معاون استاندار یزد: واگذاری سنگ آهن بافق به بخش خصوصی منتفی شد

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۲۹ دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

به گزارش بافق فردا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: با حضور مسوولان وزارت کشور و انتظامی واگذاری سنگ آهن بافق به بخش خصوصی منتفی شد.

ˈمحمد علی طالبیˈ روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: این تصمیم امروز در نشستی با حضور معاون امنیتی وزیر کشور، معاون فرمانده ناجا، قائم مقام وزیر تعاون و مسوول صندوق بازنشستگی فولاد اتخاذ شد.

وی ادامه داد: مهمترین موضوع این نشست منتفی شدن واگذاری  28/5 درصد از سهام سنگ آهن در فرابورس بود.

این مسوول خاطرنشان کرد: مقرر شد در صورت آمادگی مردم، نهادها و شرکت های خصوصی بومی شهرستان تا سقف 28.5 ( بیست   وهشت  و نیم درصد )در چارچوب برنامه های خصوصی سازی به آنها واگذار شود.

به گفته طالبی از دیگر تصمیمات این نشست اجرایی شدن 16 بند توافقاتی بود که با وزیر تعاون سه ماه قبل انجام شده بود.

به گفته وی مهمترین این توافقات تکمیل صنایع جوار معدنی و تداوم پرداخت عوارض شهرستان و سایر کمک ها در ایجاد زیر ساخت های رفاهی و ورزشی و درمانی شهرستان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: متعاقب آن، نشست دیگری در بافق با حضور مسوولان محلی تشکیل و برای تسریع در توافقات انجام شده و بازگشایی معدن سنگ آهن بافق تصمیماتی گرفته شد.

طالبی با بیان اینکه بازگشت روال عادی فعالیت در معدن سنگ آهن در روزهای آتی مهمترین تصمیم این نشست بود، اعلام کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد با شروع به کار معدن اقدام لازم در خصوص تبدیل قرار بازداشت و آزادی افراد بازداشت شده اقدام های لازم انجام شود.

27 اردیبهشت امسال نیز کارگران به خصوصی سازی شرکت سنگ آهن و واگذاری سهام آن به صندوق بازنشستگان فولاد کشور و شرکت فولاد خوزستان اعتراض کردند و با حفظ آرامش دست از کار کشیدند.

این اعتصاب 39 روزه با سخنرانی میر محمدی استاندار یزد و ارائه نامه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر لغو موقت واگذاری 28.5 درصد سهام شرکت سنگ آهن به فولاد خوزستان ، شکسته شد.

بیش از چهار هزار نفر افراد بومی و غیر بومی در این شرکت اشتغال دارند و سالانه حدود سه میلیون تن سنگ آهن در این شهرستان تولید و به کارخانه های فولاد سازی اصفهان و خوزستان صادر می شود.

مردم و کار گران شرکت سنگ آهن، در اعتراض به محقق نشدن خواسته هایشان مبنی بر اختصاص 15 درصد از سهام این شرکت به عمران و آبادانی شهرستان بافق تجمع کرده اند.

15 درصدی که مردم و کارگران مطالبه می کنند از محل 71.5 درصدی است که سال 91 به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شده است.

بیش از یک سوم ذخیره سنگ آهن کشور در بافق است که در 110 کیلومتری یزد واقع شده است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلواپس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دیگه حتمی حتمی حتمی حتمی شد!!!!!

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اعتراضات مردمی بافق تلنگری است به مسولین استان در وهله اول وهمچنین مسولین کشوری که فکری به حال آینده نه چندان دور شهر ما که با چشم بر هم زدنی فرا میرسدبکنند ودر محاسباتشان جایی را هم برای بافق وبافقی در نظر بگیرند.اقتصادبافق به مشابه یک انسان بیماری است که علائم اولیه بیماری خود را نشان داده است.مسولین باید قدر این هوشیاری مردم رابدانند وبه فکر درمان این بیماری قبل از لاعلاج گشتن باشند.این بیمار نیاز به دارو دارد و اکنون با هزینه کمتر قابل درمان است وبا کتمان بیماری وضع آن هر روز وخیمتر میگردد.

