در خصوص جدایی کلات سرخه، لاغره و کالمند به هیچ وجه تغییراتی صورت نگرفته است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲ آذر ۱۳۹۳

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، چندی پیش پیامی مبنی بر این که چرا مناطق “کالمند”، “سرخه” و “لاغره” از سوی محیط زیست مهریز حفاظت می شود. این مناطق در محدوده بافق می‌باشد به دفتر هفته نامه افق کویر ارسال گردید، خبرنگار هفته نامه افق کویر را بر آن داشت تا این موضوع را پیگیری نماید.برای پیگیری این موضوع در پایان جلسه گزارش کار گروه پیگیری مطالبات مردم و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی به سراغ فرماندار رفت وی در این خصوص گفت: هر گونه کمکی از دست من برآید انجام خواهم داد.
محمدرضا فتاحی، بخشدار مرکزی بافق در این مورد گفت: زمانی که موضوع را شنیدم و وظیفه ام ایجاب می کرد، از رییس محیط زیست شهرستان علت را سوال نمودم و مقرر شد کتباً توسط ما به محیط زیست شهرستان مهریز اعلام شود. شهرستان مهریز نیز با هماهنگی استان جواب را برای بخشداری بافق ارسال نمود، که در خصوص جدایی کلات سرخه، لاغره و کالمند بود. جواب این بود که تغییرات به هیچ وجه صورت نگرفته و دلیل این بوده که مناطق از لحاظ زیستی واگذار به افرادی که علاقمند و دوستدار محیط زیست هستند می باشد تا در جهت حفظ و نگه داری آن تلاش شود. با توجه به این که کسی اعلام حضور و آمادگی نکرده ما یک نفر از مهریز زارع نامی ابراز علاقه کرده و افتخاری نگه داری را برعهده گرفته و در حال حاضر چناچه فردی یا افرادی به صورت افتخاری این کار را قبول نمایند حاضر هستیم در اختیار آنان قرار دهیم و هیچ گونه تغییرات و مباحث جانبی نداشته است.
وی افزود: پیرو این صحبت ها با یکی از اعضای شورای شهرستان این موضوع در میان گذاشته و قرار بر این شد در اولین فرصت ممکن با عده‌ای از گله‌داران یا مرتع‌داران شهرستان که مورد تأیید محیط زیست و منابع طبیعی هستند جلسه‌ای برگزار شود و در این جلسه مسئولین محیط زیست و منابع طبیعی نیز حضور داشته و به جمع بندی برسیم موضوع موشکافی شود و هر کدام اعلام آمادگی نمودند و مورد تأیید محیط زیست شهرستان باشند انشاا… منطقه را در اختیار آنان قرار گیرد.
راضیه بیگی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۸:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا هرچه سریعتر این کار بکنید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ - ۷:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه مگر محیط زیست مهریز بدون هماهنگی با شهرستان بافق می تونسته فردی را افتخاری اونجا بفرسته یا این هم خط و خطوط سیاسی است شاید اونجا هم ذخایری مهمی داره آقای فتاحی و ریاست محترم محیط زیست همت کنید سند خیانت دیگری به حساب شما نوشته نشود