مجمع هم اندیشی به صورت عملی پشتکار, وحدت و همدلی را اجرا کرده و پیگیر مسائل بافق است

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۹ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش بافق پویا پس از صحبت های دبیر مجمع و فرماندار شهرستان بافق هر کدام از کارگروه ها جمع بندی جلسه خود را عرضه داشتند.

محمدعلی قاسمزاده دبیر کارگروه فرهنگ و آموزش گفت: باعث خرسندی است که این مجمع اولین جمعی که به صورت عملی پشتکار,وحدت و همدلی مردم و مسؤلین را اجرا کرده و پیگیر مسائل بافق است.

IMG-20150324-WA0031-640x480-300x225
وی تغییر زمان جلسه مجمع به خاطر حضور نماینده دولت در این وهله زمانی یعنی تعطیلات نوروزی در این جلسه را نشانه قدم مثبت این تشکل برای تحقق شعار امسال یعنی همدلی و هم زبانی مردم و دولت دانست.
قاسم زاده افزود: کارگروه فرهنگ و آموزش تا کنون ۱۲ جلسه هم اندیشی تشکیل داده و ۵ جلسه اول نقشه راه را برای خود مشخص کرده و چندین جلسه را به علت اهمیت بحث میراث فرهنگی و گردشگری به این موضوع اختصاص داده است و۲ جلسه در مورد آموزش جلسه داشتیم که دوستان معتقد بودند که اگر در بافق شعبه ای از دانشگاه ملی و تدریس رشته هایی مثل معدن ، صنعت ریلی و راه آهن ایجاد شود با توجه به پتانسیل منطقه برای شهر بسیار مفید خواهد بود.
. همچنانکه اگر یکی از رشته های پزشکی در بافق ایجاد شود علاوه بر حضور متخصصین به عنوان استاد بسیاری از مشکلات درمانی خود به خود حل می شد.

دبیر کارگروه فرهنگ و آموزش از تصویب دانشکده فنی و حرفه ای به نام هاجر در سالیان قبل نیز سخن به میان آورد و اظهار امیدواری کرد آن مصوبه نیز می تواند در سفر آتی ریاست جمهوری زنده و پی گیری شود.
.

وی ادامه داد برای فعالیت فرهنگی نیاز به فرهنگسرا در شهر کاملاً مشهود است که انشاالله شروع این کار و افتتاح آن در همین دولت صورت بگیرد.
ایجاد یک مرکز برای گردشگری ، احیای امامزاده بافق ، ایجادمقبره وحشی بافقی در بافق و ایجاد کتابخانه تخصصی نیز می تواند از اولویت های طرحهای پیشنهادی فرهنگی باشد. .

IMG-20150324-WA0032-640x480-300x225

علی میرابی دبیر کارگروه عمران و شهرسازی با اشاره به پروژه های سنگ آهن در بحث توسعه چشم انداز هایی از بافق به نیاز شهرستان جهت احداث پارک بانوان و پارک وحشی بافقی و شهربازی اشاره داشت و مهمترین نکته را داشتن شرکتهای مشاوره ای قوی عنوان کرد و بر توسعه راههای مواصلاتی شهرستان تاکید نمود.

سعید رحیمی یکی ار اعضای کارگروه عمران و شهرسازی

متأسفانه ما نتوانستیم علی رغم مصوبه دولت از بحث آزاد راه ها استفاده کنیم و جایگزینی نیز در این رابطه نداشتیم. وی با اشاره به محور شرقی غربی یزد_طبس پیشنهاداتی را در این زمینه ارائه کرد.

حمید فخارزاده دبیر کارگروه صنعت و معدن در این جلسه پیشنهادهای این کارگروه را اینگونه بیان کرد: در زمینه صنعت و معدن چند پیشنهاد مطرح شد. پیشنهاد گمرک بافق,مشکل فولاد بافق, کارخانجات تعمیرات اساس لوکوموتیو,

نیروگاه و صنعت گردشگری مطرح شد. در نهایت ۳ اولویت را که مد نظر دوستان بود مطرح می کنم

۱) پایدار بودن صنعت باتوجه به اینکه بافق پتانسیل ها و زیر ساخت ها را دارد. در بحث پیگیری گمرک بافق از سال های قبل مجوزهایی کسب شده, ساختمانش احداث و تجهیز شده ولی پیگیری های خاصی صورت نگرفته است.

۲) با توجه به پتانسیل های بافق بحث ریل و کارخانه های لکوموتیو, بحث اخذ مجوز کارگاه تعمیرات اساسی بافق است. زیر ساخت هایی آماده شده است و نیروهای متخصصی دارد و برای اخذ مجوز پیگیری می شود.

۳) رفع مشکلات فولاد بافق هرجور که صلاح می دانند.

تأمین امکانات رفاهی و ایجاد انگیزه برای جذب و ماندگاری متخصصین, تأمین اعتبار برای توسعه و تجهیز بیمارستان, تحقیق درباره مشکلات کار در معادن و ارائه رشته پزشکی در دانشگاه آزاد بافق پیشنهاداتی بود که توسط فتاحی دبیر کارگروه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مطرح شد.

حجت الاسلام رحیم پور یکی از اعضای کارگروه فرهنگ و آموزش بر روی محور قرار دادن مساجد در امور توسعه شهرستان تأکید کرد.

علی حقیقت یکی از اعضای کارگروه فرهنگ و آموزش عنوان کرد: توسعه بافق هر روز به صنایع معدنی مصوبه و بودجه نمی شود. نیاز به تربیت نیروهای زبده و ماهر نیز احساس می شود. تربیت نیروهای انسانی خوب و متعهد همت مسئولین را می طلبد. با ایجاد فضای تربیتی نسل پیشرویی را خواهیم داشت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از شورای اسلامی شهر به خاطر دست گرفتن این مجمع سپاسگذاریم.