طلسم اعتصاب سنگ آهن شکسته نشد

دسته: عمومی
۷۲ دیدگاه
سه شنبه - ۴ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

انتظار میرفت با توجه به اینکه از شروع اعتصابات رایزنی هایی صورت گرفته بود تا اعتصاب سنگ آهن بافق که می رفت هشتمین روز خود را پشت سر بگذارد امشب پایان پذیرد .

اما علیرغم جلسات  فرماندار بافق ، اعضای شورای شهر با مسئولین استانداری و محمدرضا صباغیان با شخص استاندار در روز سه شنبه چهارم شهریور تصور عمومی براین بود که طلسم این اعتصابات زنجیره ای شکسته شود .

اما با همه ی خوشبینی ها این اعتصاب همچنان ادامه دارد و کما کان بزرگترین مجموعه اقتصادی شهر تعطیل می باشد .

بنا به گزارش بافق فردا در تجمعی که کارگران در محل ورودی شرکت سنگ اهن برگزار نمودند محمد عباسی ، حسن امیر زاده و محمد رضا صباغیان سخنرانان این تجمع بودند که همگی تاکید داشتند

1- 15درصد سهام به بافق تعلق گیرد

2- کارخانه های جوار معدنی احداث گردد

3- امنیت شغلی تضمین گردد

4- آزاد شدن بازداشت شدگان

صباغیان اعلام نمود مسئولین پیشنهاداتی را در حال پیگیری  هستند ولی هنوز اعلام نکردند

صباغیان گفت : ما به خاطر نداشتن منابع انسانی بومی در پست های بالای مدیریتی و و ارسال اطلاعات غلط به مسئولین باعث اشتباه در تصمیم گیری شده  به گفته صباغیان در این تجمع  استاندار و فرماندار قول پیگیری دادند  و مشکلات را مرتفع نمایند

به نقل از ایلنا

تحصن کارگران معدن سنگ آهن بافق صبح امروز (چهارشنبه ۵ شهریور) یه نهمین روز متوالی‌اش وارد شد. همزمان شماری از کارگران و خانواده‌های کارگران بازداشتی مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا درعین حال تجمع امروز مقابل فرمانداری را نسبت به روزهای گذشته پرتعداد توصیف کردند.

براساس این گزارش، حدود ۵۰۰۰ کارگر معدن سنگ آهن بافق دیشب مقابل ورودی معدن جمع شده بودند و بعد از اظهارات اعضای شورای شهر و «محمدرضا صباغیان» نماینده کارگران مبنی بر خلف وعده استاندار در آزادی کارگران بازداشت شده به مقابل فرمانداری رفتند.

در تجمع شب گذشته گفته شده کارگران برای حل مشکلات به مسئولان دولتی تا ۱۹ شهریور مهلت می‌دهند اما تا آن زمان همچنان تولید را متوقف نگه خواهند داشت.

به نقل از یزد فردا

در دو ماه گذشته برای احقاق حقوق بافق بالای 100 جلسه ریز و درشت با مسؤلین شهر و استان داشته ایم. 

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در شامگاه چهارم شهریور و پس از یک هفته از آغاز اعتصابات جدید در این شرکت معدنی که با دستگیری چند نفر از کارگران وارد مرحله جدیدی شد در جمع هزاران نفری مردم بافق که برای شنیدن سخنانش روبروی معدن چغارت گرد هم آمده بودند سخنرانی کرد.

محمد رضا صباغیان ضمن تشکر از کارگران حاضر که دو ماه پیش به حرف وی اعتماد و با شروع به کار به اعتصاب 39 روزه پایان داده بودند گفت:در ابتدا از شما عزیزان تشکر می کنم که به حرف این حقیر گوش داده و تا رسیدن به نتیجه ،کار را ادامه دادید.

صباغیان گفت : در دو ماه گذشته برای احقاق حقوق بافق بالای 100 جلسه ریز و درشت با مسؤلین شهر و استان داشته ایم و این تاریخ را برای ارائه گزارش اعلام کردیم تا مسؤلین فراموش نکنند که مردم از آنها و از روند امور سؤال خواهند کرد.

 حضور و مطالبه گری شما بزرگترین دستاورد است.

او ادامه داد اگر چه تا کنون به نتیجه باید و شاید نرسیده ایم اما همین حضور و مطالبه گری شما بزرگترین دستاورد است.

وی با اعلام اینکه جامعه ما تاکنون خواب بوده اما الان بیدار شده و این موضوع برای برخی از مسؤلین تعجب اور است چون قبلا کسی پیگیر قولها نبوده است ادامه داد این دستاورد بزرگی است که خواسته هایمان یکی باشد و بتوانیم آنرا مطرح کنیم.

صباغیان گفت ما حقمان را بصورت منطقی از مسؤلین می خواهیم و انها موظف به پی گیری هستند.

