شورای اسلامی پیرامون واگذاری سهام شرکت سنگ اهن بافق و اعتصابات کارگری نشستند.

زارعزاده در ابتدای کلام خود گفت بنده نماینده شما مردم هستم و وظیفه خود می دانم برای احقاق حق شما تلاش کنم.

وی با اشاره به نامه نگاریهای ماههای گذشته اش به سازمان بازرسی کل کشور درباره واگذاری شرکت سنگ اهن مرکزی از نامه 8 صفحه ای نیز به رئیس جمهور در این خصوص یاد کرد که در آن به زوایای خصوصی سازی معدن بافق اشاره گردیده است.

نماینده مردم بافق از قرار جلسه دوشنبه هفته آتی با وزیر رفاه و معاون اول ریاست جمهوری سخن به میان آورد و اطمینان داد نسبت به حق خواهی مردم بافق تلاش کند.

زارعزاده واگذاری سهام شرکت سنگ آهن را مربوط به زمان مدیریت اسرافیل احمدیه عنوان و مدیر عامل کنونی را از این ماجرا تبرئه کرد.

در این هنگام یکی از حضار با اعتراض نسبت به این سخن از زارعزاده پرسید :اگر این واگذاری در ان زمان اتفاق افتاده است چرا دکتر یاراحمدی در اعتراض به خصوصی سازی از سمت مدیریت در سال 90 استعفا داد؟

زارعزاده در پاسخ گفت :با توجه به اطمینان کامل به دکتر یاراحمدی بنده در این خصوص بررسی بیشتری خواهم داشت شاید من اشتباه می کنم.

در ادامه این جلسه همسر یکی از کارگرانی که به شکایت مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی تحت تعقیب قرار گرفته است گفت:آقای زارعزاده کارگرها چه گناهی کرده اند که اینچنین مورد بی مهری قرار گرفته و احضار و زندانی می شوند.مگر در سفر دو ماه پیش استاندار یزد به بافق قرار نشد کارگرانی که نسبت به گرفتن حق شهر تلاش نموده اند نه تنها مورد مواخذه قرار نگیرند بلکه تشویق شوند؟

این زن بافقی سخنانش را با این جمله به پایان رساند که حاضریم برای گرفتن حق بافق ،جان خود را نیز بدهیم و شهید شویم که این سخنان با تکبیر بلند حضار تایید شد.

یک زن دیگر حاضر در جمع با بیان اینکه مشکلات عدیده بافق به گونه ای نیست که با سفر شبانه وزیر حل شود و ما از دلیل سفرهای شبانه مسؤلین کشوری و استانی به بافق سؤال داریم.

وی به حوادث اردیبهشت 90 اشاره و با یادآوری اجحافی که در حق بافق در ان زمان شد و درگیری یگان ویژه با مردم به علت درخواست مدیر بومی و دلسوز ادامه داد :متاسفانه تصمیم گیران فقط به بومی بودن مدیر توجه و به دلسوزی آن توجهی نکردند تا جایی که همین مدیر امروز برای آغاز مجدد کار و برخورد با همسر و فرزندان ما متوسل به زور شده و با همدستی برخی مسؤلین بی لیاقت شهرستان از یگان ویژه برای برخورد با کارگران تحت مدیریتش استفاده و برای انها پرونده سازی می کند.(در این هنگام جمعیت بارها و بارها علیه عسکری شعار و خواستار عزل وی از مدیریت این مجموعه معدنی شدند).

در ادامه یکی دیگر از حضار با بیان اینکه مردم بافق مردمی ولایی و حامی نظام مقدس انقلاب اسلامی ،ولایت فقیه و از خانواده سرافراز شهداء و ایثارگر هستند حساسیتشان به تنها سرمایه اقتصادی شهرشان که امروز به تاراج رفته است را عادی دانست و اختصاص 15 درصد از سهام معادن برای آبادانی بافق را حداقل کاری عنوان کرد که باید انجام پذیرد.(این سخن نیز با تکبیر بلند حضار تایید شد).

همسر یکی از بازداشت شدگان اخیر نیز در سخنانی ضمن درخواست از زارعزاده برای آزادی دو کارگر بازداشتی رفع هرگونه قرار بازداشت برای کارگران خصوصا رئیس شورای اسلامی شهر بافق که برای مردم شهر تلاش کرده اند را خواستار شد .

یکی از روحانیون حاضر در جلسه نیز در سخنانی با اشاره به انفال بودن معادن هرگونه واگذاری را غیر قانونی اعلام و تعیین تکلیف آن را در اختیار رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست.

