هرگونه تصمیمی را که منجر به استمرار وضع ناعادلانه موجود در حوزه‌های انتخابیه است، غیرقابل قبول می‌دانم

دسته: اخبار ویژه , عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۲ آذر ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی، ظهر امروز در دیدار  مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه، مسئولان کتابخانه‌ها  و جمعی از هنرمندان به مناسبت هفته کتاب اظهار داشت: کتاب تغذیه‌کننده معنوی زندگی و تقویت‌کننده مبانی اخلاقی و ایمانی مردم است.

وی افزود: کتاب‌های مذهبی و اعتقادی،  تأثیرگذار در مبانی اخلاقی و رفتاری انسان هستند و به همین دلیل باید در سبد زندگی ما سهم قابل توجهی داشته باشند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث حوزه‌های انتخابیه استان یزد و افزایش یک نماینده به این استان اظهار داشت: پیشنهادی که ما به مبادی ذیربط در مجلس ارائه دادیم این بود که حوزه‌های تفت و ابرکوه و خاتم و مهریز و بافق و بهاباد، دارای دو نماینده شود و این ظلم فاحش در گستردگی حوزه کنونی رفع شود.

وی افزود: شنیده‌ام که به دلیل مخالفت نمایندگان، این پیشنهاد در صحن علنی مجلس رأی نیاورده و به کمیسیون برگشته است و نمایندگان تصمیم گرفته‌اند که وضعیت سابق محفوظ بماند و نماینده اضافه شده برای استان، به یزد و اشکذر تعلق گیرد.

حسینی ادامه داد: اگر این خبر صحیح باشد، برای ما تأسف‌آور است و توصیه می‌کنیم که نمایندگان مردم  فقط به فکر آینده خود و حوزه انتخابیه خود نباشند.

وی تأکید کرد: این کار، نادیده گرفتن حق و حقوق دیگر مردم شهرستان‌های استان یزد و مستلزم حق‌الناس است و باید در این زمینه طرح و تدبیری در پرتو عدل و انصاف اندیشیده شود.

حسینی گفت: بنده به سهم خود هرگونه تصمیمی را که منجر به استمرار وضع ناعادلانه موجود در حوزه‌های انتخابیه است، غیرقابل قبول می‌دانم و امید دارم آقایان کاری نکنند که مخالفت‌های مردم را در پی داشته باشد.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، رئیس، معاون و کادر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه چهره‌های برجسته هنری در زمینه شعر و ادب، موسیقی، نمایش و دیگر هنرمندان و نیز رؤسای کتابخانه‌های شهرستان از امام جمعه شهرستان عیادت و دیدار کردند.

امام جمعه ابرکوه از چندی پیش به علت بروز یک حادثه از ناحیه کمر دچار مشکل است و پس از مدتی بستری در یکی از بیمارستان‌های یزد اکنون در بستر به سر می‌برد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ - ۶:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هر چه هست برای مصلحتی است ,هر که هست به خاطر منفعتی است ,هیچ چیز به “خودش” نمی ارزد ,هیچ کس به “خودش” چیزی نیست ,همه چیز را و همه کس را برای سودی و فایده ای گذاشته