برای پیگیری ۱۵ درصد مقرر شد جلسه ای با کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شود

دسته: اخبار ویژه
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

دبیر کارگروه مطالبات مردمی شرکت سنگ آهن در خصوص جلسه امروز کارگروه به خبرنگار بافق پویا گفت: بیست و یکمین جلسه کارگروه با حضور اعضای صندوق بازنشستگی فولاد از جمله مهندس نوروزی، مهندس شهبازی، دکتر دریه (مدیرعامل صندوق) ، فرماندار، امام جمعه، مدیرعامل، اعضای کارگروه و دیگر مسئولین درهتل نیکان برگزار شد..

وی ادامه داد در ابتدا صورتجلسه ۹۳/۶/۹ قرائت شد و کلیه مواردی که مد نظر همه اعضای جلسه بود مطرح شد.

حسن امیرزاده افزود فرماندار ضمن تشکر از حضور اعضای صندوق در جلسه گفت در این جلسه همه افراد خواهان همکاری با مجموعه صندوق بودند و اینکه ذهنیتی که از قبل بود را کنار بگذاریم و عملاً به نوعی باشد که در این سالی که باید همدلی و همزبانی باشد همه ما یک سو به سمتی برویم که بتوانیم با وحدت و همدلی کار کنیم.

IMG_2545 [640×480]

وی ادامه داد درخواست آقای زارع زاده نماینده مردم در مجلس هم بر این بود که با وضعیت الآن قیمت سنگ آهن، سرمایه گذاری صندوق به نحوی باشد که با همکاری شرکت های دیگر یک کنسرسیونی تشکیل شود که بخش خصوصی هم وارد شود و با شرکت سنگ آهن یک همگرایی داشته باشند که طرح های جوار معدنی به نتیجه برسد.

زارع زاده در خصوص کارگروه نیز بیان داشته است: فرماندار، شورا، امام جمعه و دیگر اعضای کارگروه نعمت بزرگی برای پیگیری در بافق است و هیچکس با وجود این کارگروه نمی تواند خارج از اهداف شهرستان حرکت کند. .

رئیس شورای شهرستان در رابطه با بحث ۲۸/۵ درصد گفت: دریه ضمن اعلام پیگیری این موضوع گفته است بحث ۲۸/۵ درصد علیرغم اینکه در حیطه وظیفه ما نبوده است چندین بار در معیت وزیر محترم رفاه پیگیری کرده ایم.

وی افزود: قرار بر این شد که خود صندوق همکاری کند تا جلسه ای گذاشته شود و این موضوع عملاً درتهران پیگیری شود و تاکنون هم از طریق وزارت خانه های اقتصاد و دارایی، سازمان مدیریت، حوزه معاون اول رئیس جمهور و وزیر محترم رفاه هم پیگیری هایی از طریق صندوق انجام شده و گزارش آن هم به استاندار داده شده است و با توجه به این که این موضوع که یک پروسه زمان بر بوده به هر حال توسط دوستان موضوع پیگیری شده است.

امیرزاده در خصوص موضوع ۱۵ درصد نیز افزود چون ۱۵ درصد یک خواسته مردمی بود در این جلسه به روش های مختلف بیان شد که یا ۱۵ درصد سهام داده شود و یا در قالب سود سهام ۱۵درصد، کارخانه ای زده شود، به هرحال پیشنهاداتی داده شد و در نهایت قرار بر این شد که جلسه ای توسط آقای دخیل عباس زارع زاده نماینده محترم مجلس در تهران برگزار شود و به نحوی باشد که رئیس کمیسیون اقتصادی، رئیس کمیسیون انرژی و اعضای کارگروه در همین هفته و یا نهایتا تا آخر اردیبهشت ماه در آن حضور داشته باشند.

IMG_2530 [640×480]

دبیر کارگروه ادامه داد در جلسه ای که قرار است در تهران برگزار شود موارد و راه کارهایی که می شود پیش بینی کنند تا به نوعی بتوانیم این ۱۵ درصد را که خواسته مردمی بوده و قرار هم بر این بوده که آقایان مسئولین شهرستانی و استانی و صندوق بازنشستگی هر ۴ ماه یکبار گزارش بدهند به بافق تخصیص داده شود.

وی در ادامه گفت: موضوع دیگری که مطرح شد در رابطه با حضور نمایندگان صندوق بازنشستگی بود که قرار بر این شد مهندس زرندی به عنوان معاون برنامه ریری صندوق و مهندس شهبازی و نجفی به عنوان نمایندگان در مواردی که جلسات برگزار می شود یعنی هر ۲ ماه یکبار شرکت کنند و به قول خودشان، آنها گفتند آمادگی داریم که هر ۲ ماه یکبار حتی بیاییم اینجا و توضیح دهیم و خوشحالیم که این جلسات برگزار شود و ما را بازخواست کنید.

امیرزاده افزود موضوع دیگرکه در این جلسه مطرح شد بحث عملکرد سنگ آهن بوده است که مدیرعامل سنگ آهن در این خصوص گفت عملکرد ۳ ساله سنگ آهن با ۵۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، میتوانید عملکردما را در زمینه های رفاهی، عمرانی و آموزشی مقایسه کننید و ببینید در این ۳ سال گذشته نسبت به قبل یک جهش ۵۰ درصدی داشتیم.

وی به نقل از عسکری، مدیرعامل سنگ آهن گفت: ذهنیت هایی در خصوص گندله و فولاد هست که میگویند تنها نیم درصد پیشرفت داشته است در صورتی که با توجه به فرم های ارزیابی سازمان وزارت صنعت و مدیریت و برنامه ریزی این طرح ها در حدود ۱۷درصد پیشرفت داشته اند و عملا تا ۳ ماه آینده این پیشرفت ها به چشم خواهد آمد.

عضو شورای شهر ادامه داد در رابطه با بحث تبدیل قرارداد معین به روز مزد دائم و بحث نیروهای قراردادی هم صحبتی هایی مطرح شد که شهبازی گفت مقرر گردید آقای عسکری به عنوان مدیرعامل شرکت، بررسی های لازم را به عمل آورد و ما مخالفتی با این موضوع نداریم.

وی گفت در پایان خواسته شد این آرامشی که الآن هست ادامه داشته باشد و به نحوی پیش رود که ما بتونیم انشاالله با این خرسندی که در شهرستان است و پیگیری هایی که می شود دوشا دوش هم کارها را پیش ببریم و جواب گوی مردم هم باشیم.

امیرزاده افزود الان که اختیار ۷۱/۵ درصد سهام سنگ آهن با صندوق بازنشستگی فولاد است مسئولین صندوق باید جوابگوی بحث هایی که در داخل شهرستان من جمله بیمارستان، جاده و دیگر رفاهیات مردم و غیره هست باشند که مهمترین آن به نتیجه رسیدن اختصاص ۱۵ درصد سهام به شهرستان و دیگراینکه به قول وزیر محترم عدم برداشت سود از سنگ آهن تا ۵ سال و اجرای سریع طرح های جوار معدنی، گندله، فولاد و غیره است.

وی ادامه داد: بنده همینجا باید از همه مسئولین علی الخصوص فرماندار محترم، نماینده مجلس، امام جمعه محترم تشکر کنم خصوصاً فرماندار محترم و آقای صباغیان نماینده کارگران که الحق و والانصاف دفاع خوبی از حق شهرستان کردند، در این جلسه حقایق را شفاف و روشن و بدون هیچ گونه پرده پوشی در حضور مسئولین صندوق اعلام کردند که به هر حال باید حقوق شهرستان داده شود و همچنین از آقای دخیل عباس نماینده محترم مردم در مجلس هم تشکر می کنیم که قرار شد جلسه ای در تهران پیگیری کنند که ان شاالله این پیگیری ها دوام داشته باشد و ما هم به عنوان اعضای کارگروه همه هم و غممان این است که نتیجه ای برای شهر گرفته شود.

دبیر کارگروه در پایان گفت: امروز این مسئولیت دست ما امانت است و فردا در اختیار دیگران است وما باید این امانت را صیانت کنیم و تلاش و همت خودمان را ۱۰۰ درصد بگذاریم که انشاالله تا درخواست های بحق مردم را پیگیری و جبران گذشته را بنمائیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
تقی جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۸:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرزاده از دی نوزده چه خبر ….

ناشناس جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۶:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اهمیت اجرای طرحهای موجود درشهرستان بافق بشرح ذیل اولویت بندی میشود
1- اتمام هرچه سریعتر بزرگراه یزد-بافق (زیراچهل کیلو متر باقیمانده بسیار خطرناک شده هست)
2- طرح گازرسانی داخل شهر
3- اجرای طرح های جوارمعدنی
4- تکمیل طرح بلوار وحشی بافقی
5- اجرای کامل طرح فاضلاب شهری