یک سوم طرح فاضلاب شهری بافق اجرا شده است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

محمد جواد عسکری روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: طول اجرای این طرح حدود 183 کیلومتر است که فعالیت دو اکیپ در حال اجراست و تاکنون لوله گذاری بیش از 64 کیلو متر آن به اتمام رسیده است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق با بیان اینکه لوله های به کار رفته از نوع U.P.V.C. انتخاب شده است گفت: حداقل قطر لوله را در محاسبات 150 میلی متر در نظر می گیرند اما در این پروژه حداقل قطر 225میلی متر می باشد.

عسکری، به ثقلی بودن سیستم شبکه فاضلاب شهری بافق نیز اشاره و خاطر نشان کرد: چنانچه در محاسبات دقت و مسائل فنی رعایت نشود و قطر لوله ها بزرگتر از لوله محاسبه شده در نظر گرفته شود یقینا در حرکت فاضلاب مشکل ایجاد خواهد شد لذا بزرگ گرفتن قطر لوله ها جزو مزایا نیست.

این مدیر عامل ،تعداد منهول های لازم در این طرح را چهار هزار و 545 عدد اعلام کرد و یاد آور شد: این منهول ها از نوع پلی اتیلن بوده و نسبت به منهول های بتونی و آجری، بهترین گزینه می باشد زیرا از خوردگی بتن و میلگرد جلو گیری می کند.

وی همچنین به کمبود منابع آب در منطقه و تامین دائمی آب مورد نیاز طرح های توسعه،معادن سنگ آهن بافق اشاره و بیان کرد : در این طرح حسب مطالعات انجام شده گزینه برداشت ،انتقال و تصفیه پساب شهر بافق با آبدهی حدود 120 لیتر بر ثانیه، مناسب و در دسترس برای تامین آب مورد نیاز تایید شده است.

عسکری مجموع اعتبار مورد نیاز طرح باز یافت آب از فاضلاب شهری را حدود یکهزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این طرح برای جمعیت 65 هزار نفر در نظر گرفته شده و شرکت سنگ آهن حق استحصال و استفاده آب حاصله را تا 36 سال به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه این طرح نیمه دوم سال 92 آغاز شده است ابراز امیدواری کرد طبق برنامه زمانبندی ،طی مدت سه سال تکمیل و به بهره برداری برسد.

این مسوول معدنی از عملیات اجرایی ساخت دو مخزن 20 هزار مترمکعبی برای این طرح هم خبر داد و اظهار کرد: قالب بندی دیواره های مخزن و سقف به مقدار 860 مترمربع،آرماتوربندی کف، دیوار و سقف مخزن و اجرای بتن ریزی قسمت های مختلف آن از جمله عملیات اجرایی ساخت این دو مخزن است.

میر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی در ساخت مخازن این طرح تاپایان فروردین ماه امسال افزون بر 58 درصد است .

بافق با داشتن معادن غنی سنگ آهن در فاصله 110 کیلو متری یزد قرار دارد و ذخیره گاه یک سوم سنگ آهن کشور است.

از معادن سنگ آهن چغارت و سه چاهون سالانه بیش از هشت میلیون تن سنگ آهن استخراج می شود.

این شهر 40 هزار نفری با آغاز طرحهای جوار معدنی از قبیل گندله سازی، آگلو مراسیون، اصلاح خط،و کارخانه فولاد گام های بلندی به سوی صنعتی شدن شهرستان بافق برداشته است.

آگلو مراسیون و گندله خوراک اولیه صنعت فولاد بافق است و طرح اصلاح خط نیز عیار افزایی می کند و عیار سنگ آهن سه چاهون را با 1.5 در صد افزایش به 67.5 درصد می رساند.

در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق و شرکت های زیر مجموعه آن، بیش از پنج هزار و 400 نفر به کار اشتغال دارند که با احتساب خانواده آنها و نیروهای باز نشسته بالغ بر 65 درصد جمعیت بافق به نوعی به این شرکت وابستگی دارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای عسکری خداقوت انشاالله این سالها زنده باشی طرح فاضلاب مبارکه کی بادست توانای شما وفرماندار عزیز استارت می خورد به امید ان روز

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای عسکری از اینکه سال گذشته 230 میلیارد تومن به صندوق بازنشستگی دادی وفقط دوسه میلیارد در طرح گندله هزینه کردی واقعا خدا قوت !!! انشاالله سالهای سال زنده باشد واین کار را بکنی چون مردم مستحق چنین کاری هستند (منبع هزینه ها حسابداری شرکت )