شخص استاندار باید پاسخگوی صورتجلسه شهریور 93 باشد

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۲۰ دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی
در چهارمین جلسه گزارش کارگروه مطالبات بافق با بیان اینکه مسؤل و پاسخگوی صورتجلسه شهریور ماه 93 شخص آقای استاندار هست گفت:من نباید الان پاسخگوی میزان پیشرفت قول و وعده های انجام شده باشم و کسی که باید در جمع مردم پاسخگو باشد شخص استاندار است که اکنون می بینید نه تنها از استانداری هیچ کس برای پاسخگویی نیامده بلکه فرماندار حاضر نشده است در این جلسه شرکت کند همانطور که در جلسات قبل نیز کسی از استان برای پاسخگویی نیامد.
محمد رضا صباغیان ادامه داد:عدم حضور مسؤلینی که صورتجلسه قانونی و حقوقی شهریور 93 را در محل سپاه امضا کرده اند موجب شده پی گیریها ضعیف باشد و به نتیجه باید و شاید نرسیم.
وی با نام بردن از کسانی که صورتجلسه شهریور 93 را امضا کرده اند اعم از مسؤلین کشوری،استانی و محلی گفت جای تعجب اینجاست که در اعتصابات سال گذشته که استاندار یزد به بافق آمده بود وقتی از بنده خواستند برای صحبت در جمع کارگران حاضر شوم شخص معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانده نیروی انتظامی استان بصورت مکرر با من تماس می گرفتند و با دلهره می گفتند آقای صباغیان کجا هستید سریع خود را برسانید اما امروزر شاهد آن هستیم که می گویند اصلا صباغیان نباید باشد.
نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ادامه داد:من خوشحال هستم که الان اینجا نباشم چرا که مردم فکر می کنند من باید پاسخگو باشم درحالی که قدرت در دست کسانی است که حاضر نیستند در جلسه پاسخگویی که یکی از بندهای صورتجلسه هست و آن را امضا کرده اند پاسخگوی مردم باشند.
محمد رضا صباغیان افزود اکنون که از من خواسته می شود سخن بگویم حرفم این است که بندهای اصلی صورتجلسه مانند تعلق 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن مرکزی به بافق و دولتی ماندن 28/5 درصد از سهام این شرکت از مهمترین بندهایی است که مسؤلین استان باید در قبال آن پاسخگو باشند.
مدیر کل سابق پدافند غیر عامل استان در حالی که می گفت من دست مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ،فرماندار، معاون فرماندار و اعضای شورا را به خاطر پی گیری هایی که نسبت به مسائل شهر دارند می بوسم اما به همگان متذکر می شوم که هر گونه اختلاف موجب آسیب رسیدن به شهر است.
وی عدم حضور مطالبه گرانه مردم را یکی از مهمترین دلایل عقب افتادگی های بافق در سالیان گذشته دانست و ضمن دعوت از حضور فعال در جلسات گزارش دهی کارگروه ، برخی از ظلمهای رفته بر بافق مانند انتقال بسیاری از کارخانه های جوار معدنی و جوار ریلی از این شهرستان علی رغم قول و کلنگ احداث به شهرهای همجوار را برشمرد.
صباغیان در ادامه به آسیبهای زیست محیطی و عوامل بیماری زای انفجارهای معادن اشاره کرد و گفت:امروز که تازه مردم و مسؤلین خواستار گرفتن درصدی از عوارض شرکت سنگ آهن مرکزی هستند شاهد این هستیم که بسیاری از معادن این شهر بصورت خصوصی در حال تاراج است و هیچ گونه عوارضی به بافق پرداخت نمی شود.
نماینده کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با تشکر از صداقت مسؤلین شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و نماینده صندوق بازنشستگان فولاد به خاطر اعلام میزان پیشرفت طرحهای جوار معدنی گفت هرچند این میزان کم است اما باز جای تشکر دارد که در راستای تحققش در حال تلاش هستید.
محمد رضا صباغیان بافق را یک شهر تک محصولی عنوان کرد و با بیان اینکه هستی شهر وابسته به رونق کارخانه های جوار معدنی است از مردم خواست با حضورشان در جلسات و خواستن از مسؤلین نگذارند وعده های امروز مانند گذشته به ورطه فراموشی سپرده شود.
صباغیان سفر قریب الوقوع معاون اول رئیس جمهور به یزد را فرصت مناسبی برای رفع ابهام بازگشت 28/5 درصدی سهام شرکت سنگ آهن و به اتمام رساندن موضوع واگذاری 15 درصد از سهام این شرکت به بافق دانست و از مسؤلین شهرستان و استان خواست نسبت به تشکیل جلسه کارگروه با معاون اول و هیات همراه تلاش کنند.
وی مسؤلین شهرستان را به دیزل یک قطار تشبیه کرد و مردم را واگن های آن قطار و افزود:تازمانی که دیزل یک قطار به وظیفه خود عمل نکند قطار حرکتی نخواهد کرد.
محمد رضا صباغیان فضای آرام کنونی شهر را به خاطر وجود جلسات گزارش دهی عنوان کرد و از مسؤلین خواست در مسایل شهر تصمیم عجولانه نگیرند و فکر نکنند مردم خواب هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به معاون فرماندار که عدم حضور فرماندار در جلسه گزارش کارگروه مطالبات بافق را شائبه بهره برداری دو تن از اعضای این کارگروه برای تبلیغات آتی مجلس اعلام کرده بود گفت: هر چند من مانند کسانی که با حمایت حزب و جناحشان به صورت هفتگی در جمعهای مختلف در حال تبلیغات برای انتخابات مجلس هستند رفتار نکرده ام اما اگر آقای فرماندار برای این حرفشان مستند قانونی ممنوعیت حضور برای بنده ارائه کنند از جلسه بعد تا انتخابات به عنوان یک شهروند در این جلسه شرکت کرده و پی گیر خواهم بود.
صباغیان بر اتحاد و وحدت تاکید کرد و دلیل نیامدن فرماندار برای پاسخگویی را اینگونه مطرح کرد:فرماندار غیر بومی بافق به این جلسه نیامده واز این طریق خواسته است مسؤلین بومی را رو در روی هم قرار دهد تا پاسخ هم را بدهند اما باید بداند هم او هم استاندار باید در این جلسات حاضر شوند و پاسخگو باشند چرا که آنها مسؤل هستند.
صباغیان ضمن اعلام زمان جلسه بعدی گزارش کارگروه در 19 مرداد 94 یعنی در سه ماه آینده به علت تقارن نوزدهم تیرماه با لیالی پر فضیلت قدر،از عموم مردم برای حضور دعوت کرد وسخنان خود را با این شعر به پایان برد که:تا نگرید طفل کی نوشد لبن؟؟


