نشست بررسي نقش گردشگري در توسعه شهرستان بافق برگزار شد

دسته: عمومی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۹ آذر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ در نشستی با حضور معاون فرماندار، بخشدار مركزي و جمعی از مسئولان و فعالان بخش گردشگری بافق، توسعه و رونق گردشگری در این شهرستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
معاون فرماندار بافق در اين نشست ضمن اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و میراث فرهنگی بافق اظهار داشت: شهرستان بافق در زمينه گردشگري و ميراث فرهنگي از پتانسيل بالايي برخوردار است و بايد گردشگری را يكي از مهمترین اولویت هاي توسعه بافق در نظر گرفت.
“محمد علي طالعي”هم چنين با تاكيد بر اهميت موضوع گردشگري درشهرستان گفت:شهرستان بافق دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است که در صورت معرفی و برنامه‌ریزی برای رونق آن، می‌تواند به قطب گردشگری استان و حتی کشور تبدیل شود.
در ادامه تقی اکبرپور، با اشاره به چشم‌انداز توسعه در استان یزد و قابلیت‌های گردشگری در شهرستان بافق و جایگاه ویژه گردشگری در عصر امروز میان جوامع اظهار داشت: امروزه صنعت گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار است به طوری که گردشگری در جوامع با عنوان صنعتی کارآمد از نظر تولید ثروت، اشتغالزایی و درآمدزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی بر لزوم همکاری دستگاه‌های مختلف شهرستان برای تدوین سند راهبردی گردشگری و توسعه و تقویت ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها در گردشگری تاکید کرد و بیان داشت: باید گردشگری با هدف آگاه شدن و آگاهی همراه شود.
اکبرپور با اشاره به آیات قرآن در مورد گردش در روی زمین اظهار کرد: در قرآن سیر در زمین و احوال مردم همراه با تفکر و تعمق است.
وی با تاکید بر برنامه ریزی درست، تبلیغات و آگاهی دادن به گردشگران در مورد ظرفیت‌های موجود و پر جاذبه در شهرستان بافق عنوان کرد: می‌توان شهر بافق را به عنوان الگو در استان برای گردشگری مطرح کرد.
اکبرپور، صنعت گردشگری را صنعتی سبز، اشتغال‌زا و محرک اقتصادی و محصول آن را تجربه گردشگر عنوان کرد و افزود: این صنعت جامعه را از وابستگی به دیگر منابع اقتصادی رها می‌کند.
در این جلسه شرکت کنندگان ضمن بیان اهداف و بررسی مشکلات بخش‌های مختلف گردشگری در این شهرستان.پیشنهادها و راهکارهای خود را در زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری در بافق ارائه کردند.

New5889 New5890 New5893 New5894


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ - ۴:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پیگیر باشین و جلسه بذارین گودال معدن را پر نکنن حداقل جای گردشگری داشته باشیم

گردشگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ - ۵:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه درباره این موضوع مهم هیچکدام از دفاتر آژانسهای مسافرتی بافق دعوت نشدند…

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالب. اینه که خودشان مجوز بر داشت ریگهای صادق اباد را میدن بعدش جلسه گردشگری میذارن

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۴:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایونی که برا جلسه دعوت میشن همگی تکراری اند جالبه برای کل شهر و تمام کارهای عمرانی و صنعتی و معدنی غیره همین ها هستند آخه کارگروهی ، کارشناسی …. بعدش هم خروجی ها را ببین فقط رو کاغذ ه آخه یه انسان چقدر توانایی داره اینقدر کار رو سرش میریزین