یزد در بین فقیرترین استان های کشور

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

یزدفردا “دفتر آمارهای جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران نابرابری در ایران از سال ۸۰ تا ۹۲ را تحلیل و بررسی کرد که ۲ استان به عنوان فقیرترین استانها مشخص شدند.

به گزارش یزدفردا ، دفتر آمارهای جمعیت، نیروی کار و سرشماری مرکز آمار ایران نابرابری در ایران از سال ۸۰ تا ۹۲ را تحلیل و بررسی کرد که ۲ استان به عنوان فقیرترین استانها مشخص شدند.

در سال ۹۲، درصد افراد زیر خط فقر یک دلار برابر با ۰.۰۱ درصد از کل جمعیت بوده است و استان های یزد و سیستان و بلوچستان با ۰.۰۶ درصد، بیشترین نرخ را در بین استان ها به خود اختصاص داده اند.

درصد افرادی که در مناطق روستایی با کم تر از یک دلار در روز زندگی می کنند در سال ۹۲ برابر ۰.۰۳ درصد است و در میان استان ها در خانوارهای روستایی استان یزد با ۰.۳۷درصد بیش ترین درصد افراد فقیر را به خود اختصاص داده است.

در سال ۹۲ درصد افراد زیر خط فقر ۱.۲۵دلار برابر با ۰.۰۲ درصد از کل جمعیت بوده است و استان سیستان و بلوچستان با ۰.۲ درصد، بیشترین نرخ را در بین استان ها به خود اختصاص داده است.

درصد افرادی که با کم تر از ۱.۲۵ دلار در روز در مناطق روستایی زندگی می کنند در سال ۹۲ برابر با ۰.۰۶ درصد است و در میان استان ها خانوارهای روستایی، استان سیستان و بلوچستان با ۰.۴۱ بیش ترین درصد افراد فقیر را به خود اختصاص داده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد علی پورفلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
مایه تاسف است.
در تحقیق نرخ دلار مشخص نیست.همچنین خط فقر ترسیم نشده. طبق این نوشته درآمد کمتر از یک دلار ( 3400 تومان) خط فقر قلمداد شده است؟ یعنی درآمد 102000 تومان در ماه را خط فقر دانسته اند؟ در حالیکه الان برخی 600000 تومان را خط فقر قلمداد می کنند. اگر اینطور باشد وضع استان یزد وخیم تر هم هست.