 

اگر این اعتراض و تجمع آرام در شهری مانند اردکان و میبد انجام می گرفت آیا بازهم اینگونه رسیدگی می شد؟

نماینده کارگران حضور یگان ویژه در بافق برای برخورد با حرکت صنفی کارگران را به خاطر ارائه گزارشات غلط از بافق توسط برخی از مسؤلینی دانست که این حرکت را سیاسی جلوه داده اند و ضمن تقبیح این رفتار از مسؤلین استان پرسید:اگر این اعتراض و تجمع آرام در شهری مانند اردکان و میبد انجام می گرفت آیا بازهم اینگونه رسیدگی می شد؟با قول و وعده ماجرا را تمام می کردید، یا برای کارگرها یگان ویژه می آوردید؟

همین الان دارد حوزه انتخابیه در مجلس تغییر می کند ومسؤلین مربوطه کاری نمی کنند.

صباغیان گفت: برخی معتقدند معدن در سال 91 واگذار شده بدون گرفتن امتیاز و الان پس گرفتن آن یکی از مشکلات است.اگر یک هزارم این پی گیریها ان زمان بود زودتر به نتیجه می رسیدیم.

او ادامه داد همین الان دارد حوزه انتخابیه در مجلس تغییر می کند ومسؤلین مربوطه کاری نمی کنند.

صباغیان گفت معمولا چون ما کسی را در وزارتخانه ها نداریم و مسؤلینمان دچار روزمره گی هستند وقتی متوجه خسارتها می شویم که دیگر کار از کار گذشته است مانند جدا کردن معادنی مانند چادر ملو و 19 دی از بافق.

صباغیان ادامه دادا که سرمایه شهر همین شما مردم هستید که باید در صحنه حضور داشته باشید و از مسولین بخواهید.

نماینده کارگران گفت:همین امشب بیشترین فشار روی من بوده که نیایم و برای شما گزارش ندهم اما من گفته ام به هر قیمتی شده به قولم عمل می کنم و الان در خدمت شما هستم.

او گفت شما جوانان باید هر از گاهی دور هم جمع شوید و از مسؤلین سوال کنید که چه کرده اند و چه می کنند؟

مصوباتی که در کارگروه مقرر شد ولی اقدامی نشد!!

در ادامه صباغیان مصوبات جلسات کارگروه را اینگونه تشریح کرد:

1- قرار شد برای اعضای کارگروه حکم صادر کنند (اما حکمی صادر نشد)

2 – توقف واگذاری 28/5 درصد در سایت خصوصی سازی اعلام شود (که اعلام نشد).

3 – نامه ای به سنگ آهن نوشتیم که برنامه شان برای احداث کارخانه ها را اعلام کنند (که این هم انجام نشد)

4 – امنیت شغلی و ارتقای شغلی کارگران در نظر گرفته شود (که این هم نشد و برخی جابجا و حتی بازداشت شدند).

5 – 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن به شهربافق تعلق گیرد و قرار بر این شد با حضور وزیر این اتفاق بیفتد (اما وزیر زیر بار این کار و خواسته نرفت).

خواسته های ما غیر منطقی نیست و تا رسیدن به هدف پی گیر خواهیم بود.

مدیر کل سابق پدافند غیر عامل استان ادامه داد: بافق با توجه به اتمام معدن در سالهای نه چندان دور آینده خوبی نخواهد داشت.شما در ماههای گذشته دیدید که نبود سنگ آهن بر بازار و کل بافق چه اثر منفی ای گذاشت.پس نتیجه می گیریم که خواسته های ما غیر منطقی نیست و تا رسیدن به هدف پی گیر خواهیم بود.

ما به مسؤلین 15 روز دیگر فرصت می دهیم تا نسبت به تحقق خواسته ها تلاش کنند.

صباغیان افزود با توجه به سخن برخی از مسؤلین که می گویند بعد از آمدن وزیر ما دیگر فرصت نکردیم پی گیر باشیم  ما به آنها 15 روز دیگرفرصت می دهیم نسبت به تحقق خواسته ها تلاش کنند.

بازداشت شدگان باید به سرعت آزاد شوند.

صباغیان خطاب به خانواده های کارگران بازداشت شده گفت: شما باید به این موضوع افتخار کنید که فرزندانتان برای احقاق حق تلاش کرده اند و از دیگر مردم خواست در مقابل این موضوع بی تفاوت نبوده و با این خانواده ها همراه باشند، به شایعات گوش نکنند و از مسؤلین بخواهند به سرعت بازداشت شدگان را آزاد کنند.

اطلاعاتی که به استاندار داده می شود غلط است.

صباغیان گفت همین امروز به درخواست ما جلسه ای با استاندار تشکیل شد ما در این جلسه متوجه شدیم اطلاعاتی که به استاندار داده می شود غلط است.مثلا به استاندار گفته اند کارگرها پس از خسارت به چند دامپتراک بازداشت شده اند اما در واقع این خسارت زمانی ایجاد شد که چند نفر از کارگران دستگیر شده بودند و برای دستگیری تعدادی دیگر یگان ویژه وارد معدن شد.

او ادامه داد بنده به استاندار گفتم کارگرهای بازداشت شده برای دفاع از حق بافق تلاش کرده اند و تجمع و اعتصاب حق قانونی ای هست که شما باید آنرا اجرا کنید. آنها به امید و در پناه تو باید اعتراض کنند.

