صباغیان در سومین جلسه گزارش کارگروه مطالبات بافق چه گفت؟

دسته: اخبار ویژه
۹ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۳

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در سومین جلسه گزارش کارگروه به مردم با بیان اینکه راه توسعه و پیشرفت بافق از همین مسیر پی گیری و گزارش شفاف به مردم می گذرد گفت:از همه شما مردم و مسؤلینی که برای حضور در این جلسه گرد هم آمده اید تشکر می کنم و به شما اعلام می کنم که همین حضور فعال موجب آبادانی شهر خواهد شد.

محمد رضا صباغیان محور اصلی گزارش در جلسه را پیرامون صورتجلسه شهریور امسال عنوان کرد و آنرا در 3 بند به این صورت خلاصه کرد بود:

بازگشت 28 و نیم درصد سهام فروخته شده شرکت سنگ آهن مرکزی به بخش دولتی ،اختصاص 15 درصد از سهام این شرکت به مردم بافق و ایجاد چرخه کامل فولاد اعم از گندله سازی و دیگر کارخانه های جوار معدنی در بافق.

وی ادامه داد:در خصوص موضوع بازگشت 28 و نیم درصد از سهام به گفته مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق این سهام به ایمیدرو بازگشت شده است.

درباره اختصاص 15 درصد از سهام به مردم منتظر ارائه گزارش پی گیریهای مسؤلین در دوماه آینده می مانیم و در خصوص احداث کارخانه های جوار معدنی اگر بگوییم هیچ کاری نشده بی انصافی است و اگر بگوییم خواسته ها محقق شده حرف صحیحی نیست.

مدیر کل سابق پدافند غیر عامل استان با دعوت از مردم برای دیدن فیلم یا بازپخش برنامه پایش که درباره مشکل ایجاد شده برای مجتمع فولاد بافق از شبکه یک سیما پخش شد گفت:در این برنامه شاهد آن بودیم که معاون وزیر بصورت صریح می گوید برنامه ای برای ایجاد کارخانه جوار معدنی در بافق .ندارند و این بدان معناست که موافق فعالیت بخش خصوصی در این زمینه نیستند و مردم شاهد باشند که دارند چه بر سر بافق می آورند

صباغیان ادامه داد:آقایان می خواهند بافق برای همیشه فقط نقش تامین خوراک واحدهای فولادسازی دیگر شهرها و استانها را داشته باشدلذا برای این موضوع هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی سنگ اندازی می کنند و شاهد این هستید که کارهایی برای گندله سازی شده اما فولاد سازی هنوز روی هواست.

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت:متاسفانه دستهای مافیای فولاد در وزارت صنایع و معادن مشهود است و برای قطع نشدن خوراکش اجازه ایجاد چرخه فولاد در بافق را نمی دهد.

وی به اهمیت جلسات کارگروه و پی گیریهای انجام شده در 6 ماه اخیر اشاره کرد و گفت:در همینجا باید از اعضای کارگروه خصوصا نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار و امام جمعه بافق تشکر کنم که در دو ماه گذشته نسبت به قبل در  برگزاری و حضور در جلسات کارگروه اهتمام بیشتری داشته اند و نتیجه این پی گیریها موجب شده گندله شرکت سنگ آهن مرکزی که 5 سال پیش کلنگ خورده بود حرکتی کرده باشد.

محمد رضا صباغیان خطاب به مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی که در جلسه حاضر نبود گفت:آقای عسکری بدان اگر در ایجاد طرحهای جوار معدنی جدی باشی محکم پشت سرت ایستاده ایم اما اگر برنامه هایت فرمالیته باشد بدون شک باید بروی.

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با انتقاد از عدم حضور اعضای هیات مدیره صندوق بازنشستگان در جلسات گزارش دهی به مردم گفت:متاسفانه شرکت سنگ آهن مرکزی به صندوقی واگذار شده است که جیبش خالی است و ماهیانه باید 140 میلیارد تومان پول به بازنشستگانی بدهد که به علت عقب افتان حقوقشان در حال تحصن جلو مجلس هستند و این صندوق از شرکت سنگ آهن بافق فقط پول می خواهد.

وی خطاب به دریه مدیر عامل این صندوق گفت:آقای دریه علامت دروغ گویی تو در ایجاد کارخانه های جوار معدنی از همینجایی مشخص است که علی رغم امضای صورتجلسه ای که قرار شد هر دوماه گزارش عملکرد سرمایه گزاری در بافق را به مردم بدهی اما با اینکه از طرف مسؤلین شهرستان و استان رسما دعوت می شوی حاضر به حضور در جلسه و پاسخگویی نیستی پس چطور توقع داری نسبت به ایجاد گندله سازی و غیره خوشبین باشیم.

محمد رضا صباغیان رو شدن دست افرادی که فقط قولهای واهی می دهند اما دنبال عمل نیستند را از محاسن این جلسات گزارش دهی عنوان کرد و خطاب به عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت:آقای عسکری اعضای صندوق باید بیایند و به مردم گزارش بدهند چرا که چغارت تا ده سال آینده تمام می شود و علی رغم وجود معادن ،دیگر کسی در این شهر نخواهد ماند.

نماینده کارگران از زحماتی که نماینده مردم در مجلس برای احقاق حقوق بافق می کشد تشکر کرد و حضور ایشان در جلسه گزارش دهی را نشانه همراهی وی دانست.

صباغیان همدلی،وفاق،اتحاد و همراهی را از اصلی ترین نیازهای امروز شهرستان دانست و ادامه داد:هرگونه تحریک و درگیری بین اشخاص در جلسات گزارش دهی بزرگترین آسیب به این جلسات است.

وی از مردم بافق خواست این شعار را نصب العین خود قرار دهند که خواب نباید رفت و به جوانان شهرستان توصیه کرد از پاتوقها بیرون بیایید و از مسؤلین بخواهید که بیدار باشند.

محمد رضا صباغیان تشکیل جلسه با معاون اول رئیس جمهور برای رفع مشکل ایجاد شده برای مجتمع فولاد بافق در بخش خصوصی و فولاد دولتی بافق را خواستار شد و ادامه داد:اگر همین مجتمع فولاد بافق در بخش خصوصی به صورت کامل اجرایی شود بسیاری از مشکلات بافق در زمینه اشتغال و .. حل خواهد بود.

او به معاون معدنی و برنامه ریزی وزارت صنایع و معادن خطاب کرد:آقای ابویی از همینجا به تو پیام می دهم که اگر در زمینه خوراک موجود در منطقه آگاهی نداری برو بررسی کن و اگر غرضی در کار است توصیه می کنم در دام مافیای فولاد نیفت و با مردم بافق بازی نکن.

نماینده کارگران افزود:با توجه به سفر چند ماه آینده رئیس جمهور به استان یزد باید تلاش شود تا چند مسئله واگزاری 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن به مردم بافق،ایجاد کارخانه های جوار ریلی با توجه به قرار داشتن بافق در 5 راه ریلی کشور و اصلاح حوزه انتخابیه در دستور کار قرار گیرد.

محمد رضا صباغیان در پایان گفت:ما جلسات گزارش دهی را هر دو ماه ادامه می دهیم و سخنان خود را اینگونه خاتمه داد که:خواستن ،توانستن است والسلام.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حتما اگر بخواهیم پیشرفت می کنیم
مسئولین مجبور هستند حق ما را بدهند
اگر تا حالا کاری نشده مردم نخواسته بودند

آریا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۶:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دیواری کوتاه تر از آقای عسکری پیدا نکرده اید؟؟ در زمان مدیریت آقای احمدیه که پنج سال طول کشید چرا هیچ کدام دنبال کار خانه جوار معدنی و آینده بافق نبودید. حالا به فکر افتاده اید که آینده بافق در خطر است؟؟ شما از طرح هایی صحبت میکنید که همین آقای عسکری پیگیری کرده است تا به سرانجام برسد حالا همه دلسوز شده اند به غیر از آقای عسکری

نقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان که حرف از همدلی مردم برای پیشرفت میزنن چرا در دو دوره قبل به خاطر مردم بافق از کاندیداتوری مجلس انصراف ندادید

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۳:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حقیقت همیشه فدایی مصلحت است و در بین افرادی به خاطر این مصلحت زیر دست و پا له میشوند و عده ای به نان و نوایی میرسند

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۴:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برگزاری این جلسات که بسیار عالیست و شکی در آن نیست ولی چند مورد دیگر را نیز باید در نظر بگیریم :
– برگزاری جلسه با مسئولین در وزارتخانه های زیربط و ارائه گزارش ان به مردم .
منظور این است که اگر آنها نمی آیند مسئولین شهر ما بروند و با انها جلسه بگیرند و با انها مذاکره کنند و انها را توجیه کنند. نه اینکه شاخ و شانه بکشیم که فلان میکنیم و هیچکار هم نمی توانیم بکنیم مثل سالهای گذشته.
– دایم نگوئیم اگر حاجی جواد عسکری مدیر عامل سنگ اهن کاری نکند باید برود بلکه دایم از او بخواهیم که تا میتواند تلاش کند و به او روحیه بدهیم. و از نفوذش تا میتواند استفاده کند.چشمهایمان را باز کنیم و خدمات ایشان را ببینیم .هر چند عده ای میگویند از جیب پدرش که نمیدهد ولی اگر او نیز مانند احمدیه عمل می کرد و تمام پروژه ها را مسکوت میگذاشت خوب بود؟ یک نفر پیدا شود و تمام خدمات او به شهر را بنویسد. نگذاریم تاریخ تکرار شود همانند رفتن مرحوم مهندس دهستانی و باقی ماندن افسوس برای ما بافقیها.تا هست و میتوان استفاده باید کرد و خواب نباید رفت.

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

الحق والانصاف آقای عسکری هم خوب کارکردندوهم خوب پیگیرنند.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نباید حقیقت را کتمان کرد که اقای عسکری تحولی در بافق ایجاد کرد اقای عسکری خسته نباشی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
احسنت بر آقای صباغیان
امیدوارم دست در دست هم دهیم و شهرمان را کنیم اباد
به امید روزی که شهری آباد داشته باشیم
فقط یکپارچگی را حفظ کنیم

ویرانگر.... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لایک صباغیان ولایک آریا
خخخخخخخخخ