احضار وزیر صنعت به مجلس برای خام فروشی

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - ۱ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش مشرق، حجت الاسلام والمسلمین دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم حمایت وزارت صنعت از طرح های تولیدی فولاد اظهار کرد: در این زمینه سوال از وزیر صنعت اعلام وصول شده است و مجلس در راستای اقتصاد مقاومتی، کمک به کشور در شرایط تحریم و توجه ویژه به فرآوری مواد خام نسبت به این مسئله حساس است.

وی افزود: قطعا تذکرات لازم به وزیر صنعت داده خواهد شد و حتی ممکن است شرایط برای استیضاح ایشان هم فراهم شود.

نماینده مردم بافق در مجلس با انتقاد از برنامه های وزارت صنعت در راستای حمایت از تولید تصریح کرد: وزارت صنعت اصلا توجهی به بحث فرآوری و تبدیل مواد خام و توسعه اشتغال ندارد و متاسفانه منافع عده ای در وزارت صنعت به سمت خام فروشی گرایش دارد و به همین دلیل از آن حمایت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین زارع زاده توجیهات وزارت صنعت را غیر معقول دانست و بیان کرد: وزارت صنعت در توجیه خود اعلام کرد که این پروژه باید سه ساله انجام می گرفت ولی توجهی به کارشکنی هایی که علیه سرمایه گذار و زمان کشی های عمدی که توسط افراد سودجو صورت گرفته نکرده است و متاسفانه عملا تیشه به ریشه تولید فولاد در کشور می زند

وی گفت: ما در مجلس محکم پای حمایت از تولید ملی ایستاده ایم و ان شالله جلوی این خیانت بزرگ و تصمیم غیرکارشناسی وزارت صنعت را می گیریم.

وزارت صنعت طی هفته های اخیر خواستار کاهش ظرفیت طرح های فولادی شهرستان بافق استان یزد شده که این مسئله تنها طرح فولادی واگذار شده در کشور را در آستانه تعطیلی قرار داده است همچنین 200هزار تن سنگ‌آهن صادراتی در بورس کالای تهران به فروش رفته که نشان‌دهنده بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی و رواج خام‌فروشی است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من اهل مسجد جامع رفتن نیستم و به این دلیل افشاگریهای جناب دخیل عباس را نشنیدم . آقای دخیل عباس قضیه ی افشاگری به کجا رسید ؟؟؟؟؟؟؟؟
در این 37 سال چند پالایشگاه زده شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای اینکه از خام فروشی جلوگیری کنیم باید مقدمات آنرا فراهم کنیم . شما در این 37 سال چه کاری کردید ؟؟؟؟
عربستان پالایشگاهای زیادی احداث کرده است . کویت هم به همین گونه . شما چکار کردید ؟؟؟؟؟؟
این دعواها جناحی است و از این نمد کلاهی برای ملت ما بافته نمی شود .
اقتصاد ما الان تعطیل شده است و تولیدی صورت نمی گیرد . ما در آستانه ی یک فاجعه ی اقتصادی قرار داریم .من همیشه از نفت مثال می زنم چون 80 درصد بودجه ی ما به طور مستقیم و غیر مستقیم به نفت وابسته است .در شرایط فعلی حتی اگر قیمت نفت به 120 دلار هم برسد فایده ای برای مردم ما ندارد زیرا ما بازارهای فروش خود را از دست دادیم .چند روز پیش آقای زنگنه گفت که ما در سال 93 ،پولی برای سرمایه گذاری در میادین مشترک نداریم .خیلی ساده به شما می گویم . یعنی اینکه همسایه های ما دهها برابر بیشتر از ما نفت برداشت می کنند . این هم بالاترین خیانت است .این یعنی تاراج سرمایه های یک ملت .
شعار دادن ساده است . ما وابستگی به نفت را قطع می کنیم . ما اقتصاد خود را بازسازی می کنیم . ما فلان می کنیم .ما بهمان می کنیم .اما در عمل هیچ کاری نمی توانید انجام دهید زیرا اقتصاد خم رنگرزی نیست .
نمی گویم بحران اقتصادی در پیش داریم زیرا الان هم در شرایط بحران قرار داریم . ما فاجعه ای را در پیش داریم.
مردم اگر خود را درگیر این بازیهای اصلاح طلبی و اصولگرایی کنند بازنده ی اصلی خواهند بود . مردم باید باهم باشند و کشورشان را نجات دهند .