کاهش ظرفیت تولید گندله فولاد بافق از ۵ به ۲.۵ میلیون تن

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۳

دخیل عباس زارع‌زاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: کارخانه فولاد بافق یکی از 8 طرح فولادی است که از سوی دولت قبل به بخش خصوصی واگذار شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد این کارخانه یک میلیون تن پیش‌بینی شده است، افزود: در دولت قبل مجوز تولید 5 میلیون تن گندله به این کارخانه داده شد، اما هم اکنون این مجوز را به 2.5 میلیون تن کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: قرار بود یک میلیون تن گندله تولیدی توسط فولاد بافق در همین کارخانه و برای تولید فولاد مورد استفاده قرار گیرد و برای مصرف حدود 2.5 میلیون تن دیگر نیز برنامه‌ریزی شده بود.

به گفته وی، بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده قرار بود مازاد تولید نیز به مصارف داخلی سایر شرکت‌های تولیدی برسد.

زارع‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی بخش گندله 21 درصد است، گفت: بخش نورد کامل شده و بخش احیا نیز به صورت نیمه کاره است و در مجموع 400 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است.

وی در مورد دلیل تأخیر در اجرای بخش گندله فولاد بافق نیز گفت: مشکل تأمین اعتبار، زمین و آب و همچنین مسائل محیط‌ زیستی باعث ایجاد این تأخیر شده است.

وی در مورد نحوه تأمین کنسانتره مورد نیاز برای این کارخانه نیز گفت: قرار است بخشی از این کنسانتره از طریق معادن بافق و بقیه نیز از معادن دیگر مانند چادرملو تأمین شود.

نماینده مردم بافق در مجلس تصریح کرد: وزیر صنعت طی نامه‌ای به صندوق توسعه ملی از مسئولان این صندوق خواسته تا هیچ وامی بابت پروژه فولاد بافق پرداخت نکنند و این در حالی است که قصد دارند کنسانتره سنگ‌آهن تولیدی در بافق را به بندرعباس و شیراز بفرستند.

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل صدور نامه وزیر صنعت چه چیزی بوده است، گفت: هیچ دلیلی برای این مسئله عنوان نشده است.

به گفته زارع‌زاده، قرار بوده تسهیلات از صندوق توسعه ملی بابت پروژه فولاد بافق پرداخت شود که این پروژه در دولت قبل به صندوق معرفی شده بود.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اینکه یکی از دلایل مطرح شده از سوی برخی کارشناسان در مورد غیر اقتصادی بودن 8 طرح فولادی، مشکل تأمین آب است، چطور قرار است آب مورد نیاز فولاد بافق تأمین شود؟ گفت: این طرح چنین مشکلی ندارد و برای تأمین آب پروژه، 6 چاه در حسن آباد که فاصله 30 کیلومتری با کارخانه دارد، خریداری شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا لوله‌گذاری لازم برای انتقال آب صورت گرفته است، گفت: زیرسازی لازم انجام شده و مسیر آماده لوله‌گذاری است.

نماینده مردم بافق در مجلس ادامه داد: در صورت تأمین تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این طرح، بخش گندله 18 ماه فعال خواهد شد.

به گفته وی، برای اجرای بخش گندله فولاد بافق، یک قرارداد 20 میلیون یورویی با طرف خارجی امضاء شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قائم‌مقام بانک گفت: مستندات خروج 22 میلیارد دلار ارز از کشور در بانک مرکزی موجود است.
http://www.eghtesadonline.com/fa/content/73885/%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-22-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A3%DB%8C%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF
می دانیم که 22 میلیارد دلاری که از کشور خارج شده برابر است با 76000 میلیارد تومان .
شما خودتان این پول بر باد رفته را با رقم 400 میلیارد تومانی که آقای دخیل عباس گفتند مقایسه کنید .
تا فساد در این حجم وجود دارد منتظر نباشید اقتصاد پا بگیرد .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۶:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مثل اینکه دوباره بایدمعدنوبخوابونیم

احمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایونی که به فکر آینده بافق و فرزندانتان هستید به خدا بیایید یک بار هم که شده به نماینده شهرمان اعتما د کنیم. او هیچ وقت روبروی مردم نایستاد و اعتراضش به مسئولین و بعضی بدخواهان و مافیای قدرت و زر بود. بنده دیدم و لازم است از مسئولینی که پی گیر امورات شهر در یزد و تهران بودند سئوال کنید ؟؟ تا قدرت بیان و دادخواهی ایشان در مواجه با احقاق حق بافق را بهتر و بیشتر درک کنید . ضمنا” آیا سئوال کردیدچرا افرادی امثال … بدش را می گویند ؟؟ چون جلو زیادی خواهی اینگونه افراد ایستاده و انشاالله دیری نخواهد شد که به مردم معرفی شوند .انشالله.

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دخیل عباس مگر شما در مجلس چیکار میکنی که به این مشکلات رسیدگی نمیکنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مگر نگفتی در استانداری میخوابم تا حق مردم بافق را بگیرم/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای نماینده کو وعده هایی که در مسجد جمعه دادی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا به هیچ کدام از وعده هایت عمل نمیکنی1!!!!!!!!!!!!

00 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بشینید تا به وعده ها عمل کنه.
اگه دلش برا من و شما میسوخت نمیومد بندر خشک و ببره مهریز..

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان به خدا دخیل راست میگه من با دستانکاران پروژه شیراز دوست هستم و تایید کردن صحبت های دخیل رو باید به فکر چاره بود.

رحیمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۷:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه آقا روح الله و امثالهم : بالغ بر 2 ساله جنابعالی و بسیاری از دیگر دلسوزان بافق را به این کلمات و جملات سرگرم کردند که آقای دخیل مگر شما در مجلس چیکار میکنی و مگر نگفتی … / به پیر و پیغمبر آدرس را اشتباه گرفتیم ؟؟ آقایون محترم !!! برید از اهلش سئوال کنید! برید از اعضای محترم شورای اسلامی شهر سئوال کنید ../ هم در مجلس و هم در وزارت صنعت و معدن.. گفته شده / اشکال کار از مافیای قدرت در وزارت صنعت و معدن است … همان هایی که بعضی از مدیران بومی بافقی با آنها … بله !!؟؟ همان هایی که دکتر یار احمدی جلو آنها ایستاد و … همان هایی که آقای نعمت زاده ی وزیر هم حریفشان نیست ؟؟؟ همان هایی که چهار صد … میلیارد پول خرید سنگ آهن بافق را …./ شاهد عرایضم ؛ سخنان آقای ابویی در برنامه پایش این هفته است ، لطفا مصاحبه ایشان را بخوانید؟؟!! امیدوارم شرایطی بوجود آید تا از نزدیک حقایق را از زبان آقای دخیل بشنویم و انشاالله با وحدت و آرامش، تصمیمی عاقلانه …/ زمان آن رسیده تا سره از ناسره تشخیص و چهره های نفاق برای مردم بافق نمایان گردد/ انشاالله.

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقای رحیمی و با تشکر
حرف شما کاملا درست ولی الان بجا می باشد که بزرگان شهر (امام جمعه – فرماندار -اعضای شورای شهر و دیگر مسولین بر جلو !!!!!!!!!!!!!!! و ملت هم پشت سر آنها
ولی افسوس که مسولین این شهر فقط صندلی را چسبیدند؟