دکتر طالبی در گفتگو با ایلنا: نتیجه جلسه امشب اعلام می‌شود

دسته: عمومی
۱۵ دیدگاه
یکشنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۳

معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد گفت: شورای تامین استان و هیات سیاسی – امنیتی اعزام شده از تهران برای پایان دادن به اعتصاب کارگران تصمیمات خوبی گرفته‌اند.

«محمدعلی طالبی» در گفتگو با ایلنا اگر چه حاضر نشد جزییات تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه را افشا کند اما تاکید کرد تصمیمات تا پایان امشب (۹ شهریور) اعلام می‌شود.

او در این باره گفت: شورای تامین استان یزد با حضور معاون امنیتی وزیر کشور و «ابوالحسن فیروزآبادی»، قائم مقام وزیر کار در جلسه عصر دیروز (شنبه ۸ شهریور) تصمیماتی را برای شروع به کار مجدد کارگران معدن سنگ آهن بافق و تامین مطالبات آن‌ها اتخاذ کرده‌اند.

او ادامه داد: عصر امروز (یکشنبه ۹ شهریور) جلسه‌ای با مسئولان بافق برگزار خواهیم کرد و امیدواریم شرایط این شهرستان در چند روز آینده به حالت عادی بازگردد.

این مقام دولتی با اشاره به حضور ماموران یگان ویژه پلیس در بافق در روزهای ابتدایی تحصن کارگران معدن سنگ آهن گفت: یگان ویژه پلیس برای مسائل احتیاطی و جلوگیری از بی‌نظمی به معدن وارد شد اما هنگام اعزام این نیرو به آن‌ها تاکید کردیم با مردم مواجهه‌ای نداشته باشند و‌‌ همان طور که دیدید مواجهه‌ای میان آنان و کارگران اتفاق نیفتاد.

او در عین حال تاکید کرد: حضور ماموران یگان ویژه پلیس در بافق در دوره‌ای ضرورت داشت و هنگامی که آن ضرورت رفع شد آن‌ها به مرکز استان بازگشتند.

طالبی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از دلیل بازداشت کارگران معدن سنگ آهن بافق و اتهامات وارد شده به آن‌ها گفت: تمام مراحل بازداشت کارگران زیر نظر دستگاه قضایی بوده است.

معاون سیاسی – امنیتی استاندار یزد در پایان درباره شائبه تقابل دستگاه قضا با دولت در بازداشت کارگران معدن سنگ آهن بافق اظهار کرد: مرجع قضایی در هماهنگی با مسئولان انتظامی و امنیتی بافق بازداشت‌ها را انجام داده است و این تصمیمی بوده که در شهرستان اتخاذ شده است، اگر چه مساله در حال حل شدن است و پرداختن به آن ضرورتی ندارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
لاله یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله وعدها مثل وعده قبلی نباشه چون عزیزان مسول از این وعده ها زیاد دادن خدا کنه وعدشون مثل وعده به کودکان شین ابادی نباشه

متین دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست عزیز فقط شما از زندانیان اطلاع ندارید حتی بیگانگان هم اسامی انان را میدانند

منتظر... دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اول آزادی حق گویان
دوم دولتی ماندن حقمان
سوم استعفای مدیر عامل
چهارم تاسیس کارخانه جوارمعدنی
پنجم آبادانی شهرمان
درود بر شورای شهر قهرمان ،درود بر نماینده کارگران،درود بر امام جمعه فهیم

حسین2 دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تا ساعت 2/5 شب همه را الاف کردند و حاضر به روبه رو شدن با مردمی که چندین ساعت منتظرشان بودند نشدند.خجالت نمی کشند زن وبچه مردم را منتظر گذاشتند و از در پشتی فرمانداری رفت وامد می کنند .اسم خودشان را هم گذاشته اند مسئول و خود را خدمتگذار مردم می دانند .کدام خدمت کدام خدمتگذار

رن دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایول عالیه دست همه مسولین و مردم درد نکنه

ناشناس دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جالبه بالاترین مقام سیاسی امنیتی یک استان از دلیل بازداشت بچه ها اظهار بی اطلاعی میکند .

سروش دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام علیکم

ناشناس دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر موضوع هسته ای است که بسته پیشنهادی می دهند

سجاد دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان چرا تلاش بیهوده می کنید.
زمانی که نفر اول مملکت یعنی آیت الله خامنه ای با نحوه ی خصوصی سازی موافق هستند ما مردم بافق چکار می توانیم بکنیم
بهتر است اعتصاب را شکسته و در مقابل نظام قرار نگیریم و اجازه دهیم نظام اسلامی با خاطیان برخورد کند.

حسین دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سجاد خصوصی بله نه برای بافق که فقط وفقط امید مردم به سنگ اهنه کجا کار کنن پاسخ با شما کدام کارخانه. به غیر از سنگ اهن شما چه کار در بافق سراغ دارید بنایی یا کشاورزی در دمای 50 درجه شاید شما کار دیگری دارید

بافقی دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آنطور که ما فهمیدیم جلسه ی دیشب بدون نتیجه به پایان رسیده است :
در حالی که اعتراض حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق صبح امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) به چهاردهمین روز متوالی وارد شده است، منابع ایلنا از بافق گزارش داده اند جلسه دیشب شورای تامین این شهرستان بدون نتیجه خاصی پایان یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با جلسه دیشب، حدود ۳ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق به همراه خانواده های ۸ کارگر بازداشت شده مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند.

در همین رابطه، یکی از اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق که خواست نامش فاش نشود، به ایلنا گفت: شورای تامین بافق از ساعت ۸ دیشب تا ساعت ۴ صبح امروز با حضور معاون سیاسی – امنیتی استاندار یزد، فرمانده نیروی انتظامی استان، فرمانده تیپ الغدیر سپاه استان، اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق و نمایندگان کارگران تشکیل جلسه داد اما این جلسه بدون نتیجه خاصی پایان یافت.

او با اشاره به حضور مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد در جلسه دیشب تاکید کرد بسته پیشنهادی ارائه شده به نمایندگان کارگران در این جلسه، همان وعده های تکراری پیشین بود.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهرستان بافق، تکمیل کارخانه های جوار معدنی، لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن سنگ آهن بافق به شرکت فولاد خوزستان و پیگیری واگذاری ۱۵ درصد از سهام معدن به بافق برای توسعه زیرساخت های این شهرستان، محورهای اصلی مباحث طرح شده در جلسه دیشب بوده است.

بر اساس گزارش های رسیده از جلسه شب گذشته، آزادی ۸ کارگر بازداشتی معدن سنگ آهن بافق به پایان اعتصاب کارگران این معدن منوط شده است.
http://www.donyayemadan.ir/view/43291/%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%81%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B7-%D8%B4%D8%AF

نقی دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهتر که خصوصی بشه تا تعدادی با خوابیدن در معدن حقوق های کلان به جیب نزنن

علی دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب کامنت 11(نقی)باید بگم شما فقط کارکردن 5000هزار نفر را دیدی که این جوری نظر میدی اگه بنا بود همه خواب باشند پس این همه خاک از کجا استخراج میشه و شاید عده قلیلی باشند ولی نمیشه این تهمت را به هم زد .

شهروند دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همه چیز زیر سر خودشان است حالا اظهار بی اطلاعی میکنند و همه چیزو رو دوش دستگاه قضا و مسولان امنیتی وانتظامی شهرشتان می اندازند. این ضعف وترس دولتمردان تدبیر وامید را می رساند.

روح الله دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خصوصی سازی میشه و باید هم بشه
اما سهم مردم بافق هم باید داده بشه