سال 94 خبرهاي خوش براي سهامداران تعاونی مسکن شركت سنگ آهن

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۲۳ فروردین ۱۳۹۴

در اين ميان معضل بي‌مسكني عمدتاً دامن گير اقشار كم‌ درآمد و يا با درآمد ثابت مانند كارگران و كارمندان مي‌باشد، زيرا قيمت مسكن بين 25 تا 40 برابر حقوق سالانه حقوق‌بگيران است. بعبارت ديگر داشتن مسكن براي اقشار مذكور، به يك آرزوي دست نيافتني تبديل شده است.
شركت‌هاي تعاوني مسكن يكي از راههايي است كه هر خانواده، بمنظور تهيه و تملك سرپناهي براي رهايي از رنج اجاره‌نشيني و خانه بدوشي سالانه، به عضويت آنها در مي‌آيند. تا پايان مهر ماه 1385 تعداد 13159 تعاوني مسكن در كل كشور تشكيل و ثبت شده كه بالغ بر دو ميليون نفر عضو دارند. 7955 تعاوني (معادل 60 درصد كل تعاوني‌هاي كشور) كارمندي، 3873 تعاوني (معادل 30 درصد) كارگري، 651 تعاوني فرهنگيان و 680 تعاوني آزاد مي‌باشند. قريب به يك ميليون و پانصد و سي و شش هزار نفر از كارمندان و فرهنگيان و بالغ بر چهارصد و چهل و پنج هزار نفر از كارگران به اميد دستيابي به مسكن در شركت‌هاي تعاوني مسكن عضو شده‌اند.
هفته نامه افق کویر با توجه به کارگری بودن شهرستان بافق گفتگویی با مسئول تعاوني مسكن شركت سنگ آهن مرکزی انجام داده است که در ادامه آن را می خوانید.
***
افق كوير لطفاً خودتان معرفي كنيد؟
عباس يزداني هستم. از سال 78 در شركت سنگ آهن مركزي در قسمت های مختلف مشغول به كار شدم. 1سال و نیم است مسئول تعاوني مسكن شركت هستم.
افق كوير در خصوص تعاوني مسكن چه اقداماتي براي كاركنان انجام داده ايد؟
بحث اصلي تعاون مسكن گرفتن زمين و ساخت و ساز براي اعضاي تعاوني مسكن هست.
افق كوير تعاوني مسكن چند نفر عضو دارد؟
قبل از اينكه شخصاً كار را شروع كنم 2300 نفر بودند. الآن 1300 نفر ديگر نيز اضافه شده اند.
افق كوير طي دوره مسئوليت شما چه كارهايي صورت گرفته است؟
1330 قطعه زمين به اعضا واگذار شده است. با توجه به اينكه نقدينگي خوب انجام شد در زمينه رفاهي هم وارد شديم. با تشكيل شركتي به نام پرديس آهن در زمينه رفاهي كارگران نيز سرمايه گذاري نموديم. مهرماه سال91 زماني كه مسئولیت تعاوني مسكن را برعهده گرفتم؛ فقط يك زمين هتل مشهد را داشتيم. 410 ميليون تومان هم بدهي. در حال حاضر بدهي ها پرداخت شده الآن 30 سوئيت مجلل در هتل آرمان در 300 متري حرم مطهر رضوی داريم. 14 ميليارد و چهارصد ميليون تومان آن را خريداري کردیم كه الآن بالغ بر20 ميليارد تومان ارزش دارد، در بابلسر 9 سوئيت به مبلغ 900 ميليون تومان براي همكارانمان خريداري کردیم كه در حال حاضر بالغ بر 2 ميليارد و پانصد ميليون تومان قیمت دارد، معدني خريداري شده براي آهك جهت سرمايه گذاري، چون براي آگلومره و گندله در آينده استفاده مي شود با تمام تأسيسات يك ميليارد و 250 ميليون تومان در حال انجام مراحل احداث كارخانه آهك صنعتي هستيم با سرمايه گذاري حدود 15 ميليارد تومان. 309 قطعه زمين در يزد و 1017 قطعه زمين در بافق روبروي دانشگاه آزاد به کارکنان واگذار كرده ايم.
افق كوير چه برنامه اي براي آينده تعاوني مسكن داريد؟
هدف اصلي اختصاص زمين به كاركنان شركت هست. يكي از مسائلي كه باعث ناراحتي ما شده است؛ سهامداراني هستند كه از سال 72 عضو تعاوني مسكن بوده و تا به الآن زمين نگرفته اند. از اين تعداد متأسفانه حدود 180 نفر آنها فوت كردند. ان شاء ا… در سال 94 خبرهاي خوشي به سهامداران داده خواهد شد.
افق كوير چه صحبتي با اعضا داريد؟
پيگيري هاي زيادي صورت گرفته، ولي شرمنده هستيم كه نتوانستيم به همه اعضا زمين بدهيم. ان شاء ا… با دعاي خير اعضا بتوانيم كارهايي انجام دهيم كه هم رضايت خداوند را داشته باشيم و هم رضايت خلق خدا را.
افق كوير تعاوني مسكن چه تسهيلاتي براي كاركنان شركت در ايام نوروز در نظر گرفته است؟
از بين كاركنان افرادي كه تا الآن از سوئيت‌هاي بابلسر استفاده نكردند قرعه كشي مي كنيم و از اول فروردين مي توانند از سوئيت ها استفاده كنند. همچنين تعاوني مسكن در حال خريد سوئيت هاي ديگري در شهرهاي توريستي كشور از جمله كيش، شهرهاي شمالي، چادگان و غرب كشور هست. ان شاء ا… در خردادماه سوئيت هاي هتل آرمان را به تعاوني تحويل دهند تا در خدمت سهامداران باشيم.

article


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
مجتبی یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای یزدانی
اگر کمی در سایت شرکت هایی مثل ذوب آهن و فولاد مبارکه و … تحقیق کنید می بینید که اونها خیلی وقت هست به اعضای خود زمین واگذار نمی کنند و در کار آپارتمان سازی هستند آیا بهتر نیست با توجه به قیمت و محدودیت زمین سرمایه اعضا در این زمینه به کار گرفته شود تا اعضا زودتر و ارزانتر صاحب خانه شوند

محمود دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوباره چی شده اقای یزدانی؟ نکنه هوس ورود به انتخابات مجلس و یا شورای شهر به سرت زده؟؟
/

حسين سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام با كامت هاي 1و2 صد درد موافقم

محمد رضا برزگری بافقی سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره 3 انتخابات شورا دوسال و نیم دیگه مونده اما اگه کاندیدا مجلس بشه یقینا بنده با افتخار بهش رای میدم.