مردم فهیم بافق، خدمت و خیانت را از هم بازمی‌شناسند

دسته: اخبار ویژه
۱۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۳

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق؛ جلسه گزارش عملکرد کارگروه پیگیری مطالبات مردمی بافق، جمعه، نوزده دی‌ماه ۹۳ در مسجد جامع بافق با حضور مسئولین شهر برگزار شد.

در این جلسه فرماندار، مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و دیگر مسئولین شهر به همراه اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

jalase (1)
امیرزاده عضو شورای شهر و سخنگوی کارگروه مطالبات مردمی در ابتدای مراسم خطاب به حاضرین گفت: اگر مسئولی گفت ۵ درصد رشد داشته‌ایم، اعتماد کنید و بدانید این خود شروعی برای رشد و تکمیل طرح‌ها در جهت ساخت آینده ای بهتر برای منطقه و مردم است.
وی اظهار داشت: در مورد واگذاری ۱۵ درصد نیز همه مسئولین سعی و تلاش می‌کنند تا با چند درصد کم‌وزیاد، این مسئله نیز به نتیجه برسد.

jalase (2)
در ادامه مراسم، حجه الاسلام زارع زاده، نماینده مردم بافق ضمن تقدیر از زحمات مسئولین در به ثمر رساندن مصوبات اظهار داشت: باید قدر این پیگیری‌ها را بدانیم، چراکه نظیر این مصوبات، در دولت‌های قبلی نیز بوده اما به سرانجامی نرسیده ولی امروز جای امیدواری هست.
وی همچنین گفت: بحث واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت به شهر، بدون مبنای قانونی است و باید از طریق مراجع بالاتر، به این مسئله پرداخته شود.
زارع زاده درباره بهره مالکانه معادن نیز گفت: در بحث مربوط به بهره مالکانه نیز، باید این مسئله مدنظر قرار گیرد که اولویت بهره‌گیری از منابع مالی درآمدی معادن، مناطق صاحب معادن‌اند که باید در آنجا هزینه شود.

 

jalase (4)
در ادامه سید مهدی طلایی مقدم، فرماندار بافق، به ارائه گزارش پیگیری‌های اخیر پرداخت و اظهار داشت: یکی از مصوبات ۱۶ گانه وزیر محترم رفاه، که ساخت پلی کلینیک تأمین اجتماعی است طبق قولی که داده‌شده، در حال انجام است. پیمانکار این طرح با جدیت مشغول به کار بوده، سقف زیرزمین و ۵۰ درصد از دیوارهای ساختمان به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: بحث مربوطه به پرداخت دو درصد عوارض نیز با پیگیری‌هایی که صورت گرفته قطعی شده است.
فرماندار ضمن گله‌مندی از عدم حضور مسئولان صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، از حضور قوی و آرام مردم در جلسه تشکر کرد و گفت: از همکاری و همدلی مردم همیشه درصحنه بافق که با حضور آرامش‌بخش خود به ما قوت قلب می‌دهند تشکر می‌کنم. ما به‌عنوان نمایندگان دولت تدبیر و امید این قول را می‌دهیم که در احقاق حقوق مردم بافق، به هیچ‌وجه کوتاهی نکنیم.
وی در پایان با تشکر از مسئولان مربوطه در امر گازرسانی به بافق گفت: برخلاف باور برخی مغرضان، شاهد ورود گاز به بافق و خانه‌های مردم بافق بودیم.
سید مهدی طلایی مقدم با اشاره به عملیات اجرایی دو باندِ کردن جاده مواصلاتی بافق ـ یزد تصریح کرد: سه پیمانکار از هشت پیمانکار شرکت‌کننده در مناقصه جهت تکمیل دو باندِ کردن ۴۲ کیلومتر باقیمانده جاده بافق یزد انتخاب شدند که دو پیمانکار تجهیز کارگاهشان را به اتمام رسانده و پیمانکار سومی در حال راه‌اندازی است. با توجه به شرایط اقتصادی فعلی دولت، امیدواریم در سه‌ماهه اول سال آینده، ۱۵ کیلومتر دیگر از جاده را به اتمام برسانیم.

