دیدار برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن كریم با رهبر انقلاب

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۱

در سالروز ولادت نورانی حضرت اباالفضل‌العباس علیه‌السلام، استادان، قاریان و حافظان بر‌تر بیست و نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن كریم، در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، محفل نورانی انس با قرآن تشكیل دادند و با تلاوت آیات آسمانی قرآن، به حمد و ثنای پروردگار كریم پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار كه در تالار اماكن متبركه آستان قدس رضوی برگزار شد، تدبر در آیات الهی، فهم معارف قرآنی و درس آموزی از قرآن مجید را نیاز اساسی ملتهای مسلمان خواندند و خاطرنشان كردند: تلاوت قرآن با صوت و الحان زیبا، هدف و اصل نیست و باید به عنوان مقدمه‌ای ضروری برای خشوع دل‌ها و ایجاد آمادگی برای درك و فهم معارف قرآنی، مورد توجه قرار گیرد.
ایشان، عشق و دلدادگی ملت ایران به قرآن كریم را موهبتی الهی و نیازمند شكرگزاری عمیق پروردگار دانستند و افزودند: ملت ایران مفتخر است كه پرچم حاكمیت قرآن و اسلام را در دنیای مادی به اهتزاز درآورده و با صبر و استقامت، و تحمل دشواری‌ها، روزبروز بر تلألؤ این پرچم نورانی می‌افزاید و با هوشیاری، اقتدار و پیشرفت مستمر، مكر و توطئه‌های دشمنان را ناكام می‌گذارد.
ایشان، عزت اسلامی ملت ایران را از جمله نتایج عمل به درسهای حیات بخش قرآن برشمردند و افزودند: ملتهای مسلمان از این نمونه درخشان، می‌آموزند كه اگر ملتی ایمان داشت، وعده‌های الهی را باور كرد، در راه قرآن و اسلام استقامت به خرج داد، و به لبخند و ترفند دشمن اعتماد نكرد، بر پیچیده‌ترین تجهیزات نظامی و گسترده‌ترین توطئه‌های سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی پیروز خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به طرح‌ها و اقدامات امریكا و صهیونیزم برای مقابله با حركتهای اسلامی ملتهای منطقه خاطرنشان كردند: دشمنان خونخوار و غدار، در مقابل گسترش و تعمیق حركتهای اسلامی ملت‌ها مقاومت می‌كنند اما ادامه حركت ملت‌ها در مسیر قرآن، این توطئه‌ها را ناكام می‌گذارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تشكیل هرچه بیشتر جلسات حفظ و قرائت قرآن كریم و گسترش آموزشهای مرتبط با این كتاب الهی را «موجب قرآنی شدن بیشتر» فضای عمومی كشور خواندند و افزودند: با وجود همه عوامل مخرب، شمار جوانان ایرانی كه اهل معنویت و دعا هستند با جوانان كشورهای دیگر قابل قیاس نیست كه این نیز جای شكر دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراكز بین المللی به ۱۱ برابر بودن سرعت پیشرفت علمی ملت ایران نسبت به متوسط جهانی خاطرنشان كردند: این ملت با تكیه بر جوانان مؤمن خود، در همه زمینه‌های علمی، سیاسی و آبادانی به پیشرفت ادامه خواهد داد.

در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گزارشی از بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن كریم اعلام كرد: در این دوره ۱۰۳ قاری و حافظ از ۶۸ كشور جهان در حضور ۱۴ داور بین‌المللی به رقابت پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به استقبال بسیار گرم مردم از این مسابقات، حضور گسترده جوانان در میان قاریان و حافظان قرآن را بشارت آفرین خواند و افزود: سازمان اوقاف براساس برنامه‌ریزی ۴ ساله، تلاش می‌كند به یاری پروردگار یك میلیون حافظ و یك میلیون قاری قرآن، پرورش دهد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها: