حجت الاسلام حسینی: حوزه انتخابیه کنونی بافق مطلوب نیست

دسته: اجتماعی , اخبار ویژه
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۳

حجت الاسلام سیدمحمدحسینی از فرهیختگان و اندیشمندان بافقی که سمت ها و فعالیت های مختلفی را در سال های گذشته در کشور عهده دار بوده و اکنون نیز به عنوان امام جمعه اردکان فعالیت دارد.

حجت الاسلام سیدمحمدحسینی  در حاشیه سفر به شهرستان بافق برای شرکت در مراسم ختم یکی از بستگان در گفت و گویی صمیمی با «بافق فردا»  عنوان کرد: اصالت بنده بافقی و پسوند مبارکه نیز به همین دلیل است ولی در دوران کودکی بدلیل مشکلات کار و اشتغال خانواده به روستای نوق از توابع رفسنجان مهاجرت کردیم و دوران ابتدایی را در آنجا گذراندم و سپس با توجه به علاقه خودم و پدر که از ذاکرین اهل بیت بود به تحصیل علوم دینی و مسایل مذهبی در حوزه علمیه یزد مشغول تحصیل شده و سپس دو سالی به قم رفتم

20141015_113256h0.

این روحانی ادامه داد: شهید محراب جناب آیت الله صدوقی مدرسه عبدالرحیم خان را در یزد تازه تاسیس کرده و از طلاب یزدی برای بازگشت دعوت کردند و بنده با چند تن از طلاب یزدی قرار گذاشتیم که اگر شهید محراب لمعه را تدریس داشته باشند به یزد برگردیم و اینگونه فراگیری درس لمعه در محضر این بزرگوار بودیم و مدتی بعد دوباره به قم بازگشتیم.

حجت الاسلام حسینی با بیان این مطلب که بطور رسمی در سال 56 به بافق برگشتم، گفت: پیش از این نیز برای کارهای فرهنگی و تبلیغ مدت هایی را در شهرستان حضور می یافتم ولی بطور عمده در سال 56 و 57 که اوج انقلاب بود بیشتر در جلسات، سخنرانی های و راهپیمایی شرکت داشتم و نیز به سفارش شهید محراب در تحصن فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش نیز در جمع آنها شرکت کردم و عکس ها و مستنداتی نیز از آن دوران به یادگار دارم.

وی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب به عنوان نماینده امام در جهاد سازندگی تاسیس این نهاد را در بافق در خدمت دوستان و همزمان نیز با اشاره شهید محراب در جلسات انجمن اسلامی سنگ آهن شرکت داشتم و نماز آهن شهر را هم عهده دار بودم تا سال 61 که زمینه هایی فراهم شده که به قم برگشتم.

این روحانی افزود: پس از مدت کوتاهی بخاطر مسایل جنگ تحمیلی یکسال در واحد تبلیغات و انتشارات ستاد مرکزی سپاه در تهران امور جبهه و جنگ را رصد می کردیم و بارها به جبهه های جنگ اعزام شدم و پس از آن بطور عمده به تحصیل و تبلیغ و برنامه های مرتبط در فرصت های مختلف مشغول بودم.

وی با اشاره به تصدی مسئولیت امام جمعه در برخی شهرها، افزود: نخستین بار در سال 67 با صلاحدید آیت الله خاتم استاد بنده و دبیروقت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به عنوان امام جمعه ابرکوه مشغول و بیش از 6 سال در آنجا فعالیت داشتم و سپس مدتی نیز به عنوان امام جمعه ساوجبلاغ به مرکزیت هشتگرد در استان تهران نیز نزدیک به 7 سال فعالیت داشتم.

این روحانی بیان کرد: مشکل بیماری قلبی برایم اتفاق افتاد و ادامه فعالیت برایم میسر نبود ولذا 2 سال به فعالیت های علمی و تحصیلی مشغول شدم و سپس چند سال نیز امام جمعه استهبانات در فارس و یک سال نیز در اردستان مشغول بودم و بعد از آن با پیشنهاد آیت الله وافی نماینده مجلس خبرگان به بنده و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در شهرستان اردکان به عنوان امام جمعه مشغول و اکنون سال چهارم فعالیتم است.

حجت الاسلام حسینی درباره دیگاهش درباره روند پیشرفت زادگاهش، گفت: به برکت جمهوری اسلامی و پشتوانه خون شهدا همه کشور رو به ترقی و رشد و پیشرفت است و بافق نیز نسبت به گذشته پیشرفت هایی داشته است ولی زمینه رشد و توسعه فراوان را دارد.