 

jalase (6)
سخنران بعدی مراسم، محمدجواد عسکری مدیرعامل بومی شرکت سنگ‌آهن مرکزی بود که در مورد عدم حضور مسئولان ارشد صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد اظهار داشت: ما پیگیر حضور اعضای هیئت‌مدیره صندوق در این جلسه بودیم و قرار بود مهندس شهبازی در جلسه امروز حضورداشته باشند، اما از آنجائی که به‌تازگی ایشان به‌عنوان رئیس دخانیات ایران منصوب‌شده‌اند، مشکلات کاری، باعث عدم حضورشان در این جلسه شد.
محمدجواد عسکری ضمن اشاره به طرح‌های جوار معدنی و اهمیت آن‌ها در آینده اقتصادی شهر اظهار داشت: در خصوص طرح گندله سه چاهون، از سال ۸۸ که مناقصه‌اش برگزار شد ما دچار افت‌وخیز بسیاری شدیم. اما خوشبختانه با پیگیری مستمر و یاری خداوند متعال توانستیم برای این طرح عظیم به‌عنوان یکی از طرح‌های اصلی جوار معدنی در بافق، مجوز قطعی بگیریم.
وی ادامه داد: با مشکلاتی که در زمینه فاینانس شرکت چینی، داشتیم در جلسه ای که ۲ ماه پیش در تهران برگزار کردیم، تصمیم گرفته شد کارخانه گندله بافق را از محل درآمد خود شرکت احداث کنیم. به همین منظور مشاور حقوقی استخدام کردیم تا قرارداد مشارکتی را که باچین داشتیم اصلاح کند.
مدیرعامل شرکت افزود: تصمیم دیگری که گرفته شد، استفاده از تجهیزات اروپایی به‌ویژه دستگاه‌ها و تجهیزات آلمانی در کارخانه گندله بافق بجای تجهیزات چینی است که به‌زودی با اخذ نتیجه تست خاک، آزمایشگاهای آلمان، کار آغاز خواهد شد. طبیعی است تجهیزات اروپایی به سبب کیفیت بالایی که نسبت به تجهیزات چینی دارند باعث افزایش راندمان و عمر کارخانه خواهند شد که این خود اقدام بسیار قابل‌توجهی در این زمینه است.
مدیرعامل شرکت در مورد طرح فولاد بافق خاطرنشان کرد: در صورتی که طرح آگلومراسیون که در سال ۸۴ آغازشده بود، طبق برنامه در سال ۸۸ افتتاح می‌شد، هم‌اکنون بافق شاهد راه‌اندازی اولین کارخانه فولاد خود بود. اما راه‌اندازی این کارخانه با تأخیری چندساله باعث عقب افتادن شهر شد. ما هم‌اکنون محصول آگلومره خود را به اصفهان می‌فروشیم، در صورتی که این خریدار خود صاحب ۶ خط تولید آگلومره است. لذا ما به‌منظور بهره‌برداری بهتر از محصولات تولید آگلومره مذاکراتی با خریداران ترکیه ای و قطری انجام دادیم.

jalase (7)
وی ادامه داد: درهرصورت هدف اصلی ما این است که ترتیبی اتخاذ کنیم تا با راه‌اندازی فولاد، محصول آگلومره بافق، مستقیماً به کارخانه فولاد بافق متصل شود تا ارزش‌افزوده ای را که از تبدیل فولاد به دست می‌آید، نصیب شهر و منطقه شود. این ارزش‌افزوده بسیار چشمگیر بوده و تقریباً شش برابر آگلومره می‌باشد که می‌تواند زمینه اشتغال بیش از ۱۸۰۰ نفر را نیز فراهم کرده و تأثیرات بسیار زیادی بر اقتصاد بافق بگذارد.
محمدجواد عسکری درباره حل مشکل آب نیز اظهار داشت: با همکاری مسئولین مربوطه توانستیم مجوز برداشت آب از ۸ حلقه چاه را اخذ کنیم که هم‌اکنون یک حلقه چاه تجهیز شده و در کنار آن در حال ساخت دو مخزن ۲۰ هزار لیتری برای ذخیره آب هستیم.
وی درباره طرح احداث جاده دسترسی نیز اظهار داشت: این جاده با عرض یازده متر عملاً در دو بخش بسیار سودمند است. نخست آنکه دسترسی به آنومالی‌ها را برای استفاده از خوراک آن‌ها تسهیل می‌سازد و دوم با احداث این جاده، بافق در مسیر ترانزیت جنوب کشور قرار می‌گیرد، به نحویکه خروج بافق از بن‌بست باعث رونق و شکوفایی اقتصاد شهری ما خواهد شد که پس از افتتاح این جاده، مردم خود شاهد تأثیرات شگرف و البته سریع این طرح در اقتصاد و بازار شهر خواهند بود.