حسین2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۲:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این حرف را دوماه پیش هم گفتند که نتیجه اش را دیدیم ولی اگر این بار خبر درست باشد باید طبق روال واگذاریها اگهی ابطال معامله در سایت فرابورس رسما اعلام شود و نام سنگ اهن از لیست واگذاریها خارج شود در این صورت این حرف معاون استاندار جنبه عملی به خود می گیرد.تا زمانی که اگهی لغو در فرابورس درج نشود هیچ فایده ای ندارد

اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۶:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
سطر های 8 و 9 و 10
بیانگر این مطلب است که معدن خصوصی می شود.

  ريز بين این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  دقيقا همين گونه است اما خودمان ميخريم

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باد دولت تدبير و اميد

تابان اریا کسزی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وعرض ادب خدمت تمتمی عزیزان راستی روح شیخ محمد تقی بافقی راشادکردید اما بایست باهوشیاری فرصت به دست دشمنان ندهید همه بافق همه ایران همه ازادیخواهان همه وهمه….کسی دنبال دردسر نیست بیاییم بیش از پیش درراه ابادانی وپیشرفت شهرمان تلاش کنیم وعزیزانی که به خاطر حقشان در بند هستند بزودی باتدرایت مسئولین به دامان خانوادها یشان بازگردند دست حق یارتان

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا کار درست شده

سه بار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این اعتصاب ۳۹ روزه با سخنرانی میر محمدی استاندار یزد و ارائه نامه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر لغو موقت واگذاری ۲۸٫۵ درصد سهام شرکت سنگ آهن به فولاد خوزستان ، شکسته شد.
حتما به قول بچه ها : سه بار

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بهترین تصمیمات برای بافق گرفته شداگر ایندفعه بهانه ای باشد قصدشان خراب کردن شهر بافق است که امیدوارم مسئولین رده بالا هوشیار باشند هستند کسانی که با شروع شرکت ناراحتند مثل !!!!!!!!!!!!!!!1

حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدايي اگه دولت قبل بود با چوب و چماق جواب بافقي ها رو ميداد . اينم جواب دندان شكن به اونهايي كه ميخواستن از آب گل آلود ماهي بگيرن . روحاني متشكريم .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آهای بسیجیان رزمندگان ایثارگران حمایت را از روحانیت یاد بگیرید شما هم در اقدام مشابهی از هم رزمتان که توسط عدهای که هیچ بوئی از جبهه به مشامشان نخورده تحت هجمه قرار دارد حمایت کنید توجه کنید که نماینده کارکران با آن که شرایط سنی وجسمی خوبی در زمان جنگ داشت حاضر نشد فقط یک روز در این هشت سال دفاع مقدس از آب وخاک وناموس ونظام دفاع کند خود تان قضاوت کنید

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب کامنت 10 باید بگم که گاهی اوقاتم با پنبه سر می برن که صدائی نداره

سلامتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این حرفها قبلا هم زده شده بود .به نظر می رسد قصد دارند تا دوباره معدن را استارت بزنند و اعتصاب را بشکنند .بعد همان آش و همان کاسه.تا اقدامات عملی صورت نگیرد این وعده نیز مانند وعده های قبل است

ایلیا77 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر در مقابل خواست عده ای کوتاه بیایید و افراد بازداشت شده را آزاد نمایید در حقیقت قانون را زیرپا گذاشتید.افراد بازداشت شده باید محاکمه و حبس های طولانی مدت را بگذرانند.نظم شهر به هم ریخته است و سخنان مسئولین بی بصیرت مردم را در مقابل نظام ولایی قرار داده است.39 روز اعتصاب را در هم شکستیم تا قانون ولایی اجرا شود.از مسئولین می خواهم با متحصنین برخورد نمایند.

