معاون اوقاف یزد: امام زادگان مرکز نشر معارف اهل بیت (ع) هستند

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - 3 اسفند 1393

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ‘محمود میرجلیلی’ روز شنبه در نشست توجیهی خدام و مربیان آستان امامزاده عبدالله(ع) و اوقاف بافق که به منظور چگونگی برگزاری طرح یاس نبوی در محل این امام زاده برگزار شد، افزود: امامزادگان امروز به قطب فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند و باید در این اماکن معنوی ارزشهای نظام به نسل جدید منتقل و شبهات دینی برای جوانان و نوجوانان تبیین شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان یزد، با اشاره به برنامه های این اداره در خصوص طرح معنوی یاس نبوی اظهار کرد: این طرح از امروز تا ششم فروردین ماه اجرا می شود و تلاش می کنیم تا برنامه ها و سوگواری ایام فاطمیه در شان حضرت فاطمه (س) برگزار شود.

وی، به اهمیت انتخاب سخنرانان و پرهیز از مباحث جانبی و غیرمرتبط، اشاره کرد و افزود: باید زمینه حضور مردم بویژه نسل امروز را برای اجرای هرچه بهتر طرح یاس نبوی و ایام فاطمیه در امام زادگان فراهم کنیم.

میرجلیلی با بیان اینکه شرکت خواهران در برنامه های گذشته رهروان یاس نبوی بسیار خوب بوده، حضور بانوان در این عرصه ها را از برکات انقلاب اسلامی ایران خواند و خاطر نشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران سبب شد که زنان به جایگاه واقعی خود در جامعه نزدیک تر شده و در فعالیت های اجنماعی حضور پر رنگ تر داشته باشند.

این مسوول، با بیان اینکه سه ویژه برنامه برای روز شهادت پیش بینی شده است، اعلام کرد: تجمع سوگوارن، همایش رهروان یاس نبوی و شام غریبان فاطمیه از جمله این برنامه ها است.

وی با اشاره به تاکید سازمان اوقاف کشور برای شرکت پررنگ تر سادات در مراسم سوگواری امسال، گفت: مجموعه سازمان اوقاف و چند نهاد دیگر به دنبال ثبت روز شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگترین مادر جهان، در یونسکو هستند.

میرجلیلی، همچنین بر نصب پوسترها و توجه به موارد نمایشگاهی ارسال شده سازمان اوقاف تاکید و خاطرنشان کرد: راه اندازی دسته و گروه های عزاداری نیز از دیگر برنامه های با اهمیت در طرح یاس نبوی، ایام فاظمیه بویژه شب و زوز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) است.

مقبره امام زاده عبدا… (ع) فرزند بلافصل امام موسی الکاظم (ع) چون الماسی در وسط شهر بافق می درخشد و زیارتگاه جمع کثیری از مردم این شهرستان ، مسافران و رهگذران است.

بیشترین برنامه های مذهبی و عزاداری اهل بیت (ع) در این مکان برگزار می شود و مردم این شهرستان حضور گسترده ای در مراسم ملی و مذهبی دارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 اسفند 1393 - 1:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سعی کنید این مراکز نشرفرهنگ اسلامی ودرآمدزای بدون هزینه راتوسعه دهید وهرسال حدود دویاسه مرکز به تعداد آنها بیفزایید خداوند اجرتان دهد