او ادامه داد استاندار در این جلسه متقاعد شد که در جلسه شورای تامین موضوع آزادی کارگرها را مطرح و همین امروز آنها آزاد شوند.

 

 

مطالب به صورتی غیر واقعی به تهران گزارش می شود

صباغیان نگفتن مسائل بافق به مسؤلین بالاتر را یکی از مشکلات دانست و ادامه داد متاسفانه مطالب به صورتی غیر واقعی به تهران گزارش می شود مثلا می گویند چون رئیس شورای شهر می خواسته مدیر عامل شود یا نماینده کارگرها به دنبال نامزدی مجلس است لذا مردم را تحریک می کنند. خوب در این شرایط می خواهید چه تصمیمی برای ما گرفته شود؟

آقای استاندار بیا در جمع مردم.

صباغیان خطاب به استاندار گفت:آقای استاندار بیا در جمع مردم،به گزارشها اکتفا نکن،شخصا در جمع مردم تشریف بیاورید و خواسته ها را بشنوید.

صباغیان از مردم خواست 15 روز آینده برای شنیدن پی گیری های انجام شده توسط فرماندار در همین مکان تجمع کنند.

او ضمن دعوت مردم به وحدت سخنانش را با این جملات به پایان رساند که ما پشتیبان مسؤلین شهرمان هستیم اما تا زمانی که برای حل مشکلات شهر تلاش می کنند نه زمانی که می نشینند و کاری از پیش نمی برند.و مسؤلی که برای مردم کاری انجام نمی دهد باید برود.

سر دادن شعارهایی در حمایت از رییس شورای اسلامی شهر و درخواست آزادی او و دیگر بازداشت شدگان و استعفای مدیر عامل کنونی از حواشی این تجمع بود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ایلیا چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایا به نا آگاهان ما آگاهی عطاکن

حسین چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدوارم که بعضی ها چشمانشان را باز کنند و این حضور گسترده مردم را ببینند و گوش هایشان صدای ملت را بشنود شاید بفهمند که مردم دیگر انها را نمی خواهند و با انتشار چند ورق کاغذ نخواهند سر مردم را شیره بمالند درود بر مردم بافق

ناشناس چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اگر امکان دارد اخبار کامل و کل صحبتها را درج کنید
با تشکر

حقیقت تلخ چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

موافق،مخالف…
تصاویر بیانگر حقیقت است،همِِین!

امیر حسین چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یادتون رفت بنویسید اولین خواسته آزادی رییس شوراوزندانیان بیگناه شهرمون بوده که برای گرفتن حق ما الان زندان هستند

بافق سربلند چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي نماينده كاركران با اين اعتصاب اكر شركت نتوانست حقوق ما را برداخت نمايد شما جوابكوي خانواده هاي ما خواهيد بود ؟؟؟

  اخراجي پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اقاي عزيز اگر سال ديگه ما را اخراج كنند شما پاسخگو هستي؟؟؟؟

  بافقی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقای صباغیان از خوبی خودشه که میخواهد حق ما کارگر ها را بگیرد وگرنه چه سودی برایش دارد و پاسخگوی ناعدالتی در حق ما مسئولین ما الخصوص فرماندار و امام جمعه هستند.

بافق آزاد چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایی که (کامنت 5)حقوق خود وخانواده ات را فقط پرداختی آخر برج می دانی ، بدان همین تفکرات شکمی امثال توست که بافق را اینقدر عقب مانده نگه داشته است .

علي چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقايان با اين ندانم كاريها خودتان وبافق را بدبخت ميكنيد احساساتي نشويد عاقلانه فكر كنيد پيروي از كساني كه بدنبال نيات شخصي خود هستند عاقبت خوشي ندارد حالا خواهيد ديد

بافق خیلی سربلند چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم تا حدی با کامنت 5 موافقم.دوما خواسته مسئولین و خیلیها تغییر مدیر نیست.چهار نفر که تو اعتصاب قبلی پروزه برکناری مدیرشون شکست خورد دوباره کارشونرواستارت زدند.من نمیدونم قدیمیها پول حلال بردن خونه ماها چی شدیم.حالا ما کارت میزنیم میریم مشهد و خونه میخوابیم این پولها اگر هم بدن چی میکنه با بچه های ما.؟؟؟؟بیخود برخیها اسطوره میشن.

  نخور پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  تو اين پولها را نخور

تشکر چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همه دعواها سر لحاف … است

فدایی ولایت(سرباز ولایت) چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اعتصاب بافق سیاسی شده است.چه عده ای خوششان بیاید و چه نیاید.
اعتصاب از حال صنفی خارج شده است و باید هرچه زودتر متوقف گردد.
مسئولین باید با دستگیری عوامل این اعتصاب و مجازات شدید آنها نگذارند ضد انقلا ب از این حرکات سود ببرد.
عدم صدور نامه توسط امام خامنه ای علارغم تلاش های عده ای خود نشان می دهد که مقام معظم رهبری با خصوصی سازی موافق است.عده ای تلاش دارند تا دفتر مقام معظم رهبری را وادار به صدور نامه کرده و وانمود کنند که ایشان در مقابل خواست مردم کوتاه آمدند.
متاسفانه سایت بافق فردا نظرات بنده را منتشر نمی کند.برایم تعجب برانگیز است که مدافعان حریم ولایت باید اینقدر مورد بی مهری رسانه ها قرار بگیرند.مهم نیست ما بنا به تکلیف الهی به روشنگری می پردازیم.

جمالي چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هزاران درود بر غيرتمندان بافقي .مگر شما ها به اين همت و شكوه به ديگران هم درس آزاد مردي و عدالت خواهي را ياد بدهيد.استان يزد هميشه عقب افتاده بوده

u چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. مسئولین محترم بفرمایند دادن حقوق مسلم مردم ولائی بافق که برای نظام وانقلاب سرمایه گزاری مادی ومعنوی کرده اند بیشتر خسارت دارد؟یابی توجهی به درخواستهای منطقی انان درنتیجه بدبینی به نظام ورهبری که جبران ان امکان ندارد؟

ح-ا-ا چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حی علی خیرالعمل

رسواگر چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین به دختران بدبختی که در آتش سوختند(منظور دختران شین آباد که مدرسه آنها به خاطر عدم وجود امکانات آتش گرفت)رحم نکردند شما فکر کردید به شما رحم می کنند.
مطمئن باشید این ماه از حقوق خبری نیست.
http://www.uploadax.com/images/82232398770407263143.jpg

دلسوز چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقای صباغیان نماینده کارگران شما که اینقدر دلسوز مردم و مدافع حق مردم وبافق هستید چرا در صحبتهایتان اعلام نکردید این دامپتراکها که جلوی درب سنگ آهن پنچر شده اند چه با مالی دارند آیا می دانستید به ازا هر لاستیک هجده میلیون به شرکت خسارت وارد می شود طبق براوردی که شده 400 میلیون باید هزینه شود تا بتوانند دامپتراکها را تعمیر و روانه استخراج نمایند آیا این بیت المال نیست آیا حق مردم بافق و شهر بافق نیست پس چرا صحبتی به میان نیامد چرا نگفتید لااقل دامچتراکها را باد کنید و بگذارید جلوی معدن خواهش می کنم شما که نماینده هستید اعلام کنید تا دامچتراکها را تعمیر تا جلوی خسارت کلان گرفته شود

عادل چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان شما که اینقدر دلسوز شهر وآبادانی شهر هستید چرا در زمان شهردار بودنتان با مدیر عامل مرحوم دسهتانی تعامل نداشتید ومدام سنگ اندازی کردید و…..

  عزیز پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دلیل مخالفت آقای صباغیان آگاهی ایشان بوده است چرا که آقای دهستانی حاضر نمیشدندحق شهرداری و عوارض را به شهر و شهرداری بدهند و تا آنجا که ما به یاد داریم اگر کاری به حق و عدالت پیش برود آقای صباغیان با آن مخالفت نمیکند

حسن چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بااین اعتصابها اینده بافق از این هم که هست بد تر خواهد شد وانوقت مردم نتیجه این کار هارا خواهند دید

امید چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان نمی تواند نماینده پرسنل شرکت باشد اودر زمان شهردار بودنش وبعد از ان چه گلی بر سر بافق ریخت که حالا می خواهد سر پرسنل شرکت بریزد

  ناشناس پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  خب اینو به اونهایی که پریشب دم در سنگ اهن نشسته بودن می گفتید

رنجبر چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر ازاد مرد شهرمان صباغیان

دلسوز2 چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دلسوز اینها بیت المال نیست
دامپتراکها مال شرکت شهدابه و سودی که این شرکت تا حالا از سنگ آهن برده یشتر ازسودی است که عاید بافق شده.
ضمنا اگر دامپتراکها به این روز افتاده به خاطر اشتباه کسانی بود که میخواستند باکمک یگان ویژه آنها را بردارند و کار راه بیندازند.

بهنام کریمی بافقی چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
این اعتصاب اشتباه است چرا مردم حالا دیگه نمی خوایین بفهمید که باهم بودن شرط بخاطرهاینکه تفرقه دارید و الان هم به مدیر عامل بومی توهین می کنید به هیچ کجا نمی رسید باید چند سال پیش مدیر عامل غیر بومی می اومد پول سنگ اهن رو می داد به شهر خودش تا ایندفعه به حق خودتون می رسیدید کبکان سر کرده زیر برف

جواد چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما که نماینده کارگرهابودید چرا تا سه روز بعداز اعتصابات در بین مردم تشریف نیاوردید

  خوشحال پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  بخاط اینکه وعده ی آقای صباغیان۴\۶ بود و ایشان میخواستند چند روزی به مسئولین فرصت بدهند تا این مشکل را حل کنند وهیچ دلیل و غرضی هم نداشتن

مبارز چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دلسوز زیاد دل نسوزون
این دامپتراک ها مال شرکت (ش) است و نه از مال بیت المال
و این شرکت تو این چند سال اینقدر خورده که هزینه تعمیر این دامپتراک ها براش مثل پول خورده
شما نمیخواد غصه دامپتراک ها را بخوری

فدایی ولایت(سرباز ولایت) چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه اقدام دیشب باعث شد مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی مجبور شوند برای کنترل اوضاع چاره ای اساسی بجویند.بر اساس اخبار دریافتی قرار است به زودی سنگ آهن تعطیل گردد و از کلیه ی پرداختها تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.
http://www.tadbirbafq.com/index.php/social/875-2014-08-27-09-36-18
نظام اسلامی بر پایه رافت اسلامی بنیان نهاده شده است ولی این رافت باعث نمی شود که هر گونه اخلال امنیت و زیر پا گذاشتن قانون را تحمل کند.
همانطور که گفته شد امر خصوصی سازی بنا به دستور ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله امام خامنه ای صورت می گیرد.فرآینده خصوصی سازی نیز کاملا قانونی و شفاف است.همین شفافیت و قانونی بودن نحوه ی خصوصی سازی باعث شد مقام معظم رهبری در امر خصوصی سازی سنگ آهن مداخله نکند و نامه ای صادر ننماید.موافق ایشان را با امر خصوصی سازی سنگ آهن و نحوه ی قانونی آن آشکار است.

بافقی دلسوز چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم با حرفهای فدایی ولایت موافقم.وقتی رهبری نامه ای برای لغو و یا حداقل توقف خصوصی سازی صادر نکردند یعنی اینکه با خصوصی سازی سنگ آن که به طور قانونی انجام شده موافقند.بهتر است مردم بافق خود را با نظام درگیر نکنند زیرا عواقب بدی برای بافق دارد.
با دست خود قبر خود را نکنیم

شهروند بافقی چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای صباغیان نظر شما را به نکات ذیل جلب می نمایم:
1-مردم بافق با حضور حماسی در رای گیری سال 92 هفت نفر را بعنوان اعضای شورا انتخاب نمودند و نیازی به فرد یا افراد دیگری جهت تصمیم گیری در مورد شهر بافق ندارند
2-آقای صباغیان علت اولین حضور تان در جمع کارگران سنگ آهن و سخنرانی کردن در آنجا چه بود و با برنامه های از پیش تعیین شده شما خود را به عنوان نماینده کارگران معرفی کردید. در صورتیکه طبق همان قانونهایی که شما مثلا بر آن پایبند هستید نماینده با ید از میان کارگران باشد.نه یک معلم
3-آقای صباغیان مردم بافق فقط همان افراد اعتصاب کننده درب معدن نیستند و بافق جمعیتی بالغ بر 50000 نفر دارد و لازم نیست شما برای سرنوشت شهرشان تصمیم گیری کنید و تعیین کنید که بیاید و که باید برود
4-آقای صباغیان اگر شما دلسوز بافق هستید و هدف دیگری را دنبال نمیکنید پس چرا در دو دوره قبل انتخابات مجلس که بافق شانس حضور نماینده در مجلس را داشت کناره گیری نکردید ب)چرا در زمان تصدی شما در شهرداری با توجه به فراهم بودن همه زمینه ها برای پیشرفت بافق با دهستانی سر نزاع داشتید و نتیجه اش را مردم دیدن(ج)اگر امکان داره دلسوزیهای خود در زمان مدیریت پدافند غیر عامل را اعلام نمایید.
5-آقای صباغیان من شما را به قران واگذار نموده و انشاالله که صاحب قران جواب کارهای شما را بدهد.

شهروند بافقی چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ابراهیمی اگه امکان داره این درد نامه را در صفحه اصلی سایت منتشر نمایید.

شهروند چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت 16 تو چی میگی حق پنجاه هزار نفر داره ضایع میشه تو تو فکر باد لاستیک هستی برو خدا روزیتا یک جای دیگه بده

بافق سربلند چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۵:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي نماينده كاركران واي بحالت اكر حقوق ما را ندهند هر جيزي راهي دارد نه ازطريق اعتصاب كه امسال سال اقتصاد وفرهنك است وبا اين كارها فقط ضربه به قشر كاركر و خانواده ايمان مي زني؟؟؟؟؟

  باخدا پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  واقعا برای این طرز فکر کردن شما متاسفم چرا برای یکی دو ماه حقوق میخواهید آینده و سرنوشت ما جوانان و حتی فرزندان خودتان را به نابودی بکشانید چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بومی چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایانی که میگید شرکت شهداب پولداره و خسارت دامپتراکا رو میده مطمئن باشید وقتی کار راه افتاد اعلام خسارت می کنه و کل خسارت وارده رو از سنگ آهن می گیره حق پنجاه هزار نفر هم همینطوری ضایع می شه

