بوی گاز می آید

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲ مهر ۱۳۹۳

علیرضا غریبی در گفتگو با مهر با اشاره به راه اندازی 10 طرح جدید گازی پیش از فرا رسیدن زمستان سال جاریف گفت: در حال حاضر آخرین مراحل راه اندازی و بهره برداری از 10 پروژه خطوط لوله فشار قوی گاز و تاسیسات تقویت فشار گاز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اعلام اینکه امسال بخشی از خط لوله دهم سراسری به طول تقریبی 100 کیلومتر راه اندازی خواهد شد، تصریح کرد: تکمیل و بهره برداری بخشی از خط لوله ششم سراسری، خطوط لوله جدید انتقال گاز 36 اینچی در جنوب اصفهان و خطوط لوله گاز در منطقه بافق در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در کنار خطوط لوله، تاسیسات جدید تقویت فشار گاز هم تا پیش از زمستان سال جاری راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: بر این اساس توربوکمپرسورهای جدیدی در تاسیسات تقویت فشار گاز پتاوه، پل کله، دهق، همدان، بیجار، خیرگو و دشت نصب و راه اندازی خواهد شد.

غریبی همچنین در پاسخ به پرسش مهر در خصوص راه اندازی خط لوله جدید انتقال گاز بین دامغان و نکا توضیح داد: این پروژه منجر به افزایش پایداری شبکه گاز در شمال کشور و حتی کاهش وابستگی به گاز وارداتی از ترکمنستان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اینکه تاکنون ورق خطوط لوله گاز این پروژه تامین شده است، اظهارداشت: هم اکنون عملیات کانال کشی، ایجاد تقاطع و مطالعات مهندسی این طرح گازی به پایان رسیده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه پیش بینی می شود این پروژه گازی تا سال اینده تکمیل و راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: عملیات لوله گذاری این طرح گازی به زودی توسط پیمانکاران ایرانی آغاز خواهد شد.

عبدالحسین ثمری معاون شرکت ملی گاز ایران اخیرا با اشاره به بهره برداری از بزرگترین پروژه ذخیره‌سازی گاز در خاورمیانه با ظرفیت 4.7 میلیارد متر مکعب گاز، اعلام کرده است: با راه اندازی این طرح میزان وابستگی ایران به گاز وارداتی از ترکمنستان کاهش یافت.

حمید عراقی معاون وزیر نفت هم اخیرا در گفتگو با مهر با بیان اینکه واردات گاز طبیعی ایران از ترکمنستان قطع نخواهد شد، از آمادگی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی به صنعت گاز ایران خبر داد و گفت: هدف از واردات گاز از ترکمنستان در بلندمدت توسعه تجارت گاز ایران است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها: