تنها طرح فولادی واگذار شده در آستانه تعطیلی قرار گرفت

دسته: اخبار ویژه
۶ دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

سید علی محمد ابویی رئیس هیات مدیره مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با اشاره به مشکلات پیش روی سرمایه گذاری و تولید این صنعت اظهار کرد: ما بنا به فرموده مقام معظم رهبری در راستای تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، در جهت سرمایه گذاری در کشور اعلام آمادگی کردیم و در سال ۹۰ با هدف ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی سنگ آهن  اقدام به خرید یکی از هشت طرح فولادی مصوب در دولت قبل کردیم که متاسفانه وزارت صنعت سه سال است که نه تنها در جهت رفع مشکلات در این مدت به این شرکت کمکی نکرده اند، بلکه مشکلات جدیدی را برای ما درست کرده اند.وی افزود: جهت بهینه سازی طرح و تکمیل زنجیره تولید در کنار این طرح مجوز گندله سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن را از دولت وقت گرفتیم، اما علی رغم دستور وزیر صنعت در جهت حمایت از بخش خصوصی، علیرغم اینکه در این مدت پیمانکاران و قراردادهای این طرح بسته شده بود و دستگاه ها با ظرفیت ۵ تن خریداری شده بود چند روز پیش، مجوز ظرفیت این طرح را به یک میلیون و هفتصد هزارتن کاهش میدهند.این تولید کننده فولاد با اشاره به سنگ اندازی های موجود برای تمدید پروانه فعالیت صنایع خاطرنشان کرد: همه ساله تمدید مجوز شش ماهه در شهرستان یزد انجام میشد، اما اکنون بدون اینکه اعلام کنند تمدید مجوزها را به تهران آوردند و بروکراسی اداری حاکم بر آن را سخت تر کردند.ابویی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در این پروژه گفت: برای انجام این پروژه با یک شرکت آلمانی قرارداد امضا کردیم و تلاش کردیم که با توجه به تحریم ها  تکنولوژی های آن در داخل ایران انجام شود به همین دلیل پرداخت قرار داد را زودتر از موعد نهایی کردیم. وی به بهانه های واهی مسئولان وزارت صنعت برای متوقف کردن این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر با تقلیل مجوز ظرفیت این پروژه از پنج میلیون به یک میلیون و هفتصد هزار تن از سوی وزارت صنعت، این پروژه به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی در آستانه تعطیلی قرار گرفته و اشتغالزایی برای حدود ۱۵۰۰ نفر از مردم ساکن در این منطقه محروم از بین خواهد رفت.

این تولید کننده فولاد افزود: یکی از بهانه ها برای تعطیلی این طرح نبود مواد اولیه است در حالی مواد اولیه در منطقه ما به وفور یافت شده و به کشورهای چین و کره صادر می شود.

ابویی ادامه داد: اگر جلوی خام فروشی در این بخش گرفته شود ، کشورسی و شش دلاری که در حال حاضر در خام فروشی به ازای فروش مواد خام به دست می آورد را می توانیم به ۵۰۰ دلار افزایش داده و ۱۵۰۰ نفر هم اشتغالزایی کنیم.

وی با بیان این مطلب که ” دست هایی در وازت صنعت وجود دارند که به دنبال خام فروشی هستند ” خاطرنشان کرد: در حال حاضر جریانی در وزارت صنعت وجود دارد که از خام فروشی حمایت کرده و اجازه فعالیت به ما را نمی دهد.

این تولید کننده فولاد با انتقاد از معاون برنامه ریزی وزارت صنعت خاطرنشان کرد: معاون برنامه ریزی وزارت صنعت ۱۶ ماه است که دستور ایشان را اجرا نمی کنند.

ابویی با اشاره به نفوذ دولتی ها در صنعت فولاد بر خلاف اصل ۴۴ خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ طرح جدید فولادی به شکل دولتی ارائه شده است در حالی که هیچ حمایتی از ما به عنوان بخش خصوصی انجام نمی شود.

وی با اشاره به ضررهای تعطیلی این طرح خاطرنشان کرد: اگر این طرح تعطیل شود ۴۰۰ نیروی کار در برهه فعلی بیکار شده و ۱۵۰۰ نیروی کار هم که برای تکمیل طرح قرار بود از اردیبهشت وارد بازار کار شوند بیکار می شوند.

این تولید کننده فولاد در پایان گفت: در صورت لغو این طرح اموال ما بلوکه خواهد شد و پول هایی که پرداخت شده باز گردانده نمی شود که این مسئله آسیب جدی به منافع ملی وارد می کند.

سید علی محمد ابویی رئیس هیات مدیره شرکت فولاد بافق شب گذشته با حضور در برنامه پایش به بیان مشکلات در رابطه با نحوه حمایت مسئولان وزارت صنعت از سرمایه گذران داخلی و تولیدکنندگان پرداخت که فیلم آن در پایان این گزارش از نظرتان می گذرد:

منبع: نسیم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آخه چه دستی توی کاره

محمدرضا فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت مدیر عامل فولاد بافق. یک زمانی کارتان را بدون حاشیه پیش میبردید ولی الان معلومه چقدر فشار روی شماست که اینجوری به درو دیوار می زنید قابل توجه مسوولان محترم شهرستان بافق از فرماندار گرفته تا شورای شهر و امام جمعه.

. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

منتظر روزهای بدی در سال 94 باشید
تورم ، فقر و بیکاری
هر چند که برای مردم فرقی ندارد چون ملت بی تفاوت اند و هزینه ی این بی تفاوتی را خواهند پرداخت .

فولادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۵:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدالعنت کندباعث وبانیشواگه مابیکاربشیم جواب زن وبچه هامونوچی بدیم تواین گرونی

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
آقای فرماندار دوباره بیا در مسجد جمعه داد بزن بگو فولاد زده میشه در بافق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخر چرا اینقدر دروغ میگویی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای امام جمعه چرانمیای مردم را در جریان بگذاری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا فرماندار غریبه است و دلش به حال بافق نمیسوزه آقای امام جمعه شما که بچه بافق هستید چرا فکر نسل آینده نیستی !!!!!!!!!!!!
اعضای محترم شورا بخدا کاری بکنید
خدا رحمت کنه آقای میرغنی زاده (آمین)
خدایا هرکس که برای این شهر و این مردم بدبخت دلسوزی میکند دلسوزش باش و هرکس که خیانت میکند رشه کنش کن
ودر آخر ای ملت بافق اگر خود ما مردم به پا نخیزیم و از این مسوالین نخواهیم بخدا قسم هیچ کس به داد ما مردم نمی رسد

00 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به قول مردم:
مـــــــــــــــســـــــــــــــــــئــــــــــــــــولــــــــــــــیـــــــــــــــــن مـــــــــــــــــــــــــــــــچــــــــــــــــــــــــــــــکـــــــــــــــــــــــــــــــــــریـــــــــــــــــــــــــــــــــــم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آینده ای ……………….در انتظارمان خواهد بود.