منم مثل شما به شهر بندم چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت همه نطر دهندگان
این اعتصابات به جایی نمیرسه لطفا پولهای خود را خرج مسافرت و گردش نکنید که ماه اینده کارتون میات و باید با پول یارانه زندگی کنید چون از حقوق خبری نیست در اعتصابات قبلی هم اقای عسکری لطف کردند که حتی کارانه را هم دادند در صورتی که بعضی از افراد رده بالا سنگ اهن مخالف دادن ان بودند باز هم برین شعار بدین بگین مدیر استعفا بدهد سال 90 مدیر بومی میخواستید حالا نمیخواهید چون مدیر دلسوز شهر بوده شما اهالی کوفه فقط دشمن بچه بافقی هستید(نفرین ایت ا… شهید بهشتی پشت سر این شهره که گفته بافق هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد)اقای عسکری شما هم زیاد زحمت برای این چنین ملتی نکشید چون نفرین پشت سر این شهره

فدایی ولایت چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینکه تحصن کنندگان عکس امام خامنه ای را کنار چادر خود نصب می کنند و یا می نویسند مردم ولایت مدار بافق کافی نیست.این افراد باید نسبت به ولایت فقیه التزام عملی داشته باشند و در راستای تحقق فرآیند خصوصی سازی که خواست مقام عظمای ولایت است تلاش کنند و با دل و جان نسبت به خصوصی سازی راغب باشند.اعتراض به نحوه ی خصوصی هم بهانه است زیرا ما در کشوری ولایی زندگی می کنیم که مردم سالاری دینی بر آن حکم فرماست و نحوه ی خصوصی سازی نیز در قوانین ما به طور کاملا واضحی آمده است و مسئولین نیز آن را رعایت کردند.
مثالی برای شما از دراویش گنابادی می زنم. این فرقه (سلسله) نیز مانند غالب دیگر فرقه‌های دراویش، خود را در ظاهر ملتزم به ولایت فقیه می‌دانند و در حسینیه امیرسلیمانی‌ها عکس حضرت امام و آیت‌الله خامنه‌ای را نصب نموده‌اند. ولی در عمل هیچگونه التزامی به این اصل ولایت فقیه ندارند. به فقرا خود می‌گویند که کتاب مصباح‌الهدایه را بخوان ولی نمی‌گویند کتاب ولایت فقیه امام خمینی را مطالعه کنید زیرا هرجا که به نفع خود باشد را گرفته و مابقی را رها می‌کنند.
همانطور که دیدید نظام مقدس جمهوری اسلامی با این دراویش مطابق با قوانین اسلامی برخورد کرد.
پس به نفع بافق و مردمش است به خصوصی سازی سنگ آهن که خواست مقام معظم رهبری است راغب باشند و گرفتار عذاب می شوند.

نقي چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

… فقط يه موج سواره با طناب پوسيده او به چاه نرويد

بافق چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان دارند زیاده روی میکنند.ضرب الاجل برای چی؟برای مجلس که زودتر15درصد روقانونی کنه؟/.فکرنون کنین که خربزه اب است.

جوان بافقي چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.من ميخوام به اون آقا يا آقايوني که از آقاي صباغيان ايراد ميگيرن بگم که که يا خودشونو به اون راه زدن يا جو مردم رو نميبينن.اگه واقعا فک ميکنيد توب اين شرايط ميتونيد کار رو راه بندازيد چرا نمياين جلو…باور کنيد هواداراتون 100نفر نيست وگرنه ميومديد کار رو استارت ميکردبد.درضمن اگه درست به حرفاشون توجه ميکردين ميديديد هيجا نگفت اعتصاب کنيد.

کوثر پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریهای عزیز ! اعتصابات کم کم جنبه سیاسی پیدا کرده…مراقب باشیم کاری نکنیم که آیندگان از بافق و بافقی به عنوان ضد نظام و جمهوری اسلامی یاد کنند… هنوز ننگ استقبال و پذیرایی از شهید بهشتی در اوایل انقلاب از پیشانی بافق پاک نشده!! به فکر عواقب کار خود باشید…و احساسی برخورد نکنید….

محمد پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مثل اینکه صحبت های آقای صباغیان رو خوب متوجه نشدین ایشون دو تا راه کار دادن گفتن برین بعد از 15 روز همین جا جمع شیم یعنی بریم سر کار ولی اکثریت راه اول رو پیش گرفتن و نرفتن

مهدی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مريم رجوي(سرکرده گروهک منافقین): درود بر هزاران كارگر اعتصابي و خانواده هاي متحصن در بافق

04 شهریور, 1393

اعتصاب 5هزار تن از كارگران معدن سنگ‌آهن بافق وارد نهمين روز خود شد. در عين حال، تجمع‌خانواده‌هاي كارگران دستگيرشده نيز در مقابل فرمانداري اين شهر هم‌چنان ادامه دارد.
مريم رجوي، به هزاران كارگر اعتصابي و كارگران دستگير شده وخانواده هاي آنها و هموطنان غيرتمندي كه به حمايت از آنها برخاسته اند درود فرستاد.

