مجوز هیئت دولت برای بندرخشک پیشگامان

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۵ آذر ۱۳۹۳

بابایی، معاون برنامه ریزی استاندار یزد معتقد است: بندرخشک یزد نقطه عطف فعالیت در حوزه تجارت در استان و کشور خواهد بود.

محمدرضا بابایی در گفتگوی اختصاصی با اشاره به روند اخذ مجوز بندرخشک یزد گفت: بندرخشک پیشگامان یزد تنها بندرخشک در کشور است که توسط هیئت دولت موفق به اخذ مجوز شده و خوشبختانه در این حوزه در کشور پیشتاز استوی با اشاره به عملیات اجرایی ساخت این بندر، گفت: مراحل اجرایی مختلفی اجرا شده و یا در مرحله اجراست که امیدواریم هرچه سریع تر روند ساخت این بندرخشک در کشور تکمیل شود.

وی به خطوط ریلی این بندر اشاره کرد  و گفت: اتصال ریلی این بندر اولویت خاصی دارد که امیدوارم هرچه سریع تر انجام شود.

وی به خصوصیات خاص استان یزد از لحاظ شاهراه مواصلاتی اشاره کرد وگفت: یزد در موقعیت سوق‌الجیشی خاصی قرار دارد و در مرکزیت مواصلات در کشور است و به همین دلیل به آینده ایجاد بندرخشک در استان امیدوار هستیم.بابایی به حمایت دولت و استان از ایجاد این بندرخشک خبر داد و گفت: حمایت های لازم برای ایجاد چنین بندری در دستور کار قرار دارد.معاون استاندار در خصوص احداث بندرخشک گفت: استان یزد با جدیت پیگیری می کند تا این طرح ملی به زودی راه اندازی شود.

بابایی به توانمندی اقتصادی استان در حوزه حمل و نقل و تجارت اشاره کرد و گفت: ایجاد بندرخشک باید با جدیت دنبال شود تا بتواند در کنار دیگر صنایع در استان و منطقه نقش آفرینی کند.

………………….

از ابتدای ایجاد بندرخشک پیشگامان مسئولان در رده های مختلف با تعامل پویا در کنار گروه تعاونی پیشگامان بوده اند. همچنین مهندس میرمحمدی، استاندار یزد نیز به عنوان پرچمدار این مسیر برای توسعه هرچه بیشتر استان گام برداشته است. میرمحمدی معتقد است هرچه سریع تر باید بندرخشک یزد ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان ، ااستاندار یزد با اشاره به اهمیت بندرخشک در توسعه بخش اقتصادی و صنعتی استان ، بر ضرورت تسریع در ایجاد بندرخشک تاکید کرد.
سید محمد میرمحمدی با اعلام این مطلب افزود: بندر خشک استان یزد می‌تواند نقش موثری در تسهیل واردات و صادرات کشور داشته باشد.
وی ادامه داد: مرکزیت استان یزد در کشور و قرار گرفتن در چهارراه کریدورهای حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی از جمله ویژگی های برجسته این استان در ایجاد بندرخشک است.

مکان مناسب برای بازرگانان
استاندار یزد تاکید کرد که ایجاد این بندر برای صادرکنندگان و واردکنندگان شرایط بهتری برای ترخیص کالای خود ایجاد می کند.
وی ساخت بندر خشک را یکی از بندهای  قانون برنامه  پنجم توسعه برشمرد و گفت: ایجاد بندر خشک دریزد می تواند به رونق اقتصادی استان کمک دوچندانی نماید.

خطوط ریلی در اولویت
وی خواستار توجه بخش دولتی و خصوصی استان به توسط خطوط ریلی شد و گفت: یکی از مهمترین مقدمات ایجاد بندرخشک وجود شبکه ریلی است و باید تا زمان ساخت بندر خشک اقداماتی در این زمینه صورت گیرد.
میرمحمدی همچنین با اشاره به آغاز ریل گذاری برای بندر خشک یزد، افزود: شهر یزد در مرکز ایران قرار گرفته است. بنابراین از نظر جغرافیایی این بندر به تمام ایران دسترسی دارد.
وی  در پایان گفت:در صورتی که این بندرخشک راه اندازی شود در بسیاری از هزینه ها مانند خواب کشتی در بندرها صرفه جویی می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
اسماني این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ - ۹:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اي داد بي داد از بي عدالتي ، آه ،آه ،آه

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای بابائی و دخیل عباس دست به دست هم دادن و بندر خشک که حق بافق بود به دیار خود بردند
حرامتان باشد

بافقی نگون بخت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ - ۷:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی مصوبه دولت قبلی که احداث یک بندر خشک در استان یزد تصویب شد و بهترین نقطه بافق به دلیل قرارکرفتن در پنج راه مواصلاتی راه آهن تشخیص داده شد با لطف بی شائبه !!!!!!!!!!!….برگ دیگری بر ظلم بر بافق روا رفت و به ابرکوه کشیده شد و دخیل که فرصت را غنیمت دید ومردم به اشتباه محض به او اعتماد کردند وتوانست از چنگ فلاحزاده در آورد و با سیاستش!!!!!!!!به جای بافق به مهریز انتقال داد و برگ سیاهی بر کارنامه خود و استاندار اضافه نمود .