تشكیل جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور نماینده مجلس

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۱

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی: بحث چادرملو با قدرت و جدیت باید پیگیری شود. من دنبال اصل معدنم. بنده در حاشیه قرار نخواهم گرفت و درگیر مسائل كوچك نخواهم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بهاباد روز شنبه جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد با حضور نماینده مردم شهرستانهای بهاباد، بافق، مهریز، ابركوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار، اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان بهاباد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه ضمن تبریك اعیاد شعبانیه و تسلیت سالروز شهادت دكتر بهشتی و یارانشان و نیز سالروز شهادت شهید صدوقی، اظهار داشت: شهرستان بهاباد با گذشت دو سال از ارتقاء آن از بخش به شهرستان و با وجود كارهای خوبی كه جهت آبادانی و توسعه این منطقه انجام گرفته است كماكان با مشكلات زیادی در حوزه های مختلف روبرو است كه امیدواریم بتوانیم با همكاری، همدلی و تلاش مردم و مسئولان گامهای بزرگی در مسیر توسعه این شهرستان محروم برداریم.

“محمدرضا هدائی” در توضیح برخی از مشكلات و معضلات شهرستان گفت: مسئله احداث بیمارستان كه از مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت می باشد به دلیل دستور وزیر بهداشت مبنی بر رعایت سطح بندی معلق مانده است و به دلیل محرومیت منطقه و فاصله زیاد شهرستان تا مركز استان و شهرستانهای همجوار احداث این بیمارستان و استقرار پزشكان متخصص در آن بسیار ضروریست.

وی ادامه داد: راه اندازی بخش دیالیز، اتمام راه بهاباد- دربند- نایبند كه 9 سال از شروع آن می گذرد و نقش بسیار مهمی در توسعه بهاباد و خروج آن از بن بست دارد، پوشش دادن بخشی از راه بهاباد به بافق از روستای پرك تا معدن سه چاهون و ادامه آن تا نزدیك بافق و راه بهاباد تا دوراهی ساغند توسط اداره راه- پلیس راه و بیمه، تصویب چارت سازمانی ادارات شهرستان كه چارت سازمانی اكثر ادارات ارتقاء نیافته است و برخی نیز فاقد چارت مصوب می باشند، احداث دانشگاه پیام نور و مراكز آموزش عالی، استقرار دادگستری و افزایش نیروی دادگاه عمومی شهرستان، تصویب بودجه جهت احداث ساختمان موزه بهاباد كه در زمره برترین موزه های علوم طبیعی كشور قرار دارد، شروع عملیات گازرسانی به بهاباد همزمان با شروع گازرسانی به بافق با توجه به مصوبه هیأت دولت، احداث پایانه مسافربری در خور شأن مردم در ورودی و نزدیك شهر یزد جهت تسهیل در ایاب و ذهاب مردم شهرستان به مركز استان برخی از خواسته های بحق مردم و مسئولان است كه امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به كاهش شدید سفره های آب زیرزمینی و افزایش املاح و سختی آب گفت:  آبی كه معدن چادرملو از سفره های زیرزمینی بهاباد برداشت می كند بیش از اندازه است و حق مردم را به صورت اصولی پرداخت نمی كند و مردم از این موضوع متضرر شده اند.

امام جمعه بهاباد نیز در این جلسه طی سخنانی بر همكاری همه مسئولین با نماینده مجلس شورای اسلامی را تأكید كرد و در ادامه برخی از مشكلات شهرستان را یادآور شد و اظهار داشت: عمده بحث ما مشكل اشتغال است.

حجت الاسلام ملاحسینی در بیان مشكلات شهرستان گفت: عدم احداث كارخانه گندله سازی كه قول احداث آن از جانب مسئولان ارشد استان و مسئولین معدن چادرملو به مردم داده شده است، برداشت معدن چادرملو از آب سفره های زیرزمینی بهاباد، عدم تعیین مرز شهرستان، عدم استقرار نمایندگی ادارات در بخش آسفیچ و غیراستاندارد و خطرناك بودن جاده بهاباد- بافق از مشكلاتی است كه مردم را دچار نارحتی و نارضایتی كرده است و باید هرچه سریعتر این مشكلات برطرف شوند.

وی در خصوص موضوع معدن چاه گز كه شبهاتی را در بین مردم شهرستان بافق و بهاباد ایجاد نموده است بیان داشت: در مورد مسئله معدن چاه گز ما تابع تقسیمات كشوری هستیم و از لحاظ تقسیمات كشوری و مطابق مصوبه هیئت دولت، این معدن در حوزه استحفاظی بهاباد قرار دارد و مسئولان استان نیز بر این امر تأكید كرده اند.