jalase (3)
محمدجواد عسکری در مورد تأمین خوارک طرح‌های جوار معدنی خاطرنشان ساخت، در جلساتی که با مسئولین ارشد ایمیدرو داشتیم به نتایج بسیار خوبی رسیدیم که این نتایج پس‌ازاینکه طرح‌های جوار معدنی به سروسامان رسید، محقق خواهد شد، به گونه ای که در بحث مربوط به تأمین خوراک، مشکلی نخواهیم داشت.
محمدجواد عسکری در پایان ضمن اشاره به سوگندی که در پیشگاه مردم بافق در مورد پیگیری حقوق آن‌ها خورده است اظهار داشت: برای احقاق حق مردم منطقه و همشهریان خودم، از هیچ کوششی فروگذار نبوده و اجازه خیانت به احدی را در این زمینه نخواهم داد. مردم بافق، امروز خوشبختانه خائن و خادم را از هم تشخیص داده و گذشت زمان، نشان داده است که چه کسی خیانت‌کار و چه کسی خادم مردم ولایتمدار بافق است.

 

jalase (8)
در ادامه مراسم، محمدرضا صباغیان، عضو کارگروه مطالبات مردمی نیز به ایراد سخن پرداخت و ضمن تقدیر از زحمات و پیگیری‌های مسئولین اظهار داشت: فایده این نشست‌ها که البته باید استمرار داشته باشد، حضور مسئولین خدوم ملت، نظیر فرماندار و مدیرعامل شرکت در کنار مردم و پاسخگویی به سؤالات و خواسته‌های آن‌ها به‌صورت رودرروست.
وی ضمن ابراز امیدواری از همکاری مسئولین ارشد صندوق بازنشستگی فولاد در طرح‌های توسعه ای بافق، از مجریان و مدیران طرح‌ها خواست گزارشات به‌صورت آماری و نموداری ارائه شود تا میزان پیشرفت‌ها توسط مردم عادی قابل‌فهم و ملموس باشد.
صباغیان در ادامه با تشکر از حضور مردم در این جلسات از اقشار مختلف مردم ازجمله فرهنگیان و جامعه تحصیل‌کرده و فرهیخته شهرستان خواست پشتیبان و حامی مسئولان باشند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
00 یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۴:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین ممممممممممچچچچچچچچچچچچچچککککککککککککککرررررررررریییییییییییییممممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۶:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

(آقای امیرزاده گفت :
اگر مسئولی گفت ۵ درصد رشد داشته‌ایم، اعتماد کنید و بدانید این خود شروعی برای رشد و تکمیل طرح‌ها در جهت ساخت آینده ای بهتر برای منطقه و مردم است.)
آقای امیر زاده وقتی می بینیم پیشرفتی صورت نگرفته و وعده های دروغ داده می شود ،چرا باید به حرف مسئولین اعتماد کنیم.در زمان احمدی نژاد ، ایران نزدیک 800 ملیارد دلار درآمد نفتی داشت.ایشان گفتند بیکاری را ریشه کن می کنند اما دیدیم در عمل خلاف این اتفاق افتاد و بیکاری بیشتر شد.پس اعتماد بیجا طلب نکنید که ما نمی توانیم اعتماد کنیم.تضاد طبقاتی،فقر و فساد را می بینیم .
………
آقای دخیل عباس شما چند جور حرف می زنید.سابقه ی شما به ما ثابت کرده است که تنها حرف می زنید و آن هم متناسب با جو جلسات .اکثر حرفهای شما متناقض با هم است.
یکبار می گویید خصوصی شد رفت پی کارش،جای دیگر چیز دیگری می گویی.
…….
آقای فرماندار :
موضوع جلسه کلینیک،جاده و این حرفها نبوده است.پس چرا برای انحراف افکار عمومی این حرفها را مطرح می کنی.
مردم آمدند ببینند قضیه ی خصوصی سازی به کجا رسید.قضیه ای که به خاطرش اعتصاب کردند و زندانی شدند.
……….
آقای عسکری دقیقا مردم تشخیص می دهند که خادم و خائن کیست.
در ضمن صحبت از سوکند نکنید که ما بارها دیده ایم که مسئولین توریه کردند و سوگند دروغ خوردند.
…………
آقای صباغیان ، چه بگویم که نگفتنش بهتر است.

