نباید اجازه دهیم، منافع شخصی و گروهی بر منافع جمعی مردم شهر، ارجحیت داشته باشد.

دسته: اخبار ویژه
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۳

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ اهن مرکزی بافق، دوشنبه، ۱۹ آبان جلسه ی گزارش پیگیری مطالبات مردمی  در مسجد جامع بافق با حضور فرماندار ، مدیر عامل شرکت سنگ آهن، اعضای شورای شهر بافق و کارگروه مطالبات مردمی پس از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در این مراسم گفت: من با افتخار به اینکه یک فرهنگی هستم، با ورود به عرصه مدیریت صنعت، حرکت در سه مسیر را در راه صنعتی شدن شهر سرلوحه خود قرار دادم، این سه مسیر عبارتند از:  افزایش و بهبود کیفیت آموزش، درمان و وضعیت رفاهی کارکنان این شرکت که لازمه گام برداشتن بسوی پیشرفت میباشد.

محمد جواد عسکری در ادامه اظهار داشت: اصولا برنامه هر سال در شش ماه دوم سال قبل بر اساس میزان بودجه و نیازهای پیش بینی شده نوشته میشود و نمره قبولی هر مدیر، براساس موفقیت در نیل به برنامه های نوشته شده او داده میشود. این برنامه را ما برای سال ۹۲، پیشرفت و تکمیل آگلومراسیون، فرآوری و پیشرفت بهبود کیفیت نوشتیم که فقط در راه اندازی آگلومراسیون بدلیل تحویل دیر هنگام قطعات مورد نیاز بوسیله کنسرسیوم چینی طرف قرارداد از مهرماه تا اسفندماه تاخیری بوجود آمد.

وی در مورد برنامه سال ۹۳ گفت: برنامه ای که ما برای سال ۹۳ نوشتیم عبارت است از پیشرفت گندله، راه اندازی پروژه فاضلاب شهری، جمع آوری آب حسن آباد، پیشرفت در احداث کارخانه فولاد و راه اندازی و تکمیل راه آهن چغارت. در این بین اتفاقی که افتاد و باعث بوجود آمدن تاخیر در انجام پروژه ها شد،  بحث واگذاری شرکت سنگ آهن و اعتصابات اخیر بود.

عسکری در مورد تاریخچه واگذاری شرکت سنگ آهن گفت: این بحث امروز و دیروز نیست، این بحث از سال ۸۸ آغاز و نامه نگاری و دستورات لازم در  این مدت انجام شده  و دوره مدیریتی بنده همزمان شد با اجرایی شدن آنها. بنده از اولین کسانی بودم که در همان دوره چندین بار پیرامون این مسئله خبر دادم، اما کسی توجه نکرد. امروزاین اتفاقات روی داده را می توان  به فال نیک گرفت و آن را پشتوانه ای برای مدیریت این مجموعه، فرماندار، شورا و دیگر مسوولین دانست. اگر معادنی نظیر چادرملو را در نظر بگیرید، می بینید پروسه خصوصی سازی،  از سال ۸۲ در آن معدن اتفاق افتاده و  در همین مدت ده ساله، در حدود ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. این در حالی است که در شرکت سنگ آهن بافق از سال ۵۲ تا زمان تصدی اینجانب، به غیر از بخشهای مربوط به خردایش و دانه بندی، در بخش توسعه شرکت، تنها ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن تصریح کرد: در شرکت سنگ آهن بافق، کارخانه تولید کنستانتره ما ۱۳ سال رها شد تا در زمان مرحوم دهستانی، مدیر عامل فقید شرکت، به بهره برداری رسید.  اگر آگلومراسیونی که مرحوم دهستانی سال ۸۴ شروع کرده بود، سال ۸۷ راه اندازی شده بود، ارزش افزوده ی آن، چندین سال زودتر نصیب شرکت می شد و به تبع آن، ما میتوانستیم هم اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر را زودتر فراهم کنیم وهم در جهت تکمیل چرخه فولاد، گامهای اساسی و محکمی را برداریم و چه بسا، امروز شاهد افتتاح کارخانه فولاد باشیم. بنده روزهای نخست مدیریتم در شرکت، در همین مسجد جامع از مردم خواستم، برای ۳ سال همدیگر را تحمل کنیم، به یکدیگر اعتماد کنیم تا افق صنعتی ـ معدنی شدن برای منطقه، ترسیم شود و بافق به یک شهر صنعتی تبدیل گردد و دغدغه ی مردم در آینده برای اینکه روزی معدن تمام می شود، مرتفع شود.

وی به خبر فراخوان جذب ۱۰۰۰ نفر نیرو در سال آینده اشاره کرد و گفت: بدلیل اینکه بافق، به تنهایی توان تامین این تعداد نیرو را ندارد، باید نیرو را از شهرهای دیگر بیاوریم و این باعث مهاجر پذیر شدن شهر خواهد شد. از اینرو باید شهر در ارتقای سطح آموزش، مبلمان شهری، امکانات بهداشتی و درمانی و رفاه اجتماعی بکوشد تا برای حضور کارشناسان و متخصصان و خانواده های آنها، جذابیت لازم را داشته باشد.  در آینده نیز با راه اندازی کارخانه تولید کنستانتره ۲۸۰ نفر نیرو لازم خواهیم داشت و برای تامین نیروی فولاد در سال ۹۸ نیز ۱۵۰۰ نیرو جذب خواهد شد.

عسکری تاکید کرد: برای انجام اینکارها، فقط آرامش نیاز هست. به حرفهای کسانی که از سر نادانی یا دشمنی حرف میزنند گوش نکنید. نباید اجازه دهیم، منافع شخصی و گروهی بر منافع جمعی مردم شهر، ارجحیت داشته باشد. خداوند را در کارهایمان در نظر بگیریم و تنها برای خدمت به خلق و رضایت مردم ، که تنها راه کسب رضایت خداوند است، قدم برداریم.

در این مراسم، فرماندار بافق، رئیس و سخنگوی شورای شهر و یکی از اعضای کارگروه، به ایراد سخن پرداخته و به برخی سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
davod-kb این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۹:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

1-آقای عسکری گفتند ” نباید اجازه دهیم، منافع شخصی و گروهی بر منافع جمعی مردم شهر، ارجحیت داشته باشد.”
اگر واقعا آقای عسکری به جمله ی بالا اعتقاد داشتند.جمله ی زیر را در سخنان خود به کار نمی بردند :
“در این بین اتفاقی که افتاد و باعث بوجود آمدن تاخیر در انجام پروژه ها شد، بحث واگذاری شرکت سنگ آهن و اعتصابات اخیر بود.”
آقای عسکری خودشان بهتر می دانند اعتصاب بافق یک حرکت شخصی یا جناحی نبود.اگر مردم بافق امیدی به جلسات اینگونه داشتند هیچگاه اعتصاب نمی کردند.اعتراض بافق خاموش نشده است و دوباره مردم بافق برای حق خواهی اقدام خواهند کرد.پیشبینی آن چندان سخت نیست.
2-قبول دارم نفس خصوصی سازی و نحوه ی آن یک دستور حکومتی است و آقای جواد عسکری نمی تواند جلوی آن را بگیرد .اما مطمئنا ایشان می توانند نهایت همراهی را با مردم داشته باشند.البته اعتقاد دارم در نهایت اراده ی ملت بر همه چیز پیروز است.
3-آقای عسکری گفتند :”وی به خبر فراخوان جذب ۱۰۰۰ نفر نیرو در سال آینده اشاره کرد و گفت: بدلیل اینکه بافق، به تنهایی توان تامین این تعداد نیرو را ندارد، باید نیرو را از شهرهای دیگر بیاوریم و این باعث مهاجر پذیر شدن شهر خواهد شد. ”
این ادعا نیز خنده دار است.یعنی در بافق 1000 نفر برای کار در شغلهای مربوطه پیدا نمی شود ؟
خلاصه آمار و ارقام دادن دردی از مردم بافق و ایران دوا نمی کند.همانگونه که آقای احمدی نژاد نرخ بیکاری را یک شبه نصف می کرد . نرخ تورم را یک رقمی می نمود.در این دولت هم چند وقت اخیر با وجود از بین رفتن یک ملیون شغل گفته شد نرخ بیکاری کاهش یافته است.
مردم زمانی که بهبود در اقتصاد خود را نبینند و هر روز شاهد کوچک شدن سفره ی خود باشند آمار را باور نمی کنند.
4-من در عکسها جناب آقای حسن تشکری را ندیدم.به نظر می رسد ایشان در این جلسه شرکت نداشتند.به نظرم عدم شرکت ایشان اقدام درستی بود.
جمعیت کمی هم در این مراسم حضور داشت که خود نشان می دهد امیدی به اینگونه مراسمات نیست.
5-خلاصه اینکه تبعیضاتی که در جامعه ی ما وجود دارد و یک قشر 1 درصدی 99 درصد ثروت را در اختیار دارند .جوانان را عصبانی کرده است .باید فکری برای آرام نمودن آنها نمود.این یک توصیه است.
با تشکر

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
آقای عسکری از جمله جناب عالی معلوم میشه که راه صنعتی شدن شهر را اشتباه به محضرتان رسانده اند زیرا تا چند وقت پیش حضور سرمایه گذار واجرای طرح های جوار معدنی و عمران شهری باعث پیشرفت و صنعتی شدن شهر می شود و 3 مورد بود. اماجمله و سرلوحه کار شما امروز بخاطر( نیرو را از شهرهای دیگر بیاوریم و این باعث مهاجر پذیر شدن شهر خواهد شد. از اینرو باید شهر در ارتقای سطح آموزش، مبلمان شهری، امکانات بهداشتی و درمانی و رفاه اجتماعی بکوشد تا برای حضور کارشناسان و متخصصان و خانواده های آنها، جذابیت لازم را داشته باشد.
و جمله زیبای (نباید اجازه دهیم، منافع شخصی و گروهی بر منافع جمعی مردم شهر، ارجحیت داشته باشد). را از نگارنده محترم سوال می کنم در خصوص (خصوصی سازی نا عادلانه معدن و دستگیری افراد) آیا پای منافع شخصی و گروهی بر منافع جمعی مردم شهر نبود! که با حضور مردم( لغو 28.5 درصد و آزادی افراد قلم خورد.

سلطان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ۷:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر به جمعیت نگاهی بیاندازید می بینیدکه تعدادی از پیرمردهای مسجد جامع هستندوتعداداندکی هم که جوان هستند از مسئولین یا … هستند
چرا؟
از بس که به مردم دروغ گفتید و گفتند مردم دیگراز اینگونه اطلاع رسانی ها خسته ویا بی اعتنا شده اند باید بروید و در عمل نشان بدهید و دیگر اینگونه برنامه ها کار ساز نیست مردم باید ببینند و قضاوت کنند

اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض خسته نباشید خدمت آقای عسکری مدیر عامل سخت کوش شهرستان به آقای سلطان که نظر گذاشتند عرض کنم مسئولین میخواهند کار کنند ولی دوستان هم فکر شما و دلواپسان نمی گذارند کاری بشود که در معرض قضاوت قرار گیرد بگذارین کار کنند و آرامش شهر را به هم نزنید مطمئنا کسی نمی خواهد برای نسل قبل و بعد از خودش نفرین به جا بگذارد همه میخواهند کار کنند خدا پدر بیامرزی برای خود به جا بگذارد