کمبود متخصص سونوگرافی در بافق و سیل جمعیت ، مسئولین پاسخگو باشید!

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۲۹ آبان ۱۳۹۳

۲۸ آبان ماه ۹۳ روزی بود که باید در خاطر مسئولین بماند! البته شاید هم در ذهنشان نماند؛ چون درد نداشته اند، چون خانواده ی آنها به سونوگرافی نیاز نداشته اند.
اما قطعا این روز به تلخی در یاد و ذهن ۱۲۴ بیمار و مراجعه کننده جهت اخذ نوبت برای سونوگرافی خواهد ماند.
صف طولانی، سیل جمعیت، بحث و جدل ها،تلف شدن وقت،دلهره ی فرزندان کوچک و بزرگی که در خانه تنها گذاشته شده اند و… در ذهن این مردم خواهد ماند!
بیماران و مراجعه کنندگانی که به گفته خودشان، یکی از ساعت ۳:۳۰ نصف شب، یکی ساعت ۵ ، یکی ۵:۳۰ ، یکی ۶ و… برای اخذ نوبت به بیمارستان آمده اند و به امیدی صبر کرده اند؛ اما از ۱۲۴ نفر، ۲۵ و حداکثر ۳۰ نفر را متخصص پذیرش و معاینه می کند و بقیه پاس داده می شوند برای هفته های بعد…! ؟
مردمی که این گونه گلایه کرده اند:
(( در یزد، اردکان و میبد، علاوه بر بیمارستان دولتی، در مطب های خصوصی، متخصص سونوگرافی مشغول به کار است اما در  بافق، با این جمعیت، با این معادن ،تنها دو هفته یکبار ،  سونوگراف حضور پیدا می کند ! ))، (( این بیماران، همان کسانی هستند که اول انقلاب ،مسئولین به آنها می گفتند :ولی نعمت! اما اکنون تقریبا مصداق یک چیز اضافه را دارند ؟! ))،
(( عبادت تنها نماز و روزه نیست، عبادت فراهم کردن امکانات رفاهی برای مردم هم هست؛ واقعا مردم تحت فشار هستند… )).

علاوه بر بحث سونوگرافی،
عدم حضور به موقع پزشک کشیک پس از اتمام کشیک پزشک قبلی، بی کیفیت بودن غذای بیمارستان – تا حدی که منجر به بستری شدن مراقب(پادار) بیمار شده است(حدود سه ماه پیش) – و… از جمله مواردی بود که مردم از آن انتقاد کرده و از مسئولین مربوطه خواستار شدند که مشکل کمبود متخصص سونوگرافی و دیگر مشکلات بیمارستان را هر چه سریع تر و بصورت اساسی حل و فصل نمایند.

به امید پیگیری و حرکتی اساسی از جانب مسئولین…

بافق پویا

sonogerafi (5)sonogerafi (4)sonogerafi (3)sonogerafi (2)sonogerafi (1)


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۳ - ۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
یکی از مشکلات اساسی در بافق این است که از خیرین فقط در ساخت مساجد و تشکیل هیئت های مذهبی استفاده میشود،اگر به همان شهرهای اردکان، میبد و اکثر شهرستان ها سری بزنید میبینید که حضور و کمک همین خیرین باعث ساخت بیمارستان ها و حتی تجهیز نمودن ان است.نمیخواهم کمک و وظیفه دولت را نادیدی بگیرم. اما شما حساب کنید اگر از خرج ها و نذورات غیر ضروری هیئت های مذهبی و ساختن مساجد بیشتر از نیاز شهر کم کنیم و در عوض از این پولها در تجهیز نمودن بیمارستانها استفاده کنیم بهتر نیست؟ایجاد این فرهنگ که برای باقیات الصالحات تنها ساخت مسجد نیست و بسیاری راههای دیگر مانند کمک به بیماران نیازمند،تهیه جهیزیه،ابسردکن،تجهیز بیمارستان،و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد یک امر ضروری برای داشتن بافقی ابادتر است.بیایید کمی چشم امیدمان را از معادن برداریم و با ایجاد این فرهنگ خود به فکر ساختن شهر خود باشیم نه همیشه وابسته به یک مرکز.