برگزاری سوگواره “احلی من العسل” در امامزاده(ع) بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۹ آبان ۱۳۹۳

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف یزد خبر داد:

برگزاری سوگواره “احلی من العسل” در امامزاده(ع) بافق

سوگواره “احلی من العسل” در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق و دو امامزاده دیگر استان یزد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از بافق به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری سوگواره “احلی من العسل” در ۳ امامزاده با همکاری آموزش و پرورش خبر داد.

 

حجت الاسلام محمود میرجلیلی با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی های انجام شده با اداره قرآن، عترت ونماز اداره کل ‌آموزش و پرورش استان یزد سوگواره “احلی من العسل” به منظور بزر گداشت شهدای نوجوان کربلا به ویژه حضرت قاسم بن الحسن (ع) بعنوان الگوی تمام نوجوانان پیرو سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)در امامزاده سید جعفر محمد (ع) ، امامزاده عبد الله (ع) بافق و امامزاده خدیجه خاتون میبد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در ادامه افزود: این برنامه هم ندا با حضرت قاسم(ع) هفتم محرم با حضور دانش آموزان در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

گفتنی است سوگواره دانش آموزی احلی من العسل به منظور ترویج فرهنگ عاشورا و انعکاس مؤثر ولایت پذیری نوجوان ۱۳ ساله قیام کربلا حضرت قاسم ابن الحسن علیه السلام به دانش آموزان برگزار می گردد.

عبارت «احلی من العسل» در واقع پاسخی است که حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است، داد. این نوجوان ۱۳ ساله در جواب گفت: مرگ در نزد من شیرین‌تر از عسل (احلی من العسل) است. عمق و پهنای دید این نوجوان ۱۳ ساله، به نوعی نشان دهنده مکتب اهل بیت (ع) و نوع نگاهشان به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا در راستای رسیدن به مقام قرب الی الله باشد، پس این نوع مرگ، بسیار شیرین است و می‌تواند به تعبیری «شیرین تر از عسل» هم باشد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها: