پرداخت حقوق بازنشستگان بدون تاخیر

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، مسلم درّیه مدیر عامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به همراه جمعی از اعضای هیئت مدیره صندوق، با حضور در شرکت سنگ آهن مرکزی، از طرح های شرکت، از قبیل گندله ۵ میلیون تنی سه چاهون ، فولاد کسری بافق، اصلاح خط و مخازن طرح فاضلاب شهری، بازدید و از میزان پیشرفت این طرح ها آگاهی یافتند. علاوه بر کلنگ زنی برخی طرح های توسعه ای و رفاهی توسط مسئولان صندوق، (که مشروح آن در خبرهای بعدی خواهد آمد) مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در گردهمایی بازنشستگان شرکت سنگ آهن در مسجد فاطمیه آهنشهر حاضرشده از نزدیک با بازنشستگان شرکت، به گفت و شنود پرداخت. دیدار بازنشستگان بافق با دریه در ابتداء این برنامه، بازنشستگان شرکت سنگ آهن در صفوف منظم و با اهداء شاخه گل به استقبال مهندس دریه و همراهان ایشان شتافتند وپس از استقبال گرم و صرف شربت و شیرینی که به همت پایگاه نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن برپا شده بود در محل مسجد آهنشهر دور هم جمع شدند. دیدار بازنشستگان بافق با دریه محمد تقی آقایی رییس دفتر امور بازنشستگی فولاد بافق طی سخنانی، حضور دریه را به فال نیک گرفته و باعث خرسندی بازنشستگان شرکت سنگ آهن دانسته و ابراز داشت: آقای دریه، بازنشستگان بدلیل کمبود وقت جنابعالی بعد از یکروز بسیار پرکار و پرخیر و برکتی که در سفر به بافق داشته اید و باید به تهران برگردید، از بنده درخواست کردند که مشکلاتی را که طی جلسات متعدد به اینجانب منتقل کرده اند، به عنوان خدمتگزار و نماینده ی این عزیزان، مکتوب کرده و برای جنابعالی ارسال نمایم و البته برخی از اصلی ترین مشکلات موجود را نیز که خواسته اکثریت این عزیزان بوده ، در همین جلسه اعلام کنم و از جنابعالی درخواست کنم، بعنوان یک خبر خوش، قول مساعد برای مرتفع کردن این مشکلات را به ما بدهید. اقایی ادامه داد: اولین خواسته این عزیزان، تقویت شرکت معدنچیان بافق است که بالغ بر ۸۰ درصد از سهامدارانش بازنشستگان و ورثه درگذشتگان شرکت می باشند. لازم به ذکر است شرکت معدنچیان ۲۳ سال پیش تاسیس شده و زمانی که هیچ شرکتی هنوز در بافق، کار نمی کرده با سهامداری درصد بالایی از بازنشستگان شرکت اغاز بکار کرده است. اما از آنجایی که تعداد سهامداران این شرکت ، نسبت به شرکتهای خصوصی دیگر که اکثرا سهامدارانش از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رود و بعضاً هم اعضای یک خانواده هستند، بسیار بیشتر است، بنابراین در مناقصه ها، شرکت معدنچیان، توان رقابت با شرکتهای خصوصی دیگر را ندارد.

دیدار-بازنشستگان-بافق-با-دریه-12 [640×480]

