خدمات مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی به بافق بسیار خوب است/احمدیه خدمات جنبی به شهر ارائه نداد

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۸ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ مهر ۱۳۹۳

download

محمد رنجبر که به تازگی رییس شورای اسلامی شهر بافق شده است، در گفتگویی با خبرنگار افق کویر، پیرامون عملکرد مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی گفت: در شورای اول و دوم، با مدیریت عامل وقت شرکت سنگ آهن مرکزی مخالف بودم، دلیل هم داشتم و می گفتم معدن با این عظمت از دست می رود، معدن باید به گونه ای عمل کند که حتی کارگر شهرداری هم بدون حقوق نماند.

وی افزود: رودربایستی با کسی ندارم. مدیریت فعلی ضعفهایی هم دارد و نمی گویم همه کارش درست است، ولی خدماتی ارائه می دهد که بسیارخوب است. مدیریت اسبق این شرکت؛ یعنی احمدیه هم در زمان خود یک چک 300 میلیون تومانی به شورای اسلامی شهر داد که م به شهرداری تحویل دادیم؛ ولی او خدمات جنبی  هم می توانست داشته باشد که متاسفانه انجام نداد.

رنجبر ادامه داد: در حال حاضر D19  را از ما گرفته اند و تحت عنوان دسترسی به چاه های آب، در حال احداث راه هستند. مطمئن باشید، اگر غیربومی بیاید این کار را نمی کند، یک سری خدمات این چنینی دارد.

رییس شورای اسلامی شهر بافق تاکید کرد: اشکالی که گرفته شد که عوارض به صادرات سنگ آهن تعلق نمی گیرد که آن هم قرار  بر این شد تا جلسه‌ای بگذاریم که راهکار قانونی برای آن چیست هر چند که در صورت وصول آن عوارض، وجوه دریافتی به حساب فرمانداری باز واریز می شود و  تنها 70 درصد از آن برای شهر بافق هست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این گفته که شرکت سنگ آهن 22 میلیارد به شورای اسلامی شهر بدهی دارد درست است؟ افزود: من فکر می‌کنم 22 میلیارد هم از نظر آنان تسویه است، منتها جلسه بررسی با مسئول مالی فرمانداری قرار شده صورت بگیرد و مطمئن باشید اگر این مبلغ پرداخت نکرده اند، من  اعلام می کنم و اگر هم که پرداخت کرده اند خواهم گفت خیلی ممنون و دست شان درد نکند!

وی ادامه داد:

سنگ آهن مرکزی در بحث صادرات باید عوارض پرداخت می کرده که انجام نشده؛ ضمن اینکه  پول هم به حساب ما واریز نمی شود، به حساب فرمانداری واریز  می گردد که الآن ما 3 میلیارد  تومان سند ارائه داده ایم و چند روزهست که به دستور شورا، من پیگیر وصول آن هستم.

رنجبر در پاسخ به این پرسش که برخی حرکت‌هایی مدیریت شرکت موجب اختلاف و پراکندگی  می شود و چگونه باید جبران گذشته‌ها را نمود گفت: آنچه موجب شکست یک شهر می شود، تفرقه است و آنچه باعث رشد شهر می شود، وحدت است. اگر بدانیم مدیریت فعلی در راستای اهدافی که داریم، نمی تواند کار کند، مطمئن باشید شورا زودتر اقدام کرده و ملاحظه او را نمی کنیم.

حضرت علی(ع) می فرماید: کور بودن برای آدم خیلی تحملش آسانتر است تا  نداشتن بصیرت، یعنی اگر هر حرفی می خواهیم بزنیم یک مقدار روی آن فکر  کرده و حساب شده بزنیم و تحت توجه چیزی قرار نگیریم، این یک اقدام حساب شده ایی است.

الحمدا… کار پی گیری توسعه و عمران شهر به جایی رسیده است که همه حساس هستند بنابر حدیث نبوی: “کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیتهم” : همه احساس مسئولیت می کنند و یکی نیامد بگوید که من می خواهم  برگردم سرکار و این مهم است، و کسانی بودند که می گفتند کارخانه چطور شد؟  پول شهر چطور شد؟ این جایی خوشبختی و افتخار برای بنده است. شما که مبلغ ما بوده اید و رأی داده اید به هر کدام از ما 7 نفر، این طور من پیگیری می کنم.  شما ما را انتخاب کردید  و من نباید به فرماندار جواب بدهم،  باید به مردم پاسخگو باشم و خود مردم  بهترین ناظر  بر اعمال ما هستند.

رییس شورای اسلامی شهر بافق در پاسخ به این پرسش که امنیت شغلی کارگران چگونه  می شود؛ چراکه گفته شده است مقداری از اضافه کاری، کارانه و بن لباس که مصوب بوده، پرداخت نشده است گفت: در رابطه با امنیت شغلی و حقوق کارگران، شخصاً صحبت کردم تا یک ریال از مزایای حقوقی شرکتی و یا  تبدیل وضعیتی کم نشود. هر چند که از سوی شرکت گفته شده هیئت مدیره فشار آورده؛ ولی جبران خواهم نمود. برای غیبت ها هم گفته شد برای کم کاری مرخصی رد کنند؛ ولی مرخصی را در چند روز آینده بر می دارند که نگویند چطور شد؟!! این قولی هست که برای 4 ، 5 روز آینده به من دادند، باز هم، من پیگیر می شوم.

