خبرهای مهم اما تائید نشده قطعی

دسته: عمومی
۱۵ دیدگاه
یکشنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

به نقل از تدبیر بافق

یک مقام مطلع به خبر نگار تدبیر بافق گفت: در جلسه دیروز که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور ودیگر مقامات مرتبط برگزارگردید مصوب گردید واگذاری 28.5 به فولادخوزستان بطور کامل لغو گردد واین سهام دراختیار سنگ آهن بافق قرار گیرد.

شنیدها حکایت از آن دارد که ودیعه شرکت فولاد خوزستان جهت خرید 28.5 درصد سنگ آهن در اختیار سازمان خصوصی سازی بوده، کاملا مسترد شده است.ومقرر گردید طرحها وکارخانه های جوار معدنی بافق تماماَ تکمیل شود..

این منبع آگاه گفت:قرار بوده معاون سیاسی وامنیتی وزیر کشور امروز صبح در دفتر امام جمعه بافق حاضر و بعد از تشکیل جلسه وجمع بندی نهایی ساعت 2بعد ظهر به جمع کارگران بیایند وبا اعلام این مصوبات کار در سنگ آهن مجددا شروع شود.که این جلسه بعلت بازگشت معاون وزیر به تهران به عصر امروزموکول شده است

لازم به ذکر است معاون سیاسی وزیر کشور جهت امر فوری به تهران  برگشتند وعصر مجدد به بافق برگشته تا شب در جلسه با حضور کار گران شرکت کنندوبعد از آن کار شروع شود.

البته این خبر براساس شنیده ها منتشر میگردد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک مقام ارشد فولاد خوزستان در گفتگو با معدن24 اعلام کرد:
سنگ آهن مرکزی ایران را توسعه می دهیم
معدن24: فولاد خوزستان بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های عضو بورس اوراق بهادار تهران، با خرید سهام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به دنبال تقویت جایگاه خود در کشور است.

کیوان پورشب، مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان با اعلام این مطلب به معدن24 گفت: فولاد خوزستان برای تامین مواد اولیه تولید خود به دنبال تکمیل زنجیره ارزش فولاد است.

وی افزود : فولاد خوزستان تولید کننده فولاد خام در کشور است و برای تکمیل این زنجیره ، طرح ایجاد و توسعه واحدهای تولید کنسانتره ، گندله و آهن اسفنجی را در برنامه خود دارد.

پورشب همچنین در این خصوص گفت : تولید فولاد خوزستان مبتنی بر استفاده از تکنولوژی قوس الکتریکی است و ماده اولیه و معدنی آن برای تولید فولادو سنگ آهن است. این شرکت سالانه یک میلیون و 500 هزار تن ماده معدنی مورد مصرف خود را از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خریداری می کند. این مقام ارشد شرکت فولاد خوزستان افزود که این شرکت برای کنترل و تعدیل هزینه های تولید و همچنین تکمیل زنجیره فولاد سازی باتفاق هلدینگ سرمایه گذاری خود ، شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان در مزایده واگذاری سهام 28.5 درصدی سنگ آهن مرکزی شرکت کرده و بالاترین رقم یعنی یک میلیون و 800 هزار ریال را به ازای هر پایه در فرابورس پیشنهاد داد و برنده این مزایده شد.

پورشب همچنین در خصوص این واگذاری گفت : تاکنون مبلغ 400 میلیارد تومان از 1800 میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی وجه در 8 فقره چک تا پایان سال 97 تسویه خواهد شد.

پورشب در ادامه گفت : بدیهی است که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بعنوان یک بنگاه اقتصادی به دنبال ایجاد ارزش افزوده بیشتر است و حتما” ایجاد و احداث کارخانه های فرآوری را در برنامه های خود دارد و بنابراین شرکت فولاد خوزستان نیز از طرح های توسعه ای سنگ آهن مرکزی حمایت می کند.

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان ادامه می دهد که این شرکت بعنوان سهامدار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بنادارد تا از ظرفیت های معادن سنگ آهن مرکزی ایران در راستای برنامه های توسعه محور در سطح استان استفاده نماید.

پورشب، ابراز امیدواری کرد که طی ماه های آینده و با استقرار هیات مدیره جدید در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، سهام شرکت فولاد خوزستان متاثر از این دارایی، تقویت شود و به طریق اولی ، آثار تبعی این رویداد در شاخص کل مشهود شود و از سوی دیگر شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و شهرستان بافق نیز به واسطه “رویکردهای توسعه محور” و ارزش افزای شرکت فولاد خوزستان بعنوان سهامدار آن شرکت، شاهد اتفاقات مهمی در اجرای طرح های توسعه بویژه فرآوری سنگ آهن خواهد بود.

پورشب همچنین از اراده جدی شرکت فولاد خوزستان برای حمایت از ایجاد و راه اندازی واحد گندله سازی در شهرستان بافق خبر داد.http://www.madan24.com/Pages/News-16138.aspx

حسین2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این خبر خوبی است و لی باید لغو واگذاری رسما در سایت خصوصی سازی اعلام شود و نام سنگ اهن از لیست واگذاریها خارج شود چون دو ماه پیش هم گفتند که واگذاری لغوشده در حالی که این طور نبود . ما نمی خواهیم بدبین باشیم ولی چطور است که انها که حاضر نبودند 15 درصد به شهر بدهند حالا گفته اند 28/5درصد را می دهند ؟28/5 درصد که از 15 درصد بیشتر است

. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۴:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان به ورود این شرکت در بلوک 28.5 درصدی سنگ آهن مرکزی اشاره کرد.

کیوان شب پور اظهارداشت:واگذاری سهام شرکت سنگ آهن مرکزی در اردیبهشت ماه امسال توسط سازمان خصوصی سازی و بر اساس اجرای قانون اصل 44 در حالی صورت گرفت که 70 درصد از سهام سنگ آهن مرکزی به صندوق کارکنان فولاد واگذار شده بود.

وی ادامه داد: 28.5 درصد از سهام سنگ آهن مرکزی در حالی واگذار شد که یک و نیم درصد آن تحت عنوان سهام ترجیهی به کارکنان این شرکت اختصاص می یافت.بر این اساس 27 درصد از سهام سنگ آهن مرکزی از سوی شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان خریداری شد که از این میزان سهم 90 درصد آن به شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان و 10 درصد مابقی آن به خود شرکت فولاد خوزستان تعلق گرفت.

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان به قطعیت انجام این معامله در خرداد ماه اشاره کرد که پس از آن قرار داد این معامله در بیست و هشتم خردادماه از سوی شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان امضاء شد.

وی ادامه داد: اما در هنگام امضای قرار داد، سازمان خصوصی سازی به ما اعلام کرد که طی 4 سال گذشته آیین نامه ها و دستور العمل هایی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی به آن مجموعه ابلاغ شده است که به واسطه این آیین نامه ها، تغییراتی در مبادله سهام ایجاد شده است که به موجب آن مبادله سهام ازیک فرایند 40 روزه برخوردار شده است.

شب پور افزود: بر این اساس 9 مرداد ماه زمان سررسید مبادله این قرار داد تعیین شده بود که به رغم سپری شدن این زمان، هنوز موفق به انتقال مالکیت سهام شرکت سنگ آهن مرکزی نشده ایم. اما انتظار می رود که قرار داد از سوی سازمان خصوصی سازی به مجموعه ما داده شود.

وی در عین حال عنوان کرد که به رغم تاخیر در ارسال این قرار داد، سازمان خصوصی سازی اعلام کرده است که سود عملکرد سال 92 شرکت سنگ آهن مرکزی به خریدار تعلق می گیرد.

بازوی سرمایه گذاری شرکت فولاد خوزستان در بازار سهام همچنین به پیگیری مطالبات این مجموعه از سنگ آهن مرکزی اشاره کرد که به موجب آن شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان بر اساس ماده 95 قانون تجارت، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای تعیین اعضای هیات مدیره را تقاضا کرده است؛ در این راستا فرایند قانونی این امر هم در حال انجام است.

وی ادامه داد: همچنین از سازمان حسابرسی نیز به عنوان بازرس قانونی شرکت سنگ آهن مرکزی تقاضای صورت های مالی حسابرسی سال 92 را داشتیم و این قول به ما داده شده که به محض اتمام کار حسابرسی، این گزارشات در اختیار ما قرار داده شود.

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان در این میان به انتشار اخبار ضد و نقیض علیه این واگذاری اشاره کرد و گفت: در زمانی که این واگذاری انجام شد فضا سازی خاصی در شهرستان بافق در مورد اصل این واگذاری صورت گرفت. در واقع در خصوص این واگذاری ناآرامی های کارگری به مدت 40 روز در سطح شهرستان ایجاد شد که در نهایت با همکاری استانداری این شرایط آرام شد.