درخواست اکثر بازنشستگان شرکت این است که با موافقت حضرتعالی، این شرکت، تقویت شود چرا که اگر بدون مناقصه و با ترک تشریفات، با اولویت ، برخی کارها به این شرکت، واگذار شود، طبیعتاً بسیاری از بازنشستگان سهامدار، می توانند درامدی کسب کرده و تعداد خانواده های بسیاری از این محل، صاحب کار و درامد شوند. دیدار بازنشستگان بافق با دریه نکته دیگری که اقایی در ادامه بیان داشت، درخواست بازنشستگان شرکت، در خصوص احداث ساختمان دفتر بازنشستگی بود که اظهار داشت: در خواست بازنشستگان محترم شرکت، همواره این بوده که محلی درخور و شایسته ی بازنشستگان، تدارک دیده و تجهیز شود، پیشنهاد می شود زمینی که در اختیار شرکت سنگ آهن بوده و در میدان شهداء جنب شرکت تعاونی فرهنگیان واقع می باشد و در حال حاضر پارکینگ ماشین آلات سنگین است، در آینده نزدیک کلنگ آغاز احداث دفتر بازنشستگان شرکت از طریق صندوق بازنشستگی به زمین بخورد تا بازنشستگان بافق که تعدادشان به ۲۳۰۰ نفر میرسد دارای ساختمان و دفتری مستقل باشند. گفتنی است در حال حاضر دفتر این بزرگواران استیجاری است که شرایط مناسب و شایسته ای هم ندارد. رئیس دفتر بازنشستگی کارکنان شرکت در ادامه پرداخت حقوق بازنشستگان بدون تاخیر را نیز یکی از درخواستهای اکثریت حاضران اعلام نمود. دیدار بازنشستگان بافق با دریه پس از سخنان وی، دریه ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع بازنشستگان شرکت اظهار داشت: خستگی یک روز پر از کار و فعالیت را دیدن چهره های زحمتکشان عرصه صنعت و معدن کشور، از تن بنده بیرون کرد و از صمیم قلب اعلام می کنم این مدتی را که در خدمت به بازنشستگان فولاد می گذرانم، از بهترین دوران کاری ام محسوب می شود. ضمن اینکه دیشب که تلفنی با دکتر ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی صحبت می کردم، ایشان حضور مردم بافق، سلام گرم رساندند. مسلم دریه در مورد واگذاری کارها به شرکت معدنچیان اظهار داشت: در آینده ای نزدیک کارهای بزرگی به شرکت معدنچیان واگذار خواهد شد که از محل درآمد آن، بازنشستگان محترم و شاغلین در شرکت منتفع خواهند شد به شرط آنکه سهامداران جدید و بیشتری در این شرکت تعاونی عضو شوند تا رضایتمندی همه جلب شود. من به شدت، از این کار حمایت خواهم کرد.

دیدار-بازنشستگان-بافق-با-دریه-14 [640×480]

دیدار بازنشستگان بافق با دریه وی ادامه داد: موضوع احداث دفتر بازنشستگی از طرف اعضای هئیت مدیره شرکت سنگ آهن و تلاشهای مجدانه مدیر عامل شرکت سنگ آهن و صندوق فولاد کشور قابل پیگیری بوده و به امید خدا تصویب و در آینده ای نزدیک، انجام خواهد شد. دریه یاد آور شد : با توجه به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حقوق بازنشستگان بدون تاخیر پرداخت و مابه التفاوت معوقه ناشی از اجرای تبصره ۵ محاسبه و در فرصت مناسب پرداخت میشود. مدیر عامل موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در ادامه گفت: کمیته ای تشکیل شده تا کلیه حقوق و معوقات از جمله حق سرپرستی ، سختی کار و…. بررسی وکسانیکه ذیحق می باشند محاسبه وپرداخت شود. لازم بذکر است در بین ۲۳۰۰ نفر بازنشسته ی شرکت، جوانترین بازنشسته در حال حاضر ۴۳ سال و مسن ترین آن ۹۴ سال سن دارد. ۱۸۰۰ نفر از آنان در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته و ۵۳ نفر از این عزیزان جانباز و آزاده می باشند. ۱۱۰ نفر از بازنشستگان پدر ، مادر ، و همسر شهید بازنشسته می باشند و ۱۴ نفر از این بزرگواران نیز به درجه رفیع شهادت نایل شده اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ازحضور آقای مهندس دریه و معاونین محترمشان در جمع بازنشستگان بافق تقدیر و تشکر دارم الحق والانصاف دیدار صمیمی و به دور از حاشیه ای بود .مصوبات بسیار خوب و خبرهای خوشی داشت .امیدواریم مسولین قدر این گونه مهمانوازی ها را بدانند

بازنشسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از اینکه موافقت کردند معدنچیان را تقویت کنند و از این بابت بعد از سالها سودی عاید بازنشستگان شود خرسند شدیم انشاالله مدیرعامل خوب و کاربلد و هیات مدیره قوی بیاد و یه سر و سامانی به این شرکت معدنچیان بده.از آقای مهندس دریه هم بخاطر این تصمیم و دستورشون کمال تشکر را داریم

حسنی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه خوب بود ایشون می فرمودن سال گذشته چقدر حقوق ومزایا از صندوق بظاهر ورشکسته فولاد دریافت کرده اند؟؟؟چرا حوقوق دریافتی شما از حقوق رییس جمهور ایران که هیچ از حقوق اوباما هم بیشتر بوده؟؟؟؟شما تا بهمن 93 یک میلیارد وهشتصدمیلیون تومان دریافت کردید؟؟؟؟چرا؟؟؟از حق چه کسانی خورده اید؟؟؟گروه وپایه و قرارداد شما چقدر است که چنین دریافتهایی را دارید؟؟؟

ابراهیمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دریه بنا بود حقوق فرودین یک ماه زودتر پرداخت بشه تا امروز 7 اردیبهشت خبری نیس ضمنا وقت مناسب برای پرداخت مطالبات چه موقع هس ؟؟؟ بعداز 4 سال وقت مناسب کی هستش؟؟؟؟