وی به اقدام فرماندار بافق در استقرار یگان ویژه در بافق اشاره و گفت: متاسفانه این حرکت نشانه بی تدبیری وی در دولت تدبیر و امید است و بنده با صراحت اعلام می کنم اگر یگان ویژه بخواهد با کارگرها و مردم ولایی بافق برخوردی داشته باشد باید از روی جناره ما بگذرد.منبع تدبیر بافق

بافق فردا

آنچه از متن سخنان جناب آقای زارع زاده در نماز جمعه بافق برداشت می شود این است که ایشان به تناسب فضای  احساسی و عاطفی جمعیت ایراد سخنرانی می فرمایند سوال ما این است که اگر آقای زارع زاده با وجودیکه بیش از دوسال است نماینده مردم شهرستان بافق می باشند و از بدو ورودشان مسئله خصوصی سازی یکی از موارد چالش برانگیز بافق بود و ایشان بارها و بارها در همین مسجد جامع در همین  رابطه برای همین مردم به ایراد سخن پرداختند و به قول خودشان نامه هشت صفحه ای برای رئیس جمهور و نامه هایی هم برای سازمان بازرسی نوشتند تا روز جمعه هنوز نمی دانستند که شرکت سنگ آهن در چه زمانی استارت خصوصی سازی آن خورده است ؟ اگر ایشان نمی دانستند خیلی ناپسند است که شخصی در حال پیگیری  چنین کارمهمی باشد و از سابقه ی موضوع که  نزدیک به دوسال با آن دست و پنجه نرم می کند بی خبر باشد وچرا قبل از ایراد سخنرانی از آقای دکتر یار احمدی سوال نفرمودند تا با اشرافیت کامل به موضوع در جمعی که مورد ستم واقع شدند به ایراد سخن بپردازند؟ شایسته نیست در خصوص موضوع به این مهمی اطلاعات مستمعین بیشتر از سخنران باشد آنهم سخنرانی در کسوت مقدس نمایندگی مردم .

واما اگر ایشان اطمینان داشتند که در زمان اقای احمدیه سنگ آهن استارت خصوصی سازی اش خورده بسیار به جا بود محکم از سخنان خود دفاع کند کند تا آرامش را به مردم باز گرداند .

کاش ما مردم بافق به این باور برسیم که

کس نخارد پشت من

جز ناخن انگشت من

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ملایی پور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

1-سایت بافق فردا به خوبی گفتند که آقای دخیل عباس سخنان بدون پشتبانه و آتشین می زند.او فقط می خواهد اهداف انتخاباتی خود را دنبال کند.به نظر من ایشان تخصص لازم برای نمایندگی مردم را ندارد.البته فراموش نشود که در بعضی از سیستمهای حکومتی تعهد مهمتر از تخصص است.
2-قبلا هم گفتم که مسجد جای عبادت و راز و نیاز است.مسجد جای دنبال نمودن اعتراضات و اعتصابات کارگری نیست.مسجد-معبد-کلیسا-کنیسه و … برای همه ی ما ارزشمند است و ما به آن احترام می گذاریم ولی این مکانها نباید با سیاست آلوده شود.من نیز تا پای جان با آن شیرزنی که گفت تا پای جان برای گرفتن حق بافق تلاش می کنیم ،همراهی می کنم.اما دونکته را به این شیرزن و مردمی که آنجا بودند گوشزد می کنم.اول به شیرزن می گویم که ما باید اعتصاب بافق را در راستای اهداف ملی قرار دهیم و به عبارت دیگر بافق دوستی را به ایران دوستی پیوند دهیم.نسبت به حقوق سرزمینمان و ثروتهای آن یعنی نفت و گاز و … حساس باشیم.دوم به افرادی که در آن مکان حضور داشتم می گویم تکبیر برای عبادت به کار می رود.پس بیایید این واژه را در جای خود به کار ببریم.برای همراهی این شیرزن باید شعارهای ملی و یا حداقل شعارهایی برای بافق می دادید مثل زنده باد بافق-بافقی می میرد ولی ذلت نمی پذیرد.در بعد وسعتر بافق را باید با ایران جایگزین کرد.
3-علیه عسکری شعار دادن دردی از مردم بافق دوا نمی کند.عسکری بود یکی مثل او می آید.تفاوتی هم نمی کند که باسواد باشد یا کم سواد.بهتر است دست از این باند و باند بازیها برداریم و منافع بافق را در نظر بگیریم.درخواست برکناری عسکری یک درخواست انحرافی است و نباید مطرح شود.لغو کامل خصوصی سازی و آزادی بازداشت شدگان هدف ماست.مطمئن باشید اجازه نمی دهند یک فرد وطن پرست بر سر کار بیاید.به عبارت دیگر نمی گذارند فردی بیاید که به ایران و مردمش تعهد دارد.
3-همه ی دولتها چه اصول گرا و چه اصلاح طلب از یگان ویژه استفاده کردند و می کنند زیرا منافع مردم برای آنها اهمیتی ندارد.
4-مردم بافق بارها دیده اند که چاپلوسی مقامات دردی از آنها دوا نمی کند.باز می بینیم که اختیارخود را به دست افرادی می گذارند که جز چاپلوسی چیز ی نمی دانند.
5-اگر قانون در یک کشور بر اساس حقوق شهروندی و بشر نوشته شود.نیازی به تفسیر ندارد .زیرا این حقوق از ذات انسان بر می خیزد.
تا زمانی که انتظار دارید در مسجد جامع به حق خود برسید،هیچگاه به حق خود نخواهید رسید