توسعه حمل و نقل ترکیبی با احداث بندر خشک در کنار دو خطه بافق – بندرعباس

دسته: اقتصادی
۳ دیدگاه
شنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۱
معاون وزیر راه در گفت‌گو با فارس خبر داد
تکمیل راه‌آهن دوخطه بافق بندرعباس تا پایان تیر/افزایش 40 درصدی جابه‌جایی بار

خبرگزاری فارس: مدیر عامل راه‌آهن با اشاره به تکمیل دو‌خطه کردن تزرج-بندرعباس در ‌خط‌‌آهن بافق-بندرعباس تا پایان تیر، از ساخت بندر خشک در کنار این خط‌آهن خبر داد و گفت: با تکمیل مسیر، ظرفیت جابه‌جایی بار 40درصد افزایش می‌یابد.

عبدالعلی صاحب‌محمدی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره راه‌آهن دو خطه بافق – بندرعباس و تکمیل عملیات دو خطه کردن تزرج تا بندرعباس، تصریح کرد: عملیات اجرایی دو خطه‌ کردن راه‌آهن تزرج – بندرعباس ‌در حال انجام است.

وی افزود: عملیات دو خطه کردن مسیر ریلی بافق ـ بندرعباس، تا پایان تیرماه امسال تکمیل و مسیر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این مسیر ریلی 180 کیلومتر است، اضافه کرد: دو خطه ریلی تزرج تا بندرعباس در محدوده استان هرمزگان قرار دارد.

صاحب‌محمدی با بیان اینکه ‌شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حال احداث این مسیر ریلی است، اظهار داشت: با تکمیل دو خطه کردن تزرج – بندرعباس ظرفیت حمل و نقل ریلی بار در کشور توسعه می‌یابد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه این مسیر ریلی به عنوان یکی از خطوط کریدوری ترانزیتی مطرح است، اظهار داشت: مسیر ریلی دو خطه تزرج – بندرعباس 180 کیلومتر است، از بافق تا بندرعباس 620 کیلومتر خط آهن است که 180 کیلومتر از این مسیر دو خطه نشده بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ‌ادامه داد: با دو خطه شدن تزرج تا بندر‌عباس در ‌مسیر ریلی بافق – بندرعباس، تغییرات مطلوب و بسزایی در جابه‌جایی بار در این مسیر ریلی ترانزیتی خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در صورت اتمام عملیات اجرایی دو خطه کردن تزرج تا بندرعباس با حدود 40 درصد افزایش جابه‌جایی بار در این مسیر ریلی مواجه خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با تکمیل دو خطه کردن این خط‌آهن ظرفیت حمل و نقل ریلی بار در کشور افزایش می‌یابد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: قطعاً اجرای این مسیر ریلی موجب توسعه حمل بار، توسط راه‌آهن و تکمیل کریدور شمال به جنوب خواهد بود.

 

* توسعه حمل و نقل ترکیبی با احداث بندر خشک در کنار دو خطه بافق – بندرعباس 

 

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طی هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شده سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه حمل و نقل ترکیبی، در یکی از مناطق مرکزی ایران و در کنار دو خطه بافق – بندرعباس منطقه خشک ایجاد کند تا به طور مستقیم کالاها از بندر وارد آن منطقه شده و در آنجا تخلیه شود تا فعالیت‌های گمرکی در همان منطقه انجام شود.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ‌به امور زیر بنایی در راه‌آهن نیز اشاره کرد و گفت: توسعه و ایجاد ظرفیت زیرساخت ریلی و حفظ سرمایه‌های موجود نیز در سه حوزه خط و سازه‌های فنی، علائم الکتریکی و ارتباطات و ساختمان و تأسیسات، جزو برنامه‌های سال جاری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
آشنا شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با این خبر معلوم میشه باید گمرک بزنن هوشیار باشین تا تو بافق بزنن

سهیل شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین مخصوصا آقای دخیل عباس زارع زاده خواهشمندیم پیگیری نمایید تا این مورد در بافق ایجاد گردد.

کورش بافقی دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همشهریان قضه معدن چاه گز چه شد مگه خاک بافق گوشت قربونیه که به هرکی خواستند بدن-مردم به هوش باشین جوانان بیاین جلسه ای بگیریم و راه حلی بیابیم این معدن مال بافقه و بچه های بافقی باید برن سر کار و منابعش خرج بافق بشه -مدیر سایت این مطلب را لطفا انعکاس بدین- بنده خودم هم داوطلبم هر کاری از دستم بر میاد انجام بدم