پيگير این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا اخر عاقبتمون را با اين تدبير بكارگرفته شده در بافق ذختم بخير كنه.
مسئويلن استاني به جاي استفاده از اين خواسته بحق مردم بافق در جهت گرفتن امتياز از مسئولين كشوري در زمينه هايي چون اب و … فقط و فقط نمكي شدند بر روي زخم اين مردم ستمديده اما شجاع

اصل 44 و 45 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

صل 44

نظام‏ اقتصادي‏ جمهوري اسلامي‏ ايران‏ بر پايه‏ سه‏ بخش‏ دولتي‏، تعاوني‏ و خصوصي‏ با برنامه‏ريزي‏ منظم‏ و صحيح‏ استوار است‏. بخش‏ دولتي‏ شامل‏ كليه‏ صنايع بزرگ‏، صنايع مادر، بازرگاني‏ خارجي‏، معادن‏ بزرگ‏، بانكداري‏، بيمه‏، تأمين‏ نيرو، سدها و شبكه‏ هاي‏ بزرگ‏ آبرساني‏، راديو و تلويزيون‏، پست‏ و تلگراف‏ و تلفن‏، هواپيمايي‏، كشتيراني‏، راه‏ و راه‏آهن‏ و مانند اينها است‏ كه‏ به‏صورت‏ مالكيت‏ عمومي‏ و در اختيار دولت‏ است‏. بخش تعاوني شامل شركتها و مؤسسات تعاوني توليد و توزيع است كه در شهر و روستا بر طبق ضوابط اسلامي تشكيل مي‌شود. بخش‏ خصوصي‏ شامل‏ آن‏ قسمت‏ از كشاورزي‏، دامداري‏، صنعت‏، تجارت‏ و خدمات‏ مي‏شود كه‏ مكمل‏ فعاليتهاي‏ اقتصادي‏ دولتي‏ و تعاوني‏ است‏. مالكيت‏ در اين‏ سه‏ بخش‏ تا جايي‏ كه‏ با اصول‏ ديگر اين‏ فصل‏ مطابق‏ باشد و از محدوده‏ قوانين‏ اسلام‏ خارج‏ نشود و موجب‏ رشد و توسعه‏ اقتصادي‏ كشور گردد و مايه‏ زيان‏ جامعه‏ نشود مورد حمايت‏ قانون‏ جمهوري‏ اسلامي‏ است‏. تفصيل‏ ضوابط و قلمرو و شرايط هر سه‏ بخش‏ را قانون‏ معين‏ مي‏كند.

اصل 45

انفال‏ و ثروتهاي‏ عمومي‏ از قبيل‏ زمينهاي‏ موات‏ يا رهاشده‏، معادن‏، درياها، درياچهها‏، رودخانه‏ها و ساير آبهاي‏ عمومي‏، كوه‏ها، دره‏ها ، جنگلها، نيزارها، بيشه‏هاي‏ طبيعي‏، مراتعي‏ كه‏ حريم‏ نيست‏، ارث‏ بدون‏ وارث‏، و اموال‏ مجهول‏المالك‏ و اموال‏ عمومي‏ كه‏ از غاصبين‏ مسترد مي‏شود. در اختيار حكومت‏ اسلامي‏ است‏ تا بر طبق‏ مصالح‏ عامه‏ نسبت‏ به‏ آنها عمل‏ نمايد. تفصيل‏ و ترتيب‏ استفاده‏ از هر يك‏ را قانون‏ معين‏ مي‏كند.
باتوجه به اصل 44 معادن بزرگ بخش دولتي است
و با توجه به اصل 45 جزئ انفال است كه اختيارش با حكومت است نه صندوق بازنشستگان فولاد كشور و…

  محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  خوب
  حکومت هم دوست دارد خصوصی کند
  وقتی فرد اول مملکت نامه ای صادر نکرده یعنی اینکه خواست نظام خصوصی سازی است

ندای بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی نظر منو بزار اینقدر جناح داری نکــــــن مثلا شما باید بیطرف باشی که میدونیم نیستی

این 28 درصد با نامه و دستور خود وزیر اومد اما پا برجا نموند و زیرش زایید چه برسه معاون وزیر بیاد دستور بده اونم معاون وزیر کشور که بیشتر کارشون اجراییه نه ابلاغی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همت مردم . امام جمعه محترم . شورای شهرو نماینده کارگران جلو زیادی خواهان را گرفت عزیزان متشکریم

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی چرا به اخبار و نظرات مردم خیانت میکنی کاری نکن به اطلاع مردم شهر برسانیم تا از شهر بیرونت کنند

محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پيشنهاد ميکنيم که جناب آقاي دکترطالبي که خوددرحوضه سياست دولت تدبيرواميد فعاليت دارد ومسائل شهرستان بافق وخصوصا شرکت سنگ اهن راپيگيري وفرد بومي همين منطقه مي باشد به عنوان مديريت جديد شرکت .سنگ اهن انتخاب وازجناب آقاي عسکري درحوزه اي ديگر استفاده گردد.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام فکر کنم دو ماه پیش هم مقام بالاتر (استاندار) با ارائه کاغذی فرمودند 28.8 لغو شده اما چی شد ؟

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا محمدرضا پیشنهاد نده،ضمنا 6 میلیون تن تولید سنگ هست.3 میلیون دانه بندی 3 میلیون کنسانتره

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۳:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این پیام آخری از محمد رضا چقدر عالمانه بود؟! ایشان وحی زده شده اند؟1 چطور به این نتیجه رسیدند؟ متاسفانه در بافق اظهار نظر وجود دارد اما منطق وجود ندارد. من یزدی هستم اما آشنا با بافق. چقدر بعضی از این مردم ساده دل هستند. فقط می گویند. شاید هم این محمد رضا راست بگوید چون هرکسی که برای بافق کار کرده است مثل مرحوم دهستانی باید برود حالا چرا؟ خدا میداند! آقای احمدیه ها نیک کارها یار احمدی ها و.. که پوست تخمه برای بافق جابجا نکرده اند بمانند و فقط سنگ بفروشند بهتر است. نمیدانم این عقل و شعورها از کجا می آید که طوفان مغزی ایجاد می کند خدا را شکر این سرمایه هایی که مثل محمد رضا هستند از مملکت فرار نکرده اند و الا فرار مغزها صورت میگرفت! در بافق فقط اظهار نظر است و همه ماشااللله صاحب فهم و کمالات!.. چه گویم که نا گفتنش بهتر است هر ملتی لیاقتش همان است که خود دارد

  بي انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۳ - ۸:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  تا جايي كه من ميدونم بي انصافي است كه بگويي جناب دكتر ياراحمدي فقط سنگ فروخت و السلام. ايشون دنبال اين بود كه شركتهاي بومي را دخيل در سنگ اهن كنه كه باز هم نگذاشتند.

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۵:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فاتحه بافق براي هميشه خوانده شد مطمئن باشيد با اوضاع پيش آمده ديگر هيچكس چه دولتي وچه خصوصي در بافق سرمايه گذاري نمي كند

777 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من هم با 24 موافقم با این روشی که در پیش گرفتید هیچ سرمایه گذاری خصوصی در بافق انجام نخواهد شد .مگر جند سال دیگر ازعمر چغارت باقی مانده به فکر نسل های بعد از خودتان هم باشید

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

علی جان عریز غصه نخور تقدیر هر چه باشد همان میشود ضمنا یادمان نرود هرگز حق پایمال نمی. شود و به حق دار میرسد اگر در راه آن تلاشی باشد التماس دعا