ناشناس یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۶:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر بعضی افراد سکوت نمی کردند،اگر بعضی افراد در بین ما بودند و دستشان از چاره کوتاه نبود،اگر بعضی افراد دنیا شون ارزون نفروخته بودند واگر بعضی
افراد به دنبال سود شخصی نبودند،ان موقع معنی خدمت و خاین مشخص میشد.
چرا صحبتهای آقای صباغیان را به طور کامل.بیان نکردید
چرا از حاشیه جلسه گزارش تهیه نکردید که خانواده بازداشتیه چه خواسته ای دارند
به قول آقای عسکری گذر زمان همه چیز را مشخص میکند
چه کسانی آقای عسکری را همرای می کردند
همین کافیه

حسین یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۶:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا که همه چیزمان به هم می اید.سایت بافق فردا بهتر است خبرنگارتان را پیش دکتر بفرستید بیچاره ظاهرا گوشهایش ایراد دارد .یعنی اقای صباغیان همین دو کلمه حرف را گفت؟اصلا مگر مسئولین خدوم اجازه سوال پرسیدن به کسی دادند؟این همه اقای صباغیان حرف زد که یک بار فرماندار و چند بار هم عباسی خواستند حرفش را قطع کنند ان وقت شما چسبیده اید به تقدیر او از زحمات مسئولین .خبرنگارتان کر وکور بوده که نفهمید تنها کسی که همه مردم با شعار الله اکبر حرفهایش را تایید کردند همین اقای صباغیان بود.یعنی این رسالت رسانه ای شماست؟صحبتهای همه را کلمه به کلمه نوشته اید ولی حرفهای نماینده کارگران را دوخط ان هم تقدیر و تشکر!!!!!!!!!!

  ناشناس یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  مگه مراسم حج بود که با شعار الله اکبر تایید کردند ؟
  ولی در کل امیدی نیست جز به قدرت ملت وگرنه این مسئولین دردی از ما دوا نمی کنند.
  کارگروه اولین کاری که باید بکند اینه که پرونده ی بازداشتیها را ببندد.کارگروهی که نتواند همین خواسته ی کوچک و به حق را برآورده کند ،امیدی به آن نیست.

بافقی اصیل یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۹:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری بهتر است اینقدر عوام فریبی نکنید. مردم دیگر شما و اطرافیان شما را شناختن.

  ناشناس یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  عوام فریبی نهادینه شده و مسئولین همه را احمق می پندارند.

بانو یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با این مسئولین ره به جایی نمی بریم.انگار بر مردم منت گذاشتند که مسئول شدند ……………..د.

ناشناس دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مردیم از بیکاری
این جلسات مشکل بیکاری جوانان را حل نمی کند
بترسید از روزی که کارد به استخوان رسد

نا شناس دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۸:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدر ما بافقیها مظلومیم…

ناشناس سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۳:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ببنید معنی فهمیده و خدمت و خائن درست فهمیدم
فهمیده اون مدیریه که مدیر عامل را با سوگند متخلف دانسته و روز بعد در کارتزنی داد تو هوار انداخته و بعد مورد تفقد مدیر قرار گرفته ،انگار نگار اتفاقی افتاده تقریبا مثل جنگ زرگری
فهمیده کسانی هستند که برای نفهمیدن پول میگیرند
فهمیده برادران …هستند که خود را عقل کل دانسته و معدن را ارث اجدای خود می دانند ودر قبال خوش خدمنی پستی ، شغلی
مزایده ای برنده می شوند
فهمیده دو جوان دهه شصتی هستند که با کار شبانه روزی و عرق جوین صاحب دو شرکت در سنگ آهن شدند
فهمیده کسانی هستند که برای نفهمیدن پول می گیرند
فهمیده کسانی هستند که به خاطر پست و مقام و پول روزه سکوت گرفته اند
فهمیده کسانی هستند که به خاطر پول تهدید می کنند،عربده میکشند
و اما خائن هشت نفر بودند که به زندان رفتند
آدم گر با گل نشیند گل شود
آدم گر با خار نشیند خار شود

ناشناس چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۸:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حضرت ولیعصرتورابه جان مادرت زهرای مرضیه ظهور کن وبه داددل این مردم مظلوم بافق برس