محمد رنجبر در پاسخ به این پرسش که آیا صحت دارد که یکی از کارگران معترض از کار برکنار شده است؟ افزود: نشنیدم که کسی را بر کنار کرده باشند، ولی این را بگویم که زمزمه هایی شده بود!!  تاکید موکد شورای شهر وکارگروه بر این هست که کسی جابجا نشود و خاطر جمع باشید که با مقام دیگری صحبت کردم که اگر تغییری به خاطر عدم صلاحیت از جایی صادر نشده باشد به نظر شورای شهر و کارگروه صلاح نیست این جابجایی صورت گیرد. باز هم با مسئولان امنیتی و با خود مدیریت صحبت می کنم. تا این لحظه حرفی از جابجایی کسی نبوده است.

وی ادامه داد: قرار است که برای چرخه فولاد پیگیری شود؛ گزارش 4 ماهه 15 درصد رشد نشان می دهد.  وی درباره  5/28 درصد مطرح شده در فرابورس گفت: فعلاً این مقدار از دست فولاد خوزستان خارج شده است. ضمن این که امام جمعه شهرمان هم خیلی خوب عمل کرد؛ چون اگر وی اقدام نکرده بود شاید به نتیجه نمی رسیدیم.

او ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی اعلام آمادگی نموده تا پول فولاد خوزستان را عودت دهد و  اگر مردم نخواهند  سازمان تأمین اجتماعی صندوق توانمندی است و این صندوق با صندوق بازنشستگی فولاد فرق می کند؛ ولی  هر دو زیرنظر یک وزیر اداره می شوند.

محمد رنجبر درباره 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن که قرار بود به شرکت توسعه و عمران بافق داده شود گفت: آخرین تصمیم این شده که این 15 درصد در احداث یک کارخانه ایی سرمایه گذاری شود تا واگذاری سهام.

وی در پایان به نقل از دکتر ربیعی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فضا باید آرام باشد تا ما بتوانیم برای شما کاری انجام دادیم.

گفتگو:

کاظم کارگران


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای رنجبر خطی را رئیس شورای قبلی رفت شما ادامه ندهید اگر می خواهید شهر آباد شود ؟ جناب آقای تشکری شما در این یکسال خود را درگیر سنگ آهن کردید و هیچ منفعتی برای شهر نداشت ؟؟؟ چه کار برای شهر کردید ؟ جواب این مردم فهیم را چی میدید ؟ رای به شما دادیم کار کنید نه شهر را1!!!!!!!!

اخلاق گرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۲:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ملاحظه او را نمی کنیم.چه ادبیات زشتی واقعا متاسفم……..

علی رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۴:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینکه بافق فردا اخبار جذاب و جالب دیگر رسانه شهرستان های را نیز بانشر می نماید بسیار خوب است
ای کاش این رویه در همه رسانه های شهرستان بدون تعصب بی جا رسم می شد

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۵:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای تشکری هم مثل تمام کسانی که در خانه هایشان نشستند و دم نزدند باشد. اگر امروز گندله زنده می شود به واسطه تلاش تمام مسئولین ازجمله بزرگوار تشکری هست. اهل هیچ فرقه ای نیستم انصاف داشته باشید. خدا جای حق است امیدوارم خداون سزای کار کسانی را که بد بافق و بافقی را می خواهند به زمین گرم بزند.ای خدا……

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من نمیدانم پرداخت حقوق ومزایای کارگران چه ارتباطی به رییس شورای شهر دارد واقعا دیگه خیلی این آش شور شده است

سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینکه مصاحبه کننده با نظر خاصی گفته که مدیریت شرکت ، اقداماتش تفرقه افکنانه بوده و رئیس شورا هم آنرا رد نکرده، نشان می دهد که نیاز است محمد رنجبر، نظراتش را راجع به اقدامات مسئولان شرکت سنگ آهن، تجدید کند. باید از او پرسید آیا این سوال پرسیده شده یا بعدا در ویرایش آمده است، آیا شما موافق این نظر هستید که اقدامات جواد عسکری تفرقه افکنانه بوده است؟ اگر نیستید چرا رد نکردید و اگر هستید، دلیلش را چرا نمی آورید؟ آیا باز شاهد نفاقی دوباره در روابط شورا و شرکت خواهیم بود؟

سای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی از علل پیشرفت نکردن بافق چشم نداشتن مردم این شهر به همشریاش که یک پله بالاتر از اونها قرار بگیره حاضرند یه یزدی و غریبه بلای سرش حکومت کنه ودستور بده ولی حاضر نیست یه بافقی مدیر بشه

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۸:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رنجبر گیرم که با همت همه دوستان شهر رابسیار زیبا ساختید وهمه خیابانهای آن را طلا کاری کردید ولی اگه اشتغال در شهر ایجاد نشود چه فایده ای دارد ؟ شما میدانید مردم هم میدانند مشکل اصلی شهر اشتغال است ایا شده تا حالا از مسئولین مربوطه بپرسید چرا از سال 88 که پیمانکار گندله مشخص شده هنوز یک درصد هم پیشرفت فیزیکی نداشته برای چی؟ ایا شده بپرسید کی راه می افته ؟ وبا مدرک ومنطق جواب بدهند ؟ ایا شده با مدرک ومنطق جواب بدهند فولاد وکوره بلند کی استارت می خوره ؟ یا فقط حرف زده شده وشما هم به به وچه چه زدید؟ اقای رنجبر تاریخ خوب قضاوت خواهد کرد. ومطمئن باشید در این شهر افرادی هستند که مسائل را خوب متوجه می شوند، به نظرم شما احتیاج دارید با یک سری از افراد متخصص که به دور از هر حذب وگروهی نظر کارشناسی میدهند مشورت کنید تا بیش از این سرتان کلاه نرود، خداوند انشاءالاه به همه قدرت بصیرت ودرک واقعیت ها را بدهد ، مخصوصابه مسئولین شهر ، تا خدمت صادقانه داشته باشند