با موضوع ریزگردها سیاسی برخورد نشود

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
جمعه - ۱ اسفند ۱۳۹۳

امام جمعه بافق در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان در ادامه مباحث مطرح شده پیرامون موضوع خودی و غیر خودی در اسلام به حقوق اقلیتهای دینی در جوامع اسلامی اشاره کرد و افزود:از نظر اسلام خودی کسی هست که از نظر فکر و اندیشه در مسیر ارزشهای صحیح و خدایی گام بر می دارد و حقوقش نزد همه محترم است.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه به میلاد مبارک حضرت زینب کبری (س) اشاره کرد گفت: حرکت وی تداوم بخش قیام عاشورا بود.

امام جمعه بافق دو حرکت افشاگری حضرت زینب(س) پس از ماجرای عاشورا به خاطر مصونیت یک زن در تمام نظامهای بین المللی و پرستاری از کاروانیان را مطرح کرد و درباره روز پرستار گفت:بنده به همه پرستاران عزیز فرا رسیدن این روز را تبریک می گویم اما باید بدانیم شغل شریف پرستاری منحصر به پرستاران مشغول به کار در بیمارستانها و سازمانهای نگهداری از بیماران یا معلولین نیست و چه بسا یک شخصی که از پدر و مادر سالمند خود در منزل مراقبت می کند اجر و مقام یک پرستار را داشته باشد.

سلیمانی از همگان خواست نسبت به سالخوردگان با مهربانی و عطوفت رفتار کنند و مطمئن باشند برای هر خدمتی که به والدین می کنند پاداش بسیاری نزد خداوند خواهد بود.

وی به پرستاران نیز توصیه کرد با رفتار حسنه خود تسکین دهنده آلام بیماران باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن روز روحانیت و دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:تمام حرکتهای انقلابی صد سال اخیر به رهبری روحانیون انجام شده است و برای این موضوع حرکتهایی مانند مشروطه،تحریم تنباکو،ملی شدن صنعت نفت،مبارزه با کشف حجاب و حرکت امام خمینی در ایجاد نهضت و انقلاب اسلامی را شاهد آورد.

سلیمانی با مطرح کردن این موضوع که ایران اسلامی به هیچ وجه حکومت سکولار را بر نخواهد تافت به سخن برخی که معتقدند روحانیت فقط باید به مسائل شرعی بپردازد و به حکومت کاری نداشته باشد انتقاد کرد.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ریزگردها و مشکلات ایجاد شده برای 22 استان کشور اشاره کرد و گفت:این موضوع نباید دستمایه بحثهای سیاسی شود بلکه همه کشورها برای رفع آن باید یکدیگر را کمک کنند.

اقدامات انجام شده توسط شیعیان زیدی در یمن و به دست گرفتن حکومت،آغاز ثبت نام حوزه های علمیه خواهران و سفر به مشهد برای شرکت در سمینار ائمه جمعه در هفته آتی از دیگر مطالبی بود که سلیمانی در خطبه های این هفته به آن پرداخت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای سلیمانی همه چیز بافق را بردند. شما از چه صحبت میکنید

سعید،ن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متأسفم برای جنابعالی آقای سلیمانی. .. از فولاد و مافیا بگو اگه میتونی

بافق زیبا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۴:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همه چیز جای خودش درمملکت بایدپیگیری ومطرح شود.ریزگردهانیزشامل حال مابافقیهانیزمیشود.مافقط نبایدبه معدنمون بتازیم.اگه معدن باشه آب وهوای مناسب نباشه که هرروزایجادمشکل بکنه همان بهترکه نباشه.مانبایدسریعاهمه چیز رو به چیزهای نامربوط ربطش بدیم.آقای سلیمانی ازتریبونی صحبت کردندکه هم مقدس و…..می باشد.آقای سلیمانی تشکر

00 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نماز جمعه دوتا خطبه داره یکیش سیاسیه اون یکیشم مشکلات شهر و باید بگن آقا یا خانم بافق زیبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بافق زیبا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا یاخانم 00 says: بافق ماهم جزءعی ازکشوراست وخطبه های نمازجمعه هم به نوعی یکنواخت درساسرکشورخوانده میشود.مابافقیهاتافته جدابافته که نیستیم.مثل این است که باهیچ کس وهیچ جاوهیچ کشوری رابطه ای نداشته باشیم.فقط بگیم مابافقیم ومعدن داریم وبریم توخونه بنشینیم و……..

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا یا خانم که گفتی نمازجمعه دوتا خطبه داره و باید یکی سیاسی و یکیش را مشکلات شهر این را همه میدونن
ولی اینقدر چقدر کم مشکلات شهر گفته میشه؟ !!!!!!!!!!!!!!!
چقدر تو خطبه ها از مسولین استان میخوان که جوابگو باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چقدر تو خطبه ها از اخراج شدن کارگرها میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چقدر تو خطبه ها از دوبانده شدن جاده بافق – یزد میگن که اینقدر جوان هامون دارند کشته میشن!!!!!!