ایجاد اماکن رفاهی و تفریحی برای کارگران معادن در گرو افزایش سود آوری سنگ آهن بافق

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۳

علی ربیعی در حاشیه همایش و نمایشگاه جهت گیری اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در صورتی که افزایش بهره وری و سودآوری شرکتهای معدنی از جمله شرکت سنگ آهن مرکزی بافق افزایش پیدا کند، ‌ امکانات رفاهی و تفریحی کارکنان و کارگران این شرکتها نیز افزایش خواهد یافت.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد تعویق پرداخت حقوق بازنشستگان شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز بیان کرد: تاکنون توانسته ایم این معوقات را از پنج ماه به یک ماه کاهش دهیم.

ربیعی همچنین بر افزایش بهره ‌وری و سود‌آوری شرکتها نیز تاکید کرد و افزود: این شرکتها باید از هزینه های اضافه بکاهند و ضمن کاهش هزینه ها نسبت به چابک سازی مجموعه های خود اقدام کنند.

ور در مورد صندوق های بازنشستگی نیز عنوان کرد: شرکای اجتماعی باید بر صندوق ‌های بازنشستگی حاکمیت پیدا کنند و با جمع‌ آوری پول‌ های خرد جامعه‌ در راستای فعالیت ‌های کلان اجتماعی مشارکت کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق نیز در حاشیه برگزاری این همایش در مورد حضور شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در همایش جهت‌ گیری اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: معرفی ظرفیت ‌ها و محصولات معدنی شهرستان بافق به ویژه استخراج و تولید سنگ‌ آهن در معادن چغارت و سه‌ چاهون همچنین معرفی طرح ‌های جوار معدنی در این همایش از اهداف حضور شرکت سنگ‌ آهن بافق است.

محمدرضا رضایی پور بیان کرد: در حاشیه این همایش در نمایشگاهی سه نوع سنگ آهن پرعیار بالای ۵۰ درصد در غرفه‌ ای به نمایش گذاشته شده که شامل کنسانتره سنگ آهن درشت‌دانه، ریزدانه و نمونه‌ ای از آگلومره است و مورد استقبال متخصصان معدن نیز قرار گرفته است.

رضایی‌پور افزود: اجرای کارخانه گندله‌ سازی شش میلیون تنی سه‌ چاهون، فولاد کوره‌ بلند، بازیافت آب از فاضلاب شهری، اصلاح خط فعلی کنسانتره و افزایش ظرفیت تولید کنسانتره نیز از جمله طرح‌ های جوارمعدنی شرکت سنگ‌ آهن مرکزی بافق است که در این غرفه به بخش ‌هایی از آنها نیز پرداخته شده است.

به گزارش مهر، شرکت سنگ آهن مرکزى ایران بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن دانه بندى کشور طى ۴۰ سال گذشته بوده است و در حال حاضر پنج هزار و ۳۶۰ نفر به طور مستقیم در معادن آن مشغول به کار هستند که با احتساب خانواده کارگران و کارکنان، بیش از ۶۵ درصد جمعیت ۴۰ هزار نفری شهرستان بافق زیر پوشش شرکت سنگ آهن مرکزی ایران قرار دارند.

از سال ۱۳۹۰ مقدار ۷۱.۵ درصد این شرکت به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شد و ۲۸.۵ درصد باقیمانده برای عرضه به بخش خصوصی فعلا در اختیار دولت است.

تاکنون نزدیک به ۳۸ آنومالی آهن ‌دار با ذخیره بالغ بر ۱٫۷میلیارد تن سنگ آهن در شهرستان بافق شناسایی و اکتشاف شده است.

معادن چغارت، سه ‌چاهون، آنومالى شمالى، میشدوان و چاه ‌گز از مهمترین آنومالی‌ های آهن‌ دار شهرستان بافق به شمار می ‌آیند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
دلسوزبافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعنی بازهم امکانات بهشون بدهند.همینجورتوی بافق ،تورم مخصوصا،درمسکن وخانه باغ و……به نسبت ،ازپایتخت بالاتراست وهمه رابادیدسنگ آهنی بودن می بینندواین اصلاخوب نیست .شنیده میشودکه برخی ازعزیزان سنگ آهنی به عنوان استراحت کردن به سرکارمیروندولی درکنارگوشمان کارخانجات تعمیرلکوموتیو وجودداردکه باسختی فراوان مشغول به کارندوباحقوق حدودیک چهارم سنگ آهن/توبافق اگه کسی سنگ آهنی نباشه بایدبرای آینده فرزندانشان ماتم وعزا بگیرد.وچون بحث مقایسه نیزوجود دارد باعث بدبختی است/

کارگر پیمانکار سنگ آهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بهتر بود اول بررسی می کردید بعد اعلام نظر می فرمودید(آقای دلپور)جهت اطلاع از مجموع 5000نفر پرسنل فقط حدوداً650نفر حقوق چند میلیونی می گیرندمابقی پیمانکار یا تبدیل وضعیت هستند که بعضاًاز کارخانجات مورد نظر جنابعالی هم کمتر حقوق می گیرند لطفاً اگر می خواهید مقایسه کنید لااقل منطقی مقایسه کنید نه کیلویی

دلسوزبافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا یاخانم (کارگرپیمانکارسنگ آهن)باسلام
منظورم همان کسانی هست که مدنظرشماهم است.تمام امکانات ورفاهیات هم شامل همان دسته می شود.بنده هم قیدکردم بعضی ازعزیزان سنگ آهنی/شمافرمودیدکیلویی مقایسه کنید.شایدبه من هم اگه برای بعضیهامقایسه کنیم خیلی اشتباه نکرده ایم