وی از شرکت توسعه تجارت فراگیر خوزستان به عنوان هلدینگ شرکت فولاد خوزستان نام برد که ماموریت آن تکمیل زنجیره ارزش و تولید در فولاد خوزستان است که خرید سهام شرکت سنگ آهن مرکزی نیز در این راستا صورت گرفته است.

شب پور تصریح کرد: در واقع با خرید سهام شرکت سنگ آهن مرکزی تلاش داریم تا بهای تمام شده محصولات فولادی را مدیریت کنیم.

وی در بیان رویکرد شرکت فولاد خوزستان در شرکت سنگ آهن مرکزی، بر پیگیری و تحقق طرح های توسعه در این شرکت تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت فراگیر فولاد خوزستان ابراز داشت: معادن سنگ آهن مرکزی از 177 میلیون تن ذخیره سنگ آهن برخوردار است که به موجب آن می طلبد که یک واحد مجموعه گندله سازی در آن منطقه فعال شود.

وی همچنین به طرح های 8 گانه فولادی ایمیدرو اشاره کرد که شرکت فولاد خوزستان در 65 درصد از طرح فولاد 800 هزار تنی شادگان وارد شده است.

بازوی سرمایه گذاری شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: براین اساس طرح تولید آهن اسفنجی را در مرحله نخست در دست اقدام داریم؛ همچنین رویکرد ما بر این است که ظرفیت تولید فولاد را در فولاد شادگان به 1.5 میلیون تن افزایش دهیم.

وی در این میان به تولید 3.5 میلیون تنی فولاد در شرکت فولاد خوزستان اشاره کرد که این شرکت درنظر دارد تا به موجب سند چشم اندازتوسعه از تولید 50 میلیون تن فولاد، سهم 8 میلیون تنی برخوردار باشد.

شب پور ادامه داد: در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا مجموع ظرفیت تولید فولاد در فولاد خوزستان و فولاد شادگان را به 5 میلیون تن افزایش دهیم.http://danasarmaye.ir/show_news_archive.php?news_id=n.6179

موسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بهترین خبر برای بافقی هاست امید است هر چه سریعتر این خبر در جمع کارگران شرکت اعلام شود چون تکمیل شدن طرح ها وکارخانه های جوار معدنی آرزوی این مردم است مردم عزیز بدرگاه خداوند شکر گزار باشید که سالیان سال این کارخانه ها تحول عظیمی در شهر ایجاد می کند اگر همه پشتیبان مسولین باشید و………………………….

محمد برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مهم اینکه در واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی به صندوق ورشکسته فولاد آیا چیزی عاید بافق می شود یا خیر. با توجه به اینکه شرکت ذوب آهن اصفهان و شرکت الومینین المهدی وغیره از این واگذاری فرار کرده اند. و همه هزینه های این صندوق بار سنگ آهن خواهد شد. این شنیده ها و داده ها چیزی عاید بافق نمی شود.

بهنام کریمی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برادر بسیجی جناب آقای حاج جواد عسکری تشکر و خسته نباشید

بچه بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداکنه که اینجوری باشه…

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه ربطی به عسکری داره؟؟؟؟اون کارگرا رو زندون کرد بیچاره
حالا هیچی معلوم نشده به خیکش نبندین

بافق سربلند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از مردم عزيز خواهشمند است وحدت خود را حفظ نمايند و خداي نكرده به كسي توهين ننماييند

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا کیسه نکش اینجا

رن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت 3 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
چه ربطی داشت

موسی پسر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعید است نظام در مقابل خواست مردم بافق کوتاه بیاید زیرا نحوه ی خصوصی سازی مورد تایید آیت الله خامنه ای است و مسئولین قدرت ندارند در برابر خواست رهبری قرار بگیرند.
بهتر است به سر کار خود برگردیم و خود را در معرض خشم نظام قرار ندهیم.

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زندانی های بی گناه آزادباید گردن بعدکارراهبندازن،

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره سه
خطاب به شما باید بگویم که با این کارها نمیتونی برای شرکتی که داری در سنگ آهن کار ردیف کنی برو خجالت بکش شما کسی بودی که قبل از این اتفاقات زیاد کری میخوندی برای همین اقایون

ستاره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شماها همراه بادین تادیروز میگفتین عسگری بره حالا میگی تشکر