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان باید هم جواب تلفن شما را ندهند،شما اون روزیکه آمدید و دم معدن بچه ها را به سرکار فرستادید حرفهای دیگری هم زدید آیا یادتان هست؟

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    آقای صباغیان ، فرد سالمی است اما سیاستمدار خوبی نیست .
    سال قبل این موقعها بود که بافق برای گرفتن حقش به پا خواست اما الان به هیچ چیز نرسیده است ، چون بدون یک دست صدا ندارد و همه ی شهرها باید در کنار هم حق خواهی کنند .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زحمت کشیدی آقای صباغیان
اگر نمی گفتید ما نمی دانستیم.افرادی بودن آن موقع به شما تذکر دادن ولی شما گفتید صلاح نمیدونم.این جلسات فقط به نفع آنها تمام شد به ضرر بافق .الان به این نتیجه رسیدید.خودتون خراب کردید خودتون هم درست کنید

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام برنماینده کارگران . خدا قوت.

حسنعلی فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

رحمت برشیری که خوردی ای صباغیان فداکار .خدایا ظلم ظالمین به این مردم را به خودشان برگردان

سید حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده محترم کارگران هرچه بگویید برای مردم سند ششدانگه. چون اهل دروغ و ریا نیستی. خداوند پشتو پناهت.

فرهاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مخالفت باساخت خانه کشتی .ندادن پروانه هتل.مخالفت با اب زاينده رودوساختمان مرکزى سنگ آهن ازخدمات آقای صباغیان است که باعوام فريبي مايه افتخارکارگران شده است.

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب اقای صباغیان ؟ ما مردم یادمان نخواهد رفت زمانی که شهردار بودید چفدر جلوی پیشرفت شهر را گرفتید ؟ مخالفت با مرحوم دهستانی ؟ مخالفت با ساخت خانه کشتی ؟جلوگیری از ساخت هتل ؟ندادن مجوز به شرکت جهت کارگاه آب زاینده رود ؟مخالفت با ساخت ساختمان شهرداری در میدان معلم ؟چرا جناب اقای فرماندار در این جلسات شرکت نمی کنند باید علت را یافت جناب اقای صباغیان ؟؟؟؟ما اگر نماینده کارگرها نخواستیم باید چکار کنیم!!!از قدیم گفتند سرکه گرفتن فنی داره که شما ندارید!!

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
رحمت بر شیری که خوردی آقای صباغیان
خدا قوت
انشالله خداوند هرکس به این ملت خیانت و ظلم میکند ریشه کن فرماید. و هرکس که خدمت میکنه در همه زمینه ها موفق و موید بدارد
آقای صباغیان موفق و موید باشید

میربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همینکه مردم می فهمند و می دانند هرکسی چکارست کافیه.

طلوع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آن زمره که از منطق ما بی خبرند

سد نغمه ما به بانک زاغی نخرند

زاغیم شده به عندلیبی مشهور

ما دیگر و مرغان خوش الحان دگرند

بافق سربلند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای صباغیان :شما خودتان را درسمت شهردار بافق به مردم شناسانده اید؟؟؟؟؟؟؟

داریوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با کامنت 7 کاملا موافقم

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام به کلیه عزیزان
جناب اقای صباغیان با تمام احترامی که بنده برای شما قایل هستم متاسفانه از زمانیکه بدون اجازه مدیر اموزش و پرورش و هماهنگی قبلی به جایگاه سالن همایش ها رفته و ایراد سخن نمودید. شما را فردی بی منطق تشخیص دادم و ااعتقادم از شما برگشت .امید که دیگران این برداشت را نداشته باشند . شما فعلا کاسه داغ تر از اش شدید /

00 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شماره ه6و7شماها فقط ی چیزایی شنیدین و از جزئیاتش خبر نداری…….
برید تحقیق کنید ببینید پشت انجام این کارها قرار بوده چه کارهایی دیگری انجام بشه که به نفع بعضی افراد بوده

مسلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای.صباغیان.فردی.سالم.است.

پسر شجاع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آآقای شماره 7 زمانی که آقای دهستانی میخواست خانه کشتی را بسازد آقای صباغیان شهردار آن موقع فکر کنم مجوز 3000 متر زمین را به آقای دهستانی دادند که خانه کشتی را بسازند ولی آقای دهستانی با آقای سید کاظم حسینی رییس حمل و نقل سنگ آهن تماس گرفتند که تمام ماشین آلات اعم از لدر و گریدر و ماشین های سنگین را بردار بیاور جایی که خانه کشتی باید ساخته شود و شروع کردند واین 3000 متر مربع با مجوز قانونی آقای دهستانی سی هزار متر زمین گرفتند و آقای صباغیان شهردار آن موقع متوجه شد وبه محل خانه کشتی حرکت کردند و با آقای دهستانی تماس گرفتند و گفتند که آقای دهستانی ما مجوز سه هزار متر مربع به شما دادیم ولی شما بیش از مجوز زمین گرفتید و آقای دهستانی ناراحت شدند و با آقای سید کاظم حسینی رییس حمل و نقل گفتند که همه ماشین آلات را جمع کن و برگرد سنگ آهن .و ساخت هتل و کارگاه آب زاینده رود و غیره هم همینطور ….پیگیری کنید یک مناظره در محل مسجد جامع با حضور مسئولین و آقای صباغیان و مردم تشکیل شود و آن موقع همه چیز مشخص خواهد شد .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صبا غیان نیت شما اگر صد در صد خدایی باشه نگران هیچ چیز نباشید پیامهایی که علیه شما نوشته شده اکثرا از یه کاناله زحمتی که شما میکشید وظیفه فرمانداره.

دلداده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دیگه کسی نمونده به جز صباغیان پس کجایند مردان بی ادعا آرام بگیرید که از بد بدتر شد بگذارید هر چه که میخواهد بشود خلایق را هرچه لایق دوام بیاورید تا بافق ب زیر جموعه اردکان برود و اردکان استانن شود شاید فرجی نازل شود ای داد بی داد از این مردم اهل ….

منتظر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۶:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت 7 و دیگر دوستان نون به نرخ روز خور هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک شما چندتا آدم خاص با بیان بعضی حرفا در صدد خراب کردن آقای صباغیان هستید غافل از اینکه با دهن سگ آب دریا نجس نمیشه اگه سالم تر از صبا غیان کسی ر امیشناسید بگید تا ما بدونیم خدا قوت صباغیان درود به شرفتان