گزارش کارگروه مطالبات مردمی ۱۹ دیماه برگزار می شود

دسته: اخبار ویژه
۶ دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۳

جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن عصر روز جمعه با موضوع ارائه گزارش کارگروه در روز ۱۹ دی ماه به مردم و کارگران در محل دفتر امام جمعه شهرستان بافق تشکیل شد.

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار بافق پویا در این خصوص گفت: در جلسه کارگروه پیگیری مطالبات مردم و كارگران که با حضور امام جمعه، اعضای شورای شهر مديرعامل، معاون فرماندار و نماينده كارگران برگزارشد مقرر گردید که گزارش جلسات كارگروه در نوزدهم این ماه در مسجد جامع به مردم داده شود و همچنین پيگيري ها بابت ۱۵ درصد و ۲۸/۵ درصد نيز ادامه داشته باشد.

دخیل عباس زارع زاده در ادامه از جلسه با سرقینی معاون امور معدني وزرات صنعت ،معدن و تجارت خبر داد تا موضوع سرمایه گذاری در شهرستان و آنومالی هاي متعلق به شركت سنگ آهن مركزي مشخص شود که اين آنومالی ها که در بافق قرار دارند متعلق به کجا است، كه البته در اين زمينه بحث هاي حقوقی مطرح است و وکیلی از طرف سنگ آهن مرکزی گرفته شده تا با پیگیری وکیل و کارگروه مالکیت آنومالی هایی که در این منطقه وجود دارد مشخص شود و در مرحله بعدخوراک هایی که برای فولاد نیاز است تأمین شود.

دبیر کارگروه نیز طی مصاحبه ای با خبرنگار بافق پویا گفت: در چهاردهمين جلسه کارگروه با دعوت امام جمعه محترم برگزار شد در خصوص مواردی که در جلسه قبل مطرح شده بود از جمله برگزاری جلسات هر دو هفته یکبار و تهيه برنامه و دستور كار مشخص براي جلسات آينده و پيگيري جدي تر جهت موضوع ۲۸/۵ و ۱۵ درصد سهام تأکید شد و همچنین مقرر شد ۱۹ دیماه ،در محل مسجد جامع گزارشی از پيشرفت اجراي ۱۶ بند ابلاغی وزیر و مصوبات صورتجلسه ۹۳/۶/۹ توسط كارگروه به مردم و گارگران داده شود.

حسن امیرزاده افزود: مهم ترین مسئله این جلسه تفاهمی بود که بر روي نظرات وجود داشت و مقرر شد در رابطه با رفع موانع و مشكلات مجتمع فولاد شهرستان و بحث آنومالی هاي شركت سنگ آهن مركزي، نماينده مجلس پيگيري هایی در جهت برگزاري جلسه ای در این خصوص انجام دهند.

وی ادامه داد درخواست ما این است که در فرصتی که تا جلسه گزارش دهي باقی مانده است است فرماندار محترم از نماینده استانداري و نماینده صندوق بازنشستگی بخواهند در جلسه گزارش دهي ۲ ماهه حضور يابند البته لازم است از فرماندار به خاطر مکاتباتی و پيگيري هاي که در این زمینه داشتند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

رئیس شورای شهرستان در پایان افزود: در گزارش به مردم حتی اگر درصد پیشرفت کار پایین است به مردم اعلام شود كه اين خود باعث ايجاد آرامش رواني مردم و قطعا به توسعه همه جانبه در شهرستان مي انجامد چرا كه احترام و بهاء دادن به مردم همين ارائه گزارش در جلسات و پاسخگويي هاست.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین2 یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تا انجا که ما یادمان می اید 12 شهریور که اقای صباغیان صحبت کرد و اعتصاب تمام شد حرف این بود که واگذاری 28/5 درصد کاملا لغو شده و 15 درصد را هم برای جبران عقب ماندگیها به شهر بدهند و قرار شد هردوماه یک گزارش در مورد مطالبات مردم شهر بدهند و بعد از چهار ماه هم نتیجه پیگیریها برای 15 درصد را اعلام کنند چون قضیه 28/5درصد را کلا لغو شده اعلام کردند همین الان که شما به سایت خصوصی سازی بروید می بینید که نه تنها چیزی لغو نشده بلکه فروش قطعی 28/5 درصد به فولاد خوزستان اعلام شده است .این از 28/5 درصد .در مورد 15 درصد هم که حدود بیست روز پیش روابط عمومی استانداری و خود اقای دخیل عباس هم قاطعانه اعلام کردند که اصلا هیچ بحثی در مورد ان نشده و اصلا قرار نیست چیزی به شهر بدهند. حالا اقای دخیل عباس چه چیزی را می خواهد پیگیری کند باید از خودش بپرسند .اقایان یک بار بیایید روراست باشید و راست بگویید که بافقیهای ساده دل معدنتان خصوصی شده و تمام .ان 15 درصد هم که دیگر مال دولت نیست که بخواهد به جایی بدهد.

    . سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۸:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    به نظر میرسه خصوصی سازی در حال عملی شدن است
    نمونه اش جدا کردن سرویسهای شرکتیها و رسمیها
    با این حساب کارگروه و این حرفا فایده ای نداره

mohsen دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از آقای دخیل عباس زارع زاده
تقاضا میکنم حتما این موضوع را پیگیری فرمایدکه مالکیت این آنومالی ها مشخص شود زیرا به تازگی یکی از آنها حدود 70 نفر ازکارگران خود را بعلت تعطیلی معدن بیرون کرده و معلوم نیست این معدن یا بهتر بگم این آنومالی ها را چگونه تهیه و تولید صاحب شده! و با چه نیتی آنها را مانند کسانی که می خواهند زمینی راغصب کنند یا بهتر بگم مال خود کنند چند ماه کار می کند وبعد هم تعطیل. این چهارمین آنومالی می باشد.

ناشناس دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۴:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نوش دارو پس از مرگ سهراب
آقا اگر اینها شما را قبول داشتند و به رسمیت میشناختند که تا الان حکم کارگروه را زده بودند و اینقدر دست دست نمی کردندباید یک صورت جلسه ای تنظیم شود که تمام موارد کارخانه جوار معدنی در آن باشد همراه با مشخص نمودن پیمانکار و اعتبار ،اینکه کارخانه را احداث می کنیم ،فلان می کنیم ،وهمان میکنیم فایده ندارد .از بالا هم می بینند که جلسات سوری و بی فایده است ،کک دلشون هم نمی گزه فقط فقط فقط قاطعانه حکم کارگروه ،مشخص نمودن اعتبار و سرمایه گذار ،برنامه زمان بندی شده ،در صورت جلسه ای معتبردر ضمن به فکر پرونده این هشت نفر هم 

محمد دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۹:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان نه قراره 15 درصد به بافق بدهند ونه قراره طرحی در بافق اجرا شود وفقط این را بدانید که همه سر کاریم چون اگر قرار بود طرحی اجراشود از شهریور ماه تا کنون می بایست طرحها حد اقل 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد ولی تا کنون هیچ خبری نیست قرار بود سه سال پیش طرحها طی سه سال به بهره برداری برسه عیدامسال سه سال آن تمام میشه مطمئن باشید اگر 10 سال دیگه هم بپرسید میگن سه سال دیگه تمام میشه پس بدانید همه سرکاریم

محمد دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی از اعضای کارگروه که ندافیان میباشد پست مدیر عاملی معدنچیان بهش دادن ومشکلش را حل کردن بقیه را هم مشکلشونو به نوعی حل میکنن پس مشکل شهر هم حل میشه خدا خیرشون بده که راحل های اسونی دارن