وی افزود: به برکت جمهوری اسلامی و لطف خدا زمینه رشد و پیشرفت را فراهم شده و هر جا که مردم بیشتر وحدت نظر و فعالیت و کار داشته باشند و مسئولین نیز با مردم همکاری داشته باشند رشد بیشتری تحقق پیدا می کند و به امیدخدا در آینده رشد بیشتری را در شهرستان بافق شاهد باشیم.

امام جمعه اردکان با اشاره به رشد و توسعه این شهرستان، گفت: اتحاد در مردم اردکان و همدلی مردم و مسئولین و پیگیری مسئولین و نماینده پرکار این شهر برای رشد همه جانبه بویژه از نظر صنعتی در این شهرستان تلاش خوبی داشته و مردم نیز همکاری خوبی داشته است.

وی با اشاره به ساختار خوب شکل گرفته در اردکان، افزود: قرارداشتن در مسیرجاده و برخی دیگر مسایل سبب استقبال سرمایه گذاران شده و هم همکاری عوامل داخلی شهرستان سبب شده رشد و بویژه در بخش صنعت بجایی برسد که ما احساس کنیم که دیگر رشد در این بخش کافی است و باید به سمت مسایلی دیگر در رشد شهری برسد.

وی درباره اتحاد مردمی و اختلاف های محلی و سلیقه ای مردم در این شهرستان، گفت: این مسایل همه جاییست ولی در رابطه با بعضی امور به این مسایل خیلی توجهی نمی شود اول اینکه همکاری بین مسئولین بلندپایه شهرستان مانند نماینده مجلس و فرماندار و امام جمعه تعامل خیلی خوب دارند، وقتی که فرض کنید امام جمعه یا مسئولی به نتیجه ای برسند مردم همکاری خوبی می کنند.

وی افزود: مردم در اینگونه مسایل به اختلاف های محلی و سلیقه ای و حتی سیاسی خودشان خیلی توجهی نمی کنند و مصالح کلی کشور و نظام و شهر خودشان را می بینند.

حجت الاسلام حسینی درباره دلایل کندی و حلقه مفقود پیشرفت زادگاهش، گفت: یک مقدار بحث حوزه انتخابیه مشکل است، حوزه انتخابیه کنونی مطلوب نیست و ما هم به مسئولان استان گفته ایم برای این حوزه هرکاری می توانید انجام دهید.

وی با اشاره به وسیع بودن حوزه انتخابیه بافق، افزود: از ابتدا تا اخر این حوزه بیش از 500 کیلومترفاصله بین شهرهاست و یک نماینده نمی تواند مسایل این حوزه را دنبال کند.

وی ادامه داد: یک مقدار هم گاهی عوامل محلی و تحرک ها و تشنج هایی که بوجود می آید، این ها چیزی نیست که بتواند به نفع شهرستان باشد و یک مقدار نظر مسئولین بالا را نسبت به اینجا خدشه دار کند و نتوانند نظرنهایی خوب را نسبت به رشد این شهر داشته باشند.

وی گفت: اگر آرامش کاملی وجود داشته به سرمایه گذاری در شهرستان کمک می کند.

وی درباره برنامه ریزی پیشرفت فرهنگی اردکان در کنار توسعه اقتصادی این شهرستان، عنوان کرد: خوشبختانه در آنجا نیروهای فرهنگی و فکری قوی خیلی خوبی اعم از دانشگاهی و حوزوی وجود دارد.

این روحانی افزود: یک حوزه علمیه قوی و حدود 400 طلبه فاضل چه در اردکان و چه در قم دارد که این ها در کارفرهنگی شهرستان تاثیر دارد و لذا یک جمع متمایزی را بخاطر این نیروها بوجود آورده است.

وی با بیان این مطلب که نیروهای فرهنگی اردکان برای این شهر دلشان می سوزد و نشست هایی داشته و همکاری می کنند، گفت: همکاری خوبی را با مردم دارند شاید در حد توسعه اقتصادی و صنعتی اردکان را نداشته باشد ولی بدین سمت و سو حرکت می کند و تاثیرگذار بوده قابل قبول است.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: نیروهای بافقی داخل و خارج شهرستان اگر با یکدیگر هم نشینی و همفکری داشته باشند و مسایلی را دنبال کنند بطور قطع به نتیجه می رسند.

امام جمعه اردکان بیان کرد: شکر خدا مردم خوب کشور ما همیشه پشتوانه نظام و سرمایه های انقلاب بودند بویژه ایثارگرانی که در شهرستان هستند و ماباید کمک کنیم فرهنگ ایثار و شهادت بخاطر انقلاب و رهبرمعظم در همه کشور و شهرها لحاظ شود زمینه پیشرفت و ترقی در زمینه های مادی و معنوی و فرهنگی ایجاد می شود.

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای حسینی خوش آمدید صفا آوردید