معاون استاندار با لیست مطالبات کارگران متحصن معدن بافق راهی یزد شد

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۳

شب گذشته خانواده‌های کارگران بازداشت‌شده معدن بافق در حضور نماینده کارگران، امام جمعه و اعضای شورای شهر با معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد مذاکره و خواسته‌های خود را بصورت مکتوب اعلام کردند.

در پانزدهمین روز متوالی اعتصاب حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق، منابع کارگری ایلنا گزارش داده‌اند به دنبال مذاکرات شب گذسته «محمدعلی طالبی»، معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد با خانواده‌های بازداشت‌شدگان، وی با لیستی از مطالبات کارگران متحصن راهی مرکز استان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا به گفته این منایع خبری، آقای طالبی شب گذشته (دوشنبه ۱۰ شهریور) به فرمانداری بافق رفته و خانواده‌های کارگران بازداشتی را جداگانه به داخل فرمانداری دعوت کرده است، اما خانواده‌ها دعوت او را نپذیرفته و گفته‌اند تنها با حضور حجت الاسلام «جواد سلیمانی» امام جمعه بافق، اعضای شورای اسلامی شهرستان و «محمدرضا صباغیان»، نماینده کارگران وارد فرمانداری خواهند شد.

بر اساس این گزارش، آقای طالبی در نهایت پیش شرط خانواده‌های کارگران بازداشتی را پذیرفته است و این خانواده‌ها به همراه امام جمعه بافق، اعضای شورای اسلامی شهرستان و نماینده کارگران وارد فرمانداری شده‌اند.

منابع کارگری ایلنا در عین حال گزارش داده‌اند آقای طالبی در این جلسه ۴ ساعته، بر آزادی ۸ کارگر بازداشتی با قید وثیقه و بعد از پایان اعتصاب تاکید کرده است اما خانواده‌های کارگران بازداشتی زیر بار این پیش شرط‌ها نرفته‌اند.

این جلسه در ‌‌نهایت با مکتوب کردن لیستی از مطالبات کارگران معدن سنگ آهن بافق و خانواده‌های کارگران بازداشتی ساعت ۱۲ نیمه شب پایان یافته است. آزادی کارگران بازداشتی بدون قید و شرط، استعفای مدیرعامل معدن، لغو واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام معدن به شرکت فولاد خوزستان و واگذاری ۱۵ درصد از سهام معدن به شهرستان بافق محورهای اصلی مطالبات طرح شده در این جلسه بوده است.

۲ ساعت بعد از خروج خانواده‌های کارگران بازداشتی از فرمانداری، امام جمعه بافق به همراه اعضای شورای اسلامی شهرستان و نماینده کارگران نیز از فرمانداری خارج شده‌اند و در جمع ۵۰۰ نفره متحصن مقابل فرمانداری گفته‌اند آقای طالبی با لیست مطالبات طرح شده راهی مرکز استان خواهد شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
حمید رضا طالعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

محمد رضا صباغیان دستت درد نکنه خدا پشت وپناه

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا ما کارگرهای شرکت(اعم از تبدیل وضعیت و پیمانکار) همیشه کلاه سرمان می رود و پله برای ترقی بعضیها میشویم؟چرا ما اینقدر ساده هستیم و در این دو دوره اعتصاب از بهترین خواسته و بهترین گزینه (روز مزد دایم شدن)حرفی به میان نیامد؟
امنیت شغلی ما کارگرها فقط با روز مزد دایم شدن به حقیقت میپیوندد.تا حرف میزنیم میگن ما تا حالا کی را اخراج کردیم؟؟؟؟
اگه مسئله روز مزد دایم حل شود به تبع آن مسائل و مشکلات حقوقی و اختلاف حقوقی بین پرسنل محترم رسمی و ما برداشته میشود.
ایکاش یکی هم دلش به حال ما کارگرها بسوزد!!!!!!

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من یکی از عمده ترین چالش بافق عدم وجود رجال سیاسی بومی و متعهد به شهر مون است . شما نظرتون چیه؟

همشهري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ۹:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقايان محترم بافق فردا ضمن تشکر وقدرداني به خاطر زحماتي که براي اعتلا و آباداني شهرمان(بافق) مي کشيد لطفاً کمي دقت کنيد و قبل از درج خبر يک دفعه آن را بخوانيد.شما از پاراگراف آخر چه برداشتي داريد؟