شهرستان بافق نیازمند وقف های جدید در حوزه های علمی و آموزشی می باشد

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
شنبه - ۶ دی ۱۳۹۳
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق:
شهرستان بافق نیازمند وقف های جدید در حوزه های علمی و آموزشی می باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق گفت: خیران وقف های خود را در زمینه ایجاد مراکز آموزشی و علمی به ثبت برسانند.
 حجت السلام والمسلمین ” محمد علی کارگران” رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق در سخنانی بعد از اقامه نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بافق گفت: سنت حسنه وقف در دین مبین اسلام بر پایه رفع نیازهای مردم و جامعه بنیان نهاده شده و وقف های بیشمار گذشتگان در این زمینه و بویژه در مناسبت های مذهبی عاملی مهم در احیای فرهنگ دینی و اسلامی داشته است.

وی، توجه به رفع نیازمندی های حاجت مندان در بخش های مختلف را در زمینه وقف بسیار مهم دانست و افزود: ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف، بزرگترین امر به معروف و مصداق نیکی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به وجود بیش از 800 موقوفه و رقبه آن در شهرستان بافق اشاره نمود و گفت: مستاجران در زمان مقرر نسبت به پرداخت حق اجاره خود اقدام نمایند تا این اداره بتواند نیات واقفین خیر اندیش را انجام بنماید.

حجت السلام ” محمد علی کارگران” گفت: ترویج وقف علمی و آموزشی درشهرستان بافق  باید مورد توجه قرار گیرد. و با توجه به نیاز شهرستان به مراکز آموزشی و علمی و دانشگاهها و مدارس ، واقفین و خیرین در زمینه ایجاد چنین وقف های جدیدی در بافق اقدام نمایند.

 

IMG_3610

وی افزود: با تبلیغات مناسب و اصولی می توان فرهنگ وقف را نهادینه کرد. و خاطر نشان کرد:در زمان های گذشته و با نبود وسایل ارتباط جمعی پیشرفته، شاهد وقف های فروانی بوده ایم که حاصل استفاده از منبر و تبلیغات موثر روحانیون بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق  نقش روحانیون را در ترویج فرهنگ وقف خاطر نشان کرد و از روحانیون شهرستان بافق خواست نسبت به ترویج فرهنگ وقف بویژه در بحث وقف علمی و آموزشی درجامعه اقدام نمایند.

حجت السلام ” محمد علی کارگران” در سخنان پایانی خود به وجود نگین ارزشمند شهر آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (ع) بافق اشاره نمود و افزود: اداره اوقاف برنامه و طرح های جامعه ای برای گسترش این امامزاده تصویب و به مرحله اجراء در آورده است که با اجرای این طرح ها شاهد افزایش زائر از تمام کشور می باشیم.

وی خواستار همیاری و همکاری تمام مردم ولائی و مسئولان شهرستان بافق در توسعه و پیشرفت بقعه امامزاده عبدالله (ع) شد و گفت طرح توسعه ای امامزاده عبدالله (ع) با محوریت امام جمعه و فرماندار بافق و همیاری و همکاری مردم ومسئولان انجام می پذیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
rfw این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه
مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باید دهنشو گُل گرفت

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۲:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا مجتبی شما از روزی که فلاح رفته خیلی پریشونی و جوسازی میکنی نکنه چیزی بهت میرسیده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق فقط حسینیه و مسجد می سازند غافل از اینکه بعضی دانش آموزان بافق کلاس درسشان درون کانتینر دایر است

نقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با محوریت امام جمعه و فرماندار . یعنی قبلا با محوریت امام جمعه نبوده . آقای کارگران پس این همه کار شده را نمی بینید . بگم چگونه کار شده . با محوریت و توکل بر خدا

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ - ۹:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق نیاز به وقف جدید ندارد، همان وقف هایی که هست احیا شود خیلی از مشکلات حل می شود…

عادل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ - ۹:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

رئیس اوقاف باید بداند که بسیاری از وقفیات بافق مثل آب وزمبن به درستی دست اهلش اجاره داده نشده است وطرف آب وقفی را به درون زمینهای خودش می کندو….