جوان پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این اقا پا راازگلیم خود درازتر کرده وبرای مسولین مملکت تعیین تکلیف میکند اقای ص خیلی جوگیرشده اید شما تعیین نمیکنید کی بیاید وکی برود لطفا سرتون به کارخودتون باشه والکی اب راگل الود نکنید ماهی های این اب توی گلوتون گیر میکنه بترسید ازروزی که پرده ها برافتد…همه میدونند بااعتصاب واشوب دردی ازبافق دوا نمیشه فقط عده ای معدود عقده گشایی میکنند ودودش میره توی چشم مردم

  پیر پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  حرف آقای صباغیان حرف همه مردم و حرف حقه ایشون کاملا درست میگویند مسئولی که نتوانه حق ما مردم رنج دیده را بگیرد باید برود و صلاحیت مسئولیت ندارد

ایلیا پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریان عزیز آگاه باشید این حرکات به ضررشهرماست بعد ازرفتن مرحوم دهستانی چقدر افسوس خوردیم که یک همشهری بزرگ وفداکاررا از دست دادیم بیایید تا دیر نشده باحمایت قاطع از آقای عسکری کارهارا راه بیندازیم وازآقای عسکری به خاطر توهین هایی که به ناحق به ایشان کردیم عذرخواهی کنیم همه دیدیم بزرگواری ایشان را که شکایت خودرا پس گرفتند واز حق خود گذشتند……….ودایگان دلسوزتر ازمادر امروز درروزگار مدیریت آقای دهستانی حتی اجازه ندادند که لوله های آب رسانی به بافق را درانبار شهری بگذارند بیاییدتادیر نشده اشتباه راجبران کنیم…..لازم است به اطلاع همشهریان محترم برسانم اینجانب پیر مرد بازنشسته یکی از ادارات بافق می باشم وباسنگ آهن ارتباطی ندارم آنچه گفتم براساس وظیفه وخیرخواهانه بود تاماچگونه عمل کنیم آیا می توانیم درپیشگاه آیندگان روسپید باشیم؟

یک دلسوز پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
برادران و خواهران گرامی :
اکنون دشمن نیز از شما حمایت می کند . حمایت دشمن یعنی این که ما داریم با رهبر مخالفت می کنیم . امام خمینی فرمودند هر وقت دیدید دشمن از شما تعریف می کند در کار خود شک کنید .
به عنوان یک همشهری از شما می خواهم دست از این کارها بردارید و تا دیر نشده با حمایت از رهبر معظم انقلاب به سر کارهایتان برگردید هنوز بعد از سه دهه خاطرات استقبال از شهید بهشتی در اذهان است.
این کارها فقط دشمن را شاد می کند و دل رهبر انقلاب را می رنجاند.
این را هم یادم رفت بگویم مجلس شورای اسلامی تا 29 شهریور تعطیل است .پس نمی توان به مجلسی ها دل بست.

شهروند پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من با کامنت 17 و 19 کاملا موافقم آقای صباغیان شما که اینقدر دلسوز شهر وآبادانی شهر هستید چرا در زمان شهردار بودنتان با مدیر عامل مرحوم دسهتانی تعامل نداشتید ومدام سنگ اندازی کردید و

ناشناس پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به قرآن قسم آقای صباغیان به فکرخویش است مردم چراگول می خورید

  بافقی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  مرد حسابی چرا قسم دروغ میخوری تو از نیت این بنده خدا خبر داری خدا خودش ان بالا نشسته و بر همه چیز اگاه است اگر صباغیان دلسوز مردم نبود الان این همه مردم طرفدارش نبودند و اگر به فکر خودش بود خیلی وضع بهتری داشت چه در زمان شهرداری شورا مدیر عاملی وووووو

دلسوز پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم ولایتمدار بافق ببینید و گوش کنید که کار شما به کجا رسیده که مریم رجبی از اون ور دنیا اون هم سر کرده منافقین که با نظام ما سر ستیز داره پیام میده اقای ص گوش کنید بافق خوراک رادیوها ی بیگانه شده هر چه زودتر به این غائله پایان دهید

محمد رضا پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

منافق دیگر مشخص است ؟ کسی که می گوید اعتصاب کنید ضد ولایت فقیه است و باید به مجازات خود برسد ؟ اداره محترم اطلاعات ما قشر کارگر میخواهیم به سر کارهای خود برویم اما عده ای که انگشت شمار هستند نظم شرکت و شهر را به هم ریخته ؟از شما سر بازان گمنام امام زمان (ع )در خواست می کنیم برخورد جدی با افراد حواص گردد !!!!!!!!!!!!1

منصور پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تا حالا مردم کوچه وبازار که فهمشان از این اقایان بیشتر است فهمیدند که دولت بخاطر اعتصاب باج نمیدهد وباید کار را اصولی حل کرد و مطمن باشید تو مملت ما با کمی تدبیر و دم مسولین را دیدند میشه حل کرد و افرادی مثل ص و.. دارند برای خود موقیعت سیاسی برای اهداق خود درست میکنند و تنها این کارگرها قردادی و شرکتی هستند که ضرر میکنند

  عاقل پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اگه این مملکت و مسئولین میخواستند مشکل ما حل بشه که مشکل درست نمیکردند و این همه حق ما را نمیخوردند و با این همه پیگیری شبانه روزی اعضای شورا و نماینده کارگران دست خالیشان نمیگذاشتند و

کارگر پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی به این دارودسته بگه بابا 60 سال دولت برد و خورد و هیچی به بافق نداده حالا بزارید این سرمایه دار ها بیان و سرمایه گذاری کنن شاید وضع مردم خوب شه هر چند ابویی ریس کارخانه فولاد گفته با این وضعیت ریسک سرمایه گذاری بالا است و طرف حق داره با این ریسهای کارگرها که هر وقت باد مخالف بوزد و کمی ضرر کنن اعتصاب را باندازند

بیکار پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا یان معدی صالعی و اخیگان و… که موافق خصوصی سازی هستند چرا نمی ایند مردم را قانع کنن شورای شهر ایقدر ترسو

علی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای حسن تشکری شما درصحبت هایتان گفته بودید اقای یاراحمدی شهامت داشت که استعفادادمی خواهم درجواب شما بگویم کسی که مدیرعامل می شود نباید برای حل مشکلات معدن تااخرین توانی که دارد مشکلات راحل کنداین استعفایی که شما معناکردید یعنی ازمشکلات فرارکردن امااقای عسکری مثل شمافکرنمی کند ومی خواهدمشکلات شهرش را باشهامت حل کندای کاش شورای شهر به جای حمایت ازصباغیان که هیچ سمتی ندارد ازعسکری حمایت می کرد

امیر حسین پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا نظر مخالفین اعتصاب را فقط درج میکنید هدف شما آقای ابراهیمی چیه. نظرات ما را کلا حذف کردید

بافقی دلسوز پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وامصیبتامگرشهربزرگترنداره که یک نفرآمده برای مسئولین شهرواستان تصمیم میگیره وتشنج ایجادمیکنه تادشمن شادکن بشه من شخصا آقای ……رانمی بخشم که بااین حرکت ضدارزشی دل بسیجی وشهدارادردآوردند

کارگربافقی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اشتباه ماکارگران بودکه این شخص رانماینده خودکردیم متاسفیم که منافقین برای نماینده مرحباگفتند

غریبه پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشا این اعتصاب را خاتمه دهید . شهر ما کم آسیب اجتماعی داشت که بیکاری و خانه نشینی مردان هم به آن اضافه شد . خانم ها از بودن همسرانشان در منزل و نق زدن آنان خسته شده اند . اجازه بدهید به کار خود برگردند اگر مشکل حل نشد مجددا اعتصاب کنند

بافقی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق به حجی که رفتم قسم آقای ………. داره شمارادربرابر دولت قرارمیده این یعنی دشمن ومنافق راخوشحال کردن تورابه خدادست ازاعتصاب بردارید وتجمع نکنید

گمنام پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزیزی که با خصوصی. سازی موافقندبهتر است قسمت آخر مختار راببینند که گفت اگر با من باشید پیروزیم واگر تسلیم شوید فردا همه را سر میبرند حالا اگر دشما ها از حق خودتان بگذرید بلایی سرتان درمیاورند که در تاریخ تکرار نشده باش خود دانید از گذشته درس عبرت بگیرید

ناشناس پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایون
این اعتصاب فکر میکنم رنگ خدایی نداشته و فقط کارکنان سنگ اهن را بعدش هم بافقیها رو خوارمیکند.البته بازداشتیها هم باید ازاد بشن .نه با خراب کردن اموال .

محمد تقی پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما می خواهمی سر کار برگردیم خسته شدیم همون یک ماه هم که اقای عسگری حقوق داد بزرگی کرد اما ما قدر نشناسیم خدایا ما را ببخش ما می خواهیم برای زحمتی که می کشیم حقوق بگیریم نه اعتضاب

حسين پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۵:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وظيفه دولت است كه امنيت ايجاد كند وما به سركار خود برگرديم آقاي صباغيان دنبال منافع خودش است ومتاسفانه دولت كوتاه ميايد كجاي دنيا با طوكارنويسي نماينده مشخص ميكننداين آقا كه خودش حقوقش رو ميگيره وبراي رسيدن به منافع خودش كارگرها رو تحريك ميكنهاگه به ما حقوق ندن چه كار ميتونيم بكنيم تو رو بخدا بازيچه دست اين آقا نشيد

ساشا جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۵:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بترسد از این ادمهای نو کیسه این اقا چوب زیر اتیش میکنه

محترم جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان حرف شما حقه و ما مردم تا توانمان از شما حمایت میکنیم

شیرزن شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای فدایی ولایت و امثال اینها شما هاچرا اینقدر حرص می زنید شما ها رو چند خریدند که نمی گذارید مردم بافق حقی که سالها ست را خورده شده بگیرند درود بر خامنه ای ودرود بر اقای صباغیان