ضرورت احداث پاسگاه بر سر راه بافق- نوق

دسته: مقالات
۱۰ دیدگاه
سه شنبه - ۲ دی ۱۳۹۳

MTB_0095

هفته پیش در خبرها آمده بود که» یک دستگاه خودروی پژو 405 در حوالی بلوار بهشت الحسین(ع) تا میدان شهدا بافق، حامل مقدار زیادی حشیش و تریاک توسط نیروی خدوم انتظامی بافق طی درگیری و تیراندازی متوقف شد و در این راستا چند نفر از قاچاقچیان زخمی و در نهایت دستگیر شدند.» این زد و خورد و درگیری در بافق فقط به همین مسئله اکتفا نمی شود! چه بسا در تبادل آتش، جان عزیزان نیروی انتظامی گرفته می شود و به فیض شهادت می رسند. همانگونه که همین اتفاق مشابه در چند سال پیش یکی از مسئولان نیروی انتظامی بافق را به درجه رفیع شهادت رساند.
دیدگاه کلی آن است که بافق به علت قرار گرفتن بر سر راه کرمان از دیر باز مسیری برای تردد کاروان های قاچاق چه مواد مخدر و چه سایر کالاها بوده است. در بیشتر مواقع برخورد نیروی انتظامی با آنها با اسلحه و با تعقیب و گریز همراه بوده است. که متأسفانه گاه ضربات جبران ناپذیری مثل حادثه فوق به بار آورده و زمانی هم در کوچک ترین درگیری بزرگترین موفقیت بدست آمده است.
آنچه که باعث می شود این تعقیب و گریز و این درگیری کاهش پیدا کند ساخت پاسگاه در مسیر حرکت این سوداگران مرگ می باشد، نظیر آنچه که هم اکنون در پاسگاه مهریز و نائین داریم. سربازان و جان برکفان نیروی انتظامی با بهره گیری از فناوری ها و ابزارهای جدید حتی «سگ کشف کننده مواد مخدر» قادر هستند تا با این سوداگران برخورد کنند. اگر چنین پاسگاهی بر سر راه بافق- نوق یا سیریز ایجاد شود مسلماً دامنه این درگیری به شهر و حتی به جاده بافق و یزد کشیده نخواهد شد و دیگر خودروهای حمل مواد مخدر احساس امنیت در این جاده نخواهند داشت. مسلماً این مسئله در دستور کار نیروی مقتدر انتظامی وجود دارد و دیر یا زود این جاده از عبور و مرور کم و بیش خودروهای حامل مرگ کاسته خواهد شد.

محمدحسین تشکری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
م ر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۷:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بزرگوارانیکه به فکر احداث پاسگاه هستند :ذوست عزیز انوقت خود شما حاضرید فرزندتان در این پاسگاه نگهبانی بدهد؟نه از این بابت که پس همه جا خطر هست پاسگاه را خالی کنیم.عقل حکم میکند که در این بیابان برهوت احداث یک پاسگاه شاید در کوتاه مدت همراه اتفاقی نباشد.اما مطمئن باشید که وقتی اشرار سدی بر سر راه خود دیدند و نیروی انتظامی غرق در شادی دستگیری, اشرار شبیخون خود را خواهند زد و انوقت تمام موفقیتها با اه و ناله مادر سربازان به گروگان رفته از این پاسگاه تک تاز بی یار و یاور کویری.از بین خواهد رفت.

ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جناب آقای تشکری به موضوع بسیار لازم و ضروری اشاره نمودیدکمبود پاسگاه در این مسیر احساس میشود همچنین پایگاه امداد جاده ای در این مسیر پر تردد نیز خیلی لازم و ضروریست.
میتوان با ساخت مجتمع رفاهی بین راهی هم مشکل پاسگاه و هم پایگاه امدارجاده ای و هم پمپ بزنین و هم استراحت رانندگان را فراهم نمود .
با آسفالت جاده سیریز و نوق مسیر جاده ای یزد به کرمان و رفسنجان بسیار کوتاه گردیده و رانندگان این مسیر راه برای تردد انتخاب نموده اند و این اتفاق بسیار خوبی است که نصیب شهر بافق گردیده .
میطلبد مسئولان و دست اندرکاران امر فکری به حال این جاده شلوغ بنمایند .
نمونه این کار در جاده بیایانی یزد به دامغان اجرا گردیده و نقش بسزایی در کاهش تصادفات به لحاظ استراحت رانندگان ایفا مینماید.

