امام جمعه عشق آباد:برخی مسئولان استان یزد، آداب مکاتبات اداری را رعایت نمی کنند.

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۸ تیر ۱۳۹۱

 

یزد فردا:طبس- سیدابوالفضل حقانی: حجت الاسلام “قاسم اخلاقی فرد” در خطبه های این هفته نمازجمعه عشق آباد با گرامیداشت اعیاد شعبانیه، به طور اجمالی به شرح وظایف امامان جمعه پرداخت و گفت: ائمه جمعه بايد از مسائل روز آگاهی پيدا كنند و آنچه در داخل كشور و منطقه از نظر اجتماعي و اقتصادي و سياسي رخ مي دهد را بخوبی رصد نمایند.

امام جمعه عشق اباد افزود: روحانيت از گذشته نزديكترين افراد به مردم و مورد اطمينان آحاد ملت بوده اند و از دولت ها خيلي دور بوده اند اما پيروزي انقلاب اسلامي فاصله بين دولت و روحانيت را متحول كرد و شما مي بينيد چون دولت، دولت اسلامي است و رهبري اش فقيه عادل مي باشد، روحانيت در بسياري از زمينه ها با دولت همكاري مي كند و اين تحرك سياسي و اجتماعي نبايد به معناي فاصله گرفتن از مردم تلقي شود، لذا ائمه جمعه كه برجسته ترين در قشر روحانیت جامعه مي باشند توانسته اند بخوبی از جريانات سياسي، اجتماعي و اقتصادي اطلاع پيدا كنند و به مومنين در خطبه هاي نماز جمعه عرضه نمایند.

حجت ا الاسلام اخلاقی فرد تصریح کرد: خطبه های نماز جمعه دعوت به حق و تقواست و ائمه جمعه باید مصالح مسلمين را در خطبه ها بيان كنند و از باب مردمي بودن امامان جمعه مب بینیم که بدون محافظ و بدور از هياهو در مجالس فقير و غني شركت مي كنند و در غم و شادي مردم شريك می شوند.

خطیب جمعه عشق آباد با برشمردن خدمات نهاد امامت جمعه در بخش دستگردان گفت: با عنايت به وضع فرهنگي بخش با دفتر مقام معظم رهبري در خصوص نيازمندي به يك كتابخانه سيار مكاتبه شده است و به معاونت محترم راههاي روستايي وزارت راه و شهرسازی در خصوص جاده پيرحاجات مکرر مكاتبه و یادآوری نموده ایم، بارها در خصوص ارتقاء راهدارخانه بخش دستگردان با عنایت به وسعت جاده های تحت پوشش به اداره راه و شهرسازی نامه نگاری و مذاکره کرده ایم.

اخلاقی فرد از وضعیت خاکی و اسفبار خیابان مهديه به مزار شهيدگمنام كه هم شفاهي و هم کتبی با استاندار يزد و اداره راه و ترابري اعلام شده گلایه کرد و افزود: روكش آسفالت ده محمد-عشق آباد، ادامه راههاي عشق آباد به چاه مسافر، سمبا و پده بید، اجرا و آغاز فاز دوم مهديه عشق آباد از دیگر پیگیری های امام جمعه این شهر است که بنده به نمایندگی از مردم از استاندار یزد در خصوص کم توجهی به این بخش گلایه دارم.

امام جمعه عشق آباد ضمن دعوت از مهندس فلاح زاده براي سفر به بخش دستگردان خطاب به استاندار یزد گفت: بارها براي ارتقاء شهر عشق آباد به شهرستان، پيگيري نموده ام، تقاضاي ملاقات از آقاي بهبهاني وزير راه آن زمان توسط نماینده وقت و با اطلاع شما داشته ایم، اعتراض مردم به مدير كل راه و ترابري استان در خصوص راهها را مکرر بیان نموده ایم، مكاتبه با دكتر احمدي نژاد براي تخصيص اعتبار بيشتر كتابخانه و كتابخانه سيار به بخش دستگردان را دائمأ یادآوری کرده ام، اما گویا گوش شنوایی در مسئولان استان و شهرستان نیست.

