انجمن صنفی حق مسلم کارگران

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۷ بهمن ۱۳۹۳

article

 به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر؛ نشست شورای اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی یزد دوشنبه گذشته در محل هتل نیکان برگزار گردید.دکتر ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه در ابتدای سفر به بافق از مجتمع معدنی فسفات اسفوردی شهرستان بافق بازدید نمود.
وی در گفتگویی با خبرنگار هفته نامه افق‌کویر گفت: این جلسه ها با رویکرد توجه به کار آفرینی، بررسی و آسیب شناسی مسایل تعاونی ها شکل گرفت.
وی اظهار امیدواری کرد: شرایطی مهیا شود تا کار آفرینی را در استان و کشور رواج دهیم. در سطح شهرستان ها مجوزهایی با عنوان مراکز خدمات و مشاوره کار آفرینی صادر می گردد.
ریاحی افزود: هدف از تأسیس این مراکز، راهنمایی افراد خلاق، ایده پرداز و توانمند در حوزه خدمات صنعت و کشاورزی است تا بتوانند با تولیدکنندگان اقتصادی همراهی کنند.
وی افزود: شرایط راحت تر خواهد شد اگر به کسانی که ایده های خوب دارند و نمی توانند به نوآوری تبدیل نمایند؛ کمک شود. خوشبختانه ظرفیت های گردشگری در استان یزد بالا است و شهرستان بافق نیز از این ظرفیت بهره مند می باشد؛ امیدواریم در بافق این مرکز ایجاد شود و زمینه ساز توسعه اشتغال پایدار باشیم. تمام هم وغم این است که مسایل و مشکلات تعاونی ها با حضور معاون وزیر در امور تعاون دنبال نماییم.
وی تصریح نمود: پیشنهاد ایجاد مرکز تحقیقات تعاون به عنوان مرکزی که بتواند آسیب شناسی نماید، صادر شده؛ اگر آسیب شناسی درست صورت گیرد و بتوانیم مشکلات و موانع سر راه تعاونی ها را مشخص کنیم می توانیم همفکری، خرد جمعی و نگاه یکنواختی به تعاونی ها در جامعه داشته باشیم و از این فرصت در راستای افزایش اشتغال و تولید و همچنین تولید پایدار در کشور فراهم نماییم.
در ادامه وی در پاسخ به این پرسش که چرا از مجتمع فسفات اسفوردی بازدید شد، گفت: با توجه به مسافتی که این شرکت تا شهرستان دارد فرصتی مهیا نشد تا از نزدیک با روند کار آن آشنا شوم و مورد دیگر آشنایی مدیران استان با ظرفیت های این شهرستان بود.
ریاحی پیرامون شرکت عمران توسعه بافق گفت: مقدمات فراهم و در حال پذیره نویسی است.
وی در خصوص مطالبات کارگران معدن کوشک گفت: وظیفه ما ایجاد شرایطی است که بتوانیم از حقوق حقه کارگران دفاع کنیم؛ بعضی اوقات شیوه های احقاق حق متفاوت است؛ زمان و نوع گفتمان تأثیر دارد و هیچ چیز بهتر از سپردن مسایل به متولیان اصلی کار نیست. نبایستی شرایط تولید حذف، تعطیل و یا در گرو یکسری مسایل قرارگیرد. مطالبات در قالب نمایندگان قانونی، انجمن صنفی و شوراهای اسلامی پیگیری شود و قبل از این که مسایل بحرانی شود توسط متولیان امر درخواست و به دنبال آن باشند، نگاه این است که حقوق کارکنان و کارگران مورد توجه قرار گیرد کوتاهی در این زمینه نشده است و نخواهد شد.
مدیر کل تعاون برنامه خود را پیرامون انجمن صنفی کارگری در بافق چنین بیان نمود: انجمن صنفی حق مسلم کارگران هست و فرصتی است تا کارگران به خواسته خود در قالب نماینده از کارفرما بخواهند انجمن صنفی کارگران پل ارتباطی بین کارگران و کار فرمایان و ارگان ها دولتی می باشد.
وی افزود: شرایطی در بافق فراهم آمد تا بتوانیم در سنگ آهن مرکزی فرصت در اختیار کارگران قرار گیرد، ولی متأسفانه به حد نصاب نرسید؛ شاید اطلاع رسانی به صورت صحیح صورت نگرفت؛ شاید هم شرایط هماهنگی خوبی نبوده است. با توجه به این که تمایل دارند و در خواست شده و مسئولین شهرستانی نیز به نوعی موضوع را پیگیر هستند تلاش خواهیم نمود تا شرایط را فراهم نماییم.                    راضیه بیگی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقای ریاحی
آقای ریاحی یا خبر نداری یا که واقعا داری ملت گول میزنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! که مطمینم در جریان کامل کارگرانی که صنف و حتی نماینده ندارند هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای ریاحی تعداد 450 نفر کارگر شرکتی در کارخانجات تعمیرات لکوموتیو سازی بصورت شرکتی (پیمانکاری) مشغول بکارند ولی یک نماینده ندارند چه برسه به صنف!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای ریاحی مثل یه برده دارند با ما برخورد میکنند و اون موقع شما دارید از حق حرف میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی اصغر چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۸:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا یا خانم بافقی
لطفا عفت کلام داشته باش این چه حرفی هست
منظورت از برده چیست؟
اتفاقا اگر می خواهی بدانی با روی کار آمدن آقای مهندس انوری وضع کارگران و کارمندان پیمانکاری بهتر شده لطفا از زبان خودت نطق کنید و زبان کارگران دیگر را کرایه نفرمائید

ساده دل چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۷:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

علی اصغر خان شما در کدام شرکت پیمانکاری کار می کنید ؟خوش به حالتان که وضعتان بهتر شده.می شود بفرمایید این مهندس انوری که وضع شما را بهتر کرده کیه؟

بافقی جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۹:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

علی اصغر خان یکی از کارهایی که انوری از وقتی که برروی کار آمده و به نفع پرسنل پیمانکاری بوده چه بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از چه لحاظ وضع کارگرها بهتر شده!!!!!!!!!!!!!!
حتی از روزی که سمت سرپرستی را گرفته یک جا آمده با کارگرها صحبت کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!
فقط هروقت یه لکوموتیوی به رحمت خدا بره از توی دفترش میاد بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه بار شده بیاد یه تشکر خشک و خالی از قشر کارگر زحمتکش بکنه!!!!!!!!!!!!!!!!