اعتصاب یک هفته ای کارگران معدن کوشک پایان یافت

دسته: اخبار ویژه
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۳

صبح روز یکشنبه ۹۳/۱۲/۱۰  بعد از گذشت یک هفته بالاخره کارگران معدن کوشک در محل کار خود حاضر شدند.

جعفری روابط عمومی معدن کوشک در مصاحبه ای به خبرنگار بافق پویا گفت: صبح امروز از همه ی کارگران اعم از کارگرانی که قرارداد آنها تمدید نشده بود یا دعوت به کار شده بودند، خواسته شد تا در محل کار خود حاضر شوند.
IMG-20150301-WA00077

وی با اشاره به اعتراضات اخیر کارگران  گفت: محمد علیمحدی رییس هیئت مدیره معدن کوشک  به خاطر مسائلی از جمله حضور برخی از کارگران در وزارتخانه علیرغم دادن قول کارفرما جهت پیگیری مسائل و مشکلات کارگران به آنها و همچنین عدم اعتماد به کارفرما قرار داد تعدادی از کارگران را تمدید نکرد. به دنبال این اتفاق کارگران معدن کوشک نیز دست از کار کشیدند که معدن عملا تعطیل شد. علیمحمدی مدت حضور آنها را در تهران غیبت محسوب و از حقوق آنها کسر شد. این اتفاقی بود که به نفع کارگران نبود. کارگران میتوانستند در محیطی آرام تر و فضایی بهتر مشکلات خود را بیان کنند. در سال ۱۳۸۸ نیز به علت  مشکلات اقتصادی معدن در حدود ۳۳ روز تعطیل شد؛ اما حتی یک روز غیبت برای کارگران منظور نشد حتی کارگرانی که قرارداد آنها تمدید نشده بود. ما در کنار کارگران هستیم و نمی خواهیم در ایام نزدیک شدن به سال جدید هیچ کس دچار مشکل مالی شود و تمام تلاش خود را جهت رفع غیبت کارگران خواهیم نمود.

وی در پایان افزود: همه ی خواسته های قانونی و به حق کارگران در محیطی آرام و از طریق قانون کار پیگیری خواهد شد و نیاز به تحریک کارگران نیست.

بافق پویا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
همسر یکی از کارگران معدن کوشک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

محیط ارام و این حرفا بازی است اگر کارگران اعتراض نکنند مسئولین مربوطه هیچ کار نخواهند کرد .
اعتراض صنفی و راهپیمایی آرام ، در قانون اساسی جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده است پس کارگران هیچ خلافی مرتکب نشدند و اگر مسئولین خواسته ی کارگران را عملی نکنند و تنها وعده ی توخالی بدهند همسران ما دوباره اعتراض خواهند کرد .

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیران محترم : علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه معادن همسایه که کاگران خود را سرکوب کردند و حقوق انها را ضایع نمودند ولی عاقبت ظلم سرنگونی است همانطور که در طول تاریخ دیدم و باز هم خواهیم دید قابل توجه اون مدیری که با اسم عدالت بزرگترین نا عدالتی را در حق کارگرش اجرا کرد

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دم همه کارگران گرم و خدا قوت
موفق و موید باشید