حجت الاسلام قاسم اخلاقی فرد خاطرنشان کرد: آيا رسم اداري و مكاتباتي و رسم ادب اين نبود كه يكبار مستقيماً جواب اين همه مكاتبات را مي نوشتید و ما را با سبك و شيوه ي اخلاقي و رفتاري خود آشنا و شادمان مي كردید؟ شما يكبار هم جواب نامه های این نهاد مردمی و مقدس را نداديد و این برای بنده و مردم بخش سنگین و جای ابهام است که چرا وظیفه خود را بدرستی نمی دانید؟

امام جمعه عشق آباد با انتقاد از مسئولان استان بویژه استاندار یزد تصریح کرد: اگرچه گاهي براي اين كه نقطه ضعفي براي شما در كار نباشد به ما مي گوييد اعلام كنيد كه در فلان تاريخ (خردادماه) فلان مقوله (گازرسانی به بخش دستگردان) آغاز و خدمت رساني انجام مي گيرد، نمي گوييم دروغ گفته ايد، مي گوييم مانع ايجاد شده است، ولي يك مدير قبل از قول به اجراي يك پروژه بايد از بودجه تاميني آن كاملاً اطمينان حاصل نمايد سپس به مطالعه و اجرا و اعلام آن طرح مشغول شود.

وی فزود: شاید ائمه جمعه را جزء نيروهاي كم رنگ حاشيه اي تلقي مي كنيد، چرا اعتنايي به صحبت و مكاتبات امام جمعه نداريد؟ لايد فكر مي كنيد آنها به صورت صوري بايد مشكلات مردم منطقه و مسايل سياسي جهان را بگويند و به بقيه اش هم كار نداشته باشند كه چه شده و چه مي شود.

خطیب جمعه عشق آباد یادآور شد: حال پس از اين همه حرف خطاب به استاندار محترم یزد و فرماندار محترم طبس و مديران كل عرض مي كنم، دستور دهيد مكاتباتي كه از بخش دستگردان و نهاد امامت جمعه در دفاتر با پاراف شما بزرگواران بایگانی شده است يك نگاهي بنمايند و يك بار ديگر به نظرتان برسانند، بنده و مردم نجیب و مظلوم بخش دستگردان منتظریم پس از گذشت دو سال از نماز جمعه عشق آباد، پاسخ مکاتابات را دريافت كنیم .

حجت الاسلام اخلاقی فرد خاطرنشان کرد: بيرون از مرزهای جغرافيايي کشور ما پر از جريانات و خوش رقصي براي اسرائيل و آمريكاست و ملتهاي دنيا چشمشان به ايران و الگوسازي از ايران است، مگر نمي بينيد چگونه مهره چيني مي كنند كه انقلاب را منحرف كنند، آيا فكر كرده ايد كه جوانها پس از خروج از دانشگاه وضعيت اشتغال آنها چه مي شود؟ از ورودي دانشگاه ها و قبولی های کنکور خيلي صحبت مي شود، اما اين افتخار كه چه مقدار جذب و قبول شده اند، افتخاري واهي مي باشد، زیرا مهم خروجي آنان و جذب اين جوانهاي عزيز به كار و اشتغال است، حال چه فكر اساسي براي اشتغال آنها كرده ايد؟

امام جمعه عشق آباد تصریح کرد: به خدا سوگند وقتي جواني را انسان مي بيند كه ازدواج كرده، سربازي رفته، مدرك تحصيلي كارشناسي خود را در دست دارد، ولي دستش را با يك دنيا افسردگي به سوي پدرش براي كمك هزينه زندگي خود دراز مي كند، واقعاً انسان تاسف مي خورد و اگر بر حال آنها گريه كند جا دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
سهیل یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۱ - ۶:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت .