همدلی و همزبانی با کارکنان ، شعار مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در سال ۹۴ است

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
سه شنبه - ۱۱ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ؛جمعی از معاونان ، مدیران و سرپرستان یکشنبه صبح با حضور در سالن تازه تاسیس آموزش شرکت، با مدیرعامل شرکت دیدار کردند.
محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی دراولین جلسه با کارکنان شرکت درسال جدید پس از تبریک سال نو گزارشی از عملکرد سه ساله حضور خود در مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی را ارائه نمود و گفت: ما سعی کردیم بر اساس همان همدلی و همکاری که مقام معظم رهبری (مدظله)، امسال را با آن نام گذاری نمودند، در این سه سال حرکت کردیم و شاهد اتفاقات خوبی در شرکت بودیم که جا دارد ازتک تک کارکنان و
پرسنل تشکر کنم. باید گفت که افزایش سرعت کاری سه ساله اخیر به همت تک تک شما عزیزان اتفاق افتاده و اگر این تلاش از سال ۱۳۵۰ روی داده بود، شرکت در حال حاضر شرایط بسیارمطلوب تری را داشت.
محمد جواد عسکری همت و تلاش را لازمه موفقیت دانست و گفت: بیرون از مجموعه کسی برای ما دلش نمیسوزد. باید خودمان برای خودمان ارزش قائل باشیم و به خودمان اهمیت بدهیم که نتیجه آن، حجم کار بزرگی است که اتفاق افتاده است و اگر حتی درصدی از این تلاش در فاصله اکتشاف این معدن تا کنون روی داده بود، جایگاه امروزی ما بایستی بالاتر از معادن دیگر کشور، باشد.
وی با اشاره به برتری جایگاه شرکت در گذشته از دیدگاه مدیران فولاد کشور، تاکید کرد: متاسفانه با این اتفاقات ما در جایگاه سوم قرار گرفته ایم و از اینرو، برای جبران آن، باید روند رشد شرکت و اجرای طرحهای جوار معدنی باید در سال جاری سرعت بیشتری بخود بگیرد که لازمه این امر، تلاش معاونین و مسئولین هر قسمت برای انتقال
اهداف سال ۹۴ به زیر مجموعه خودشان است تا تک تک نیروها در جریان روند کاری اهداف سال ۹۴ قرار گیرند.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن خبر از افت وخیز زیاد شرکت سنگ آهن در سال ۹۳ داد وگفت: ما در این سال شاهد تعطیلی ۵۳ روزه شرکت بودیم که شاید بسیاری از دوستان نزدیک هم باور نداشتند در این شرایط به برنامه های تبیین شده حتی نزدیک شویم اما با تلاش، همدلی و همت شما عزیزان توانستیم به قولهایی که دادیم جامه عمل بپوشانیم . بگونه ای که حتی در استخراج، بالاتر از برنامه عمل کردیم و در بحث تولید، ۸۰۰/۲ هزار تن کنسانتره و ۷۰۰/۲ هزار تن دانه بندی داشتیم و در فروش هم به سقف برنامه رسیدیم.
وی فسخ بسیاری از قرارداد ها را از دیگر افت و خیز های سال گذشته نامید و بیان داشت: زمانی که قیمت سنگ در اوج بود، ما قرارداد فروش سنگ بستیم اما پس از کاهش تولید در مدت تعطیلی شرکت مجبور شدیم چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد فروش را فسخ کنیم در حالی که این پولی بود که خرج طرحها میشد. باید این مسئله، تجربه ای شود برای ما که فرهنگ اعتراض داشته باشیم تا با اقدامات نادرست و احساسی، به شهر و شرکت و آینده امان آسیب نرسانیم.
مدیر عامل در ادامه با طرح این مسئله که بسیاری از شایعات از ناآگاهی ها بوجود می آید درخواست کرد: از آنجا که شایعات شکل گرفته در سال گذشته، اکثراً بر اساس ناآگاهی بوده است، از دوستان در خواست می کنم که در محافلی که حضور دارند اگر انتقادی شکل می گیرد، آن را به داخل سیستم انتقال دهند تا اطلاع رسانی شود و مسئله شکل عمومی به خود نگیرد که در سال گذشته، تاوان فراگیر شدن شایعات نادرست و ناروا را بسیار دادیم. این را از معاونین میخواهم که با نیروها بنشینند، درددلها را گوش دهند و پیشنهادات را از کف کارخانه و شرکت، بگیرند چرا که کارکنانی که کار با دستگاه ها را با پوست و گوشت خود و از نزدیک حس می کنند، میتوانند پیشنهادات بهتری بدهند و بسیاری از مشکلات و کمبودها را بهتر ببینند. به دفتر مدیریت نیز اعلام کنند که ماهم در جلسات شرکت کنیم. مطمئن هستم با این برنامه ریزی، و استفاده از همگرایی نظرات شاهد حل مشکلات باشیم.
محمد جواد عسکری پس از بیان توضیحاتی کوتاه پیرامون تاریخچه گندله تصریح کرد: با اینکه کلیه فاینانسهای کشور توسط کشور چین به صورت یکطرفه قطع شده که ما امیدواریم بزودی با رفع تحریمها، آنها نیز برقرار شود و کلیه پروژه های کشور راه اندازی شود، ما طرح را رها نکرده ایم و تحت عنوان ارلی ورک ۱و ۲
کار را شروع کرده ایم که در ارلی ورک اول، بیش از ۹ درصدو در ارلی ورک دوم، ۵/۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم . در همین راستا، قرارداد های مهم انباشت و براشت، hpgr بسته شده و در کشورهای مختلف درحال ساخت قطعات درخواستی ما هستند، کارهای مهندسی به اتمام رسیده ، طراحی کارخانه نیز به پایان رسیده و استک کارخانه شروع شده است. خدا را شکر که از کلیه مسئولین کشوری، استانی، اعضای محترم صندوق آن را رصد میکنند و با آن موافقند تا جائیکه در جلسه ای دکتر نعمت زاده از گندله بافق حمایت کامل نمود. لذا برای اهداف سال ۹۴ ما پیشرفت ۲۰ تا ۳۰ درصد را پیش بینی کرده ایم. لازم به گفتن است که آنطور که محاسبه کرده ایم، به ازای هرروز دیر کرد، ۳ میلیارد تومان خسارت میبینیم.
وی به چند مورد سئوالی که برای پرسنل مطرح شده، پاسخ گفت و اظهار داشت: سئوال اول تبدیل نیروهای تبدیل وضعیت به روز مزد دائم بود که پس از اتفاقات سال ۹۳ هیئت مدیره دل نگران این مسئله بود که من به ایشان قول جبران تولید را دادم و همچنین ایشان را مطمئن کردم این جریانات فقط بوسیله یکی دو درصد از نیروها بوده که حرکتهایی را آنهم از سر نا آگاهی، انجام دادند و با همکاری و همت تمامی نیروهای شرکت، ما عقب ماندگی را جبران کردیم و اکنون منابع انسانی باید چارچوبی برای ارتقاء شغلی، مثل گذراندن دوره ها و آموزشهای لازم و برگزاری کلاسهای مختلف تعریف کنند تا بعد از تصویب هیئت مدیره، بتوانیم به قولی که سال گذشته در مورد روزمزد دائم شدن قرارداد معینی ها دادیم عمل کنیم . همچنین هیئت مدیره نیز با تائید کارکرد ۷ روزه نیروهای شرکت در جریان اعتصابات، موافقت نمود و قرار شد به عنوان مرخصی منظور نشود.
مدیر عامل شرکت درباره تعویض پلاک ماشینها و شایعاتی که عده ای ناآگاه آن را تکرار میکنند گفت: ما سال گذشته حدود ۷۰ دستگاه سواری برای شرکت خریداری کردیم که برای پلاک کردن آن، طبق قانون باید تعداد زیادی ماشین را که هنوز برای شرکت کار میکنند اسقاط میکردیم، تا با پلاک کردن ماشینهای نو موافقت کنند، اما وقتی ما دیدیم بیش از ۱۸ دستگاه کامیون، اتوبوس، سواری لازم است اسقاط شود و باهدف صرفه جویی بیشتر و اینکه کنار گذاشتن ۸ دستگاه اتوبوسی که بطور فعال در سیستم کار میکند، توجیهی نداشت، با مشورت با این آقایان، دست به تعویض پلاک آنها زدیم که دو حسن نیز دارد، یکی اینکه درمورد سهمیه سوخت با اداره بازرگانی مشکلات زیادی داریم که بنزین و گازوئیل را باید به قیمت آزاد تهیه نماییم و دیگر اینکه ماشینهایی که بیرون میروند نیاز به بیمه و بار نامه دارند که با تعویض پلاک این مشکلات حل خواهد شد و باید این نکته را متذکر شویم که سند این ماشینها بنام شرکت سنگ آهن مرکزی است.
وی در توضیح علت کاهش عملیات خاکی سه چاهون تصریح کرد: عملیات خاکی سه چاهون در سالهای گذشته ۲۸۰/۶ میلیون مترمکعب بود و این در حالی است که ما برای ۱۰ سال خوراک دپو داریم، لذا برای کاهش هزینه ها، میزان عملیات خاکی را به ۴ میلیون متر مکعب کاهش دادیم که ۳۰ میلیارد تفاوت هزینه برای ما بهمراه داشته است. از طرف دیگر کل نیروی مازاد مشغول بکار در سه چاهون ۱۸۰ نفر هستند که اگر هزینه آنها را محاسبه کنیم ۳ میلیارد بیشتر نمیشود که به صرفه است این پول را شرکت از جیب بدهد اما بتواند ۳۰ میلیارد تومان را در طرحهای توسعه شرکت هزینه کند که این طرحها برای شرکت و شهر، حیاتی است و پرسنل نیز باید مطمئن باشند که هیچگونه
تعدیل نیرویی نخواهیم داشت.
محمد جواد عسکری در ادامه سخنانش، به قسمتی از برنامه سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: امسال برنامه تولید ۴ میلیون تن کنسانتره و ۵/۲ میلیون تن دانه بندی را در دستور کار داریم و قصد داریم ۶۰۰ هزارتن سنگ را از بیرون تهیه کنیم که به چغارت فشار وارد نشود تا جایگاه معدن حفظ شده و با مژده ای که دوستان اکتشافات دادند، در نقاطی در حال حفاری برای اکتشاف هستند که با جواب گرفتن از این عملیات، خوراک چغارت از این حالت خارج شده و دغدغه دوستان برطرف خواهد شد.
وی نوید جذب نیرو در سال ۹۴ را برای گندله داد و گفت: چون در قسمت هایی از معدن در حال تغییر کاری هستیم، تاکید ما بر این است که ازنیروهایی که در قسمتهای دیگر معدن هستند در آنجا استفاده کنیم تا شاهد هیچ نیروی بیکاری در شرکت، نباشیم که بیکاری نیروها، نه سیاست ما، نه صندوق و نه هیئت مدیره است.
مدیر عامل شرکت با اشاره به شایعه ها گفت: خواهش میکنم در صورتی که بعضی حرکتها را میبینید، آنرا مدیریت کنید تا شاهد بوجود آمدن مشکلات پیش آمده نباشیم، چنان که بسیاری از شایعه ها هست که خودما که در مدیریت سیستم هستیم از آن اطلاع نداریم و این نشان دهنده آنست که عده ای دنبال این هستند که گوشه ای از شرکت را در استرس نگهدارند و اولین ضرر این استرس، پایین آمدن تولید و بوجود آمدن مشکلات روحی برای نیروهای زحمتکش شرکت است، پس بیائید محکم پای کار بایستید و زمزمه های نادرست را فراموش کنیم تا به هدف بزرگمان، یعنی تبدیل شهرمان به قطب صنعتی ـ معدنی منطقه نائل شویم.
در پایان جلسه نیز مدیر عامل شرکت از میدان ورودی نام برد و گفت: در میدان غدیر، با جابجایی لوله های آب ورودی و تیرهای برق روبرو هستیم که کار فعلا تعطیل شده و در پروژه بیشه در، با مشکل جابجایی فیبر نوری روبرو هستیم که بعلت تعطیلی ایام عید، بستن جاده مشکل بود و قرار است بعد از این ایام فیبر نوری را جابجا نمایند و ما کار را ادامه دهیم، در مورد جاده دسترسی آب حسن آباد، قسمتی از مسیر که به جاده خرانق وصل میشود بوسیله شرکت آماده شده تا مسیر برای تردد آسان شود.
پس از سخنان مدیر عامل شرکت، تیزرعملکرد سه ساله شرکت که نمایانگر گوشه ای از همت، تلاش و همدلی پرسنل شرکت با مدیریت است به نمایش درآمد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری واقعا که ….

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاا… آقای عسکری به قولی که یک ساله داده عمل کنه و وعده روزمزددائم شدن نیروهای تبدیل وضعیت را عملی کنه تا همه دعاگویش باشند.

نیروی شرکتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام متا سفانه از نیر وههای شرکتی ………………..

زیتون این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
امیدوارم مردم شریف بافق شعار مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و با اعتماد به مدیران خدمتگذار و جلو گیری از جو سازی و ندادن فرصت به موج سواران زمینه پیشرفت و تعالی شهر مان را فراهم نمایند .
اعتراض کردن خوب است اما با روشی عاقلانه و دور از جنجال
عرض خسته نباشید خدمت مدیر عامل بسیجی شرکت سنگ آهن و تمام پرسنل زحمت کش شرکت

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای پورفلاح با توجه به اینکه شما همیشه دست به قلم هستید و اطلاعات زیادی در مورد اتفاقاتی که در بافق افتاده دارید اگر ممکن است یه پیش بینی و تحلیلی نیز از اتفاقاتی که قرار است در سال 94 در بافق بیفتد داشته باشید.

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حاج اقای عسکری خسته نباشیدما میدانیم ازروی اخلاص ودلسوزی کار میکنیدهرکس هرچه میخواهد بگویدشماکارخودتان رابکنیدافرادتنگ نظرهمیشه وجوددارندکه باعث عقب ماندگی شهرمیشوند . خداقوت