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۱:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
اینکار فایده ای نداره اگه جاده نوق رو ببندید از جاده کوهبنان میان ….. به نظر من تنها راه جلوگیری از قاچاق بستن جاده بافق به یزد هست زیرا مواد مخدر برای فروش به یزد و استانهای بالاتر به بافق وارد میشه، اگر اونجا بسته بشه و ببینند که راهی برای خروج مواد مخدر از بافق نیست مشکل حل میشه.
یا حق

مانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۲:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش اون سوداگران اعدام میشدن وبا پارتی بازی دوباره بیرون نمیومدن تا کارشونو ادامه بدن

  سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۳:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  دانه درشتها به کار خود ادامه می دهند-اعدام راه حل نیست.

احسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ - ۷:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا امید نظریه جالبی داد ولی تنها راه خروج از بافق جاده بافق یزد نیست

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پاسگاه زدن مشکل راحل نخواهدکرد.همگان هم میدانند.خیلی دنبال این کارهارونگیرید.1استان ازافغانستان به جمع تولیدکنندگان تریاک اضافه شده وپاکستان هم داره کولاک میکنه.فقط فرهنگ سازی وفرهنگ سازی.همین الان هم فرزندانی ازخانواده هایی هستندکه اگرهزاران کیلوگرم موادمخدرکنارشان باشدنگاهش هم نمی کنند.موفق ومویدومنصورباشید

فانوس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ - ۹:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب اقای تشکری بنظرم خبر رو اشتباهی منتشر کردین وظیفه شما انتقال اخبار بصورت صحیح است.ماشین حامل چند نفر افغانی بوده که بصورت غیر مجاز حمل شده بودند و با فرمان ایست مامورین ماشین نمی ایستد و در نهایت در تعقیب و گریز مامورین به سمت خودروی پژوی پارس و 405شلیک میکنند که متاسفانه در اثر تیر اندازی غیر مجاز مامورین در سطح شهر 5نفر از افاغنه تیر میخورند و متاسفانه دونفر از این اشخاص کشته میشوند .راننده حامل افاغنه مقصر حادثه بوده است وجرم افاغنه صرفا ورود غیرمجاز به ایران بوده است و هیچ گونه مواد مخدری به همراه نداشتند.

  فانوسک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام رفیق.
  جان فرزندان بافقی چقدر میرزه؟؟؟؟
  مگه شما تو بافق زندگی نمیکنی؟؟
  اگر تبادل آتش منجبر به کشته شدن یکی از نزدیکانت شده بود بازم همینطور بلبل زبونی میکردی؟؟
  اخوی اگر پاسگاه بیرون شهر باشه دیگه درگیری به داخل شهر کشیده نمیشه و طفل معصومی نگران دیرآمدن والدین خود نمیشه.
  الام محله مظفریه و رودخونه جزو مناطق جنگی شده .
  تادیر نشده یه فکری باید بحال این معضل بشه .
  تو هم نمیخواد طرفداری از قاچاقچیان مواد مخدر بکنی اگر حساب وکتابی نباشه دیر یا زود فرزندانت درگیر خواهند شد.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۴:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا خواهشا جاده نوق رو آسفالت کنید دهنمون سرویس شد از بس برای رفتن به رفسنجان این همه راهمون رو دور کردیم

خواهشا پیگیر تکمیل جاده حسن آباد باشید تا راهمون از بافق به دامغان و در نهایت به شمال نزدیک بشه

هر جایی هم لازمه پاسگاه با امکانات و امنیت بالا برای سربازان بزنید تا از شر مواد مخدر راحت شویم