در ادامه جلسه نماینده مردم بزرگترین حوزه انتخابیه كشور در مجلس شورای اسلامی ضمن تشكر از مردم شهرستان بهاباد به دليل شركت باشكوه در انتخابات اظهار داشت: محرومیت مادرزادی نیست و انسان ها آن رابوجود می آورند. سازندگی هم مادرزادی نیست و انسانها می سازند.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده در مورد مالكیت معدن چادرملو كه هم اكنون در حوزه استحفاظی اردكان قرار دارد گفت: من معتقدم بحث چادرملو با قدرت و جدیت باید پیگیری شود. من دنبال اصل معدنم. چون معدن را انسانهایی از این مردم گرفتند و باید با قانون و حساب و كتاب برگرداند و اگر كسانی می خواهند این قضیه را منحرف كنند اشتباه كرده اند.

وی ادامه داد: بنده در حاشیه قرار نخواهم گرفت و درگیر مسائل كوچك نخواهم شد. این پیام است… . بحث حق است و حقوق!

زارع زاده همچنین تأكید كرد: مسائل باید خارج از جوسازی و تحریك و در چارچوب قانون پیگیری و انجام شود.

سخنگوی كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در مورد احداث كارخانه گندله سازی در بهاباد اظهار داشت: در مورد كارخانه گندله سازی عرض كنم كه بنده با سرمایه گذار صحبت كردم و بزودی جهت بازدید از منطقه به اینجا خواهد آمد. بنده در این موضوع با جدیت وارد صحنه خواهم شد و مسئولان ارشد نیز باید همكاری داشته باشند و بايد حق مردم را به آنها داد.

وی خطاب به مسئولان بر لزوم پاسخگویی مسئولان در قبال مردم تأكید كرد و خطاب به آنها گفت: شما (مسئولین) و همه ما باید به مردم پاسخ دهیم. مردم حق دارند نسبت به قضایا مطلع باشند و حق دارند بدانند كه حقوق بگیران آنها چه كار می كنند.

نماینده مردم بهاباد در مجلس افزود: من و شما حقوق بگیر مردم هستیم. كل زندگیمان را مدیون مردمیم و وظیفه داریم برای این مردم با تمام وجود كار كنیم.

زارع زاده بهاباد و خاتم را از محرومترین مناطق استان یزد برشمرد و اظهار داشت: من دو شهرستان را هدف خودم قرار دادم كه یكی شهرستان بهاباد و دیگری شهرستان خاتم است. چون این دو شهرستان از محرومترین مناطق استان یزد هستند و خوشبختانه در اشل شهرها و مناطق محروم كشور نیز قرار دارند و باید از عواید آن بهره مند شوند.

وی در مورد گازرسانی به بهاباد عنوان كرد: بنده از مدیرعامل شركت گاز استان خواستم بلافاصله جریان گاز بهاباد، جاده دسترسی، كانال و لوله های آن شدیداً فكر شود كه بافق و بهاباد با هم به گاز متصل شوند و با هم به سهم خودشان برسند.

نماینده مجلس توجه به كارهای زیربنایی و زیرساختی را مهم دانست و افزود: بحث شهر خورشیدی بحث جدی است و بنده با مسئولان امر صحبت ها و پیگیری های جدی انجام داده ام و انشاءا.. این امر در بهاباد محقق خواهد شد.

عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در رابطه با تغييرات حوزه انتخابيه استان يزد و افزايش يك نماينده به استان اظهار كرد: بحث تغييرات حوزه انتخابيه در كميسيون شوراها در حال بررسي است و پنج پيشنهاد به اين كميسيون ارسال شده است و هيچ كدام از اين پنج پيشنهاد بهاباد و بافق را به حوزه انتخابيه يزد ملحق نخواهد كرد.

“دخیل عباس زارع زاده” با اشاره به دلسوزی نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم تصریح كرد: این نظام برخاسته از خون شهدا و برخاسته از ایثار ایثارگران و شكنجه انقلابیون در زمان قبل از انقلاب است و اگر كسی بگوید كه این نظام خائن است، قطعاً بدانید خودش خائن و دروغگوست.

در اين جلسه مسئولان ادارات و اعضای شورای شهر به بيان مشكلات شهرستان پرداختند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها: