بايد تحت هر شرايطي آب به استان يزد منتقل شود/دولت يازدهم مهمترين تصميمات را با حمايت هاي مقام معظم رهبري در حوزه آب گرفته است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

معاون اول رئيس جمهوري اسلامي ايران گفت : دولت يازدهم مهمترين تصميمات را با حمايت هاي مقام معظم رهبري در حوزه آب گرفته است و بايد تحت هر شرايطي آب از فلات مركزي و حوزه خليج فارس و درياي عمان به استان يزد انتقال يابد و مطالعات كارشناسي طرح انتقال آب تا چند ماه آينده پايان خواهد يافت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري يزد، عصر سه شنبه 22 ارديبهشت ماه جلسه شوراي اداري استان با حضور معاون اول رئيس جمهوري اسلامي ايران و معاونين وي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، استاندار يزد، معاونين استاندار، مديران كل ستادي و اجرايي استان، فرمانداران، ائمه جمعه، اعضاي شوراي اداري استان و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي و فعالان اقتصادي و صنعتگران در استان در سالن شهيد منتظرقائم استانداري برگزار شد.
معاون اول رئيس جمهوري اسلامي ايران در ابتداي سخنان خود ضمن گراميداشت ياد و خاطره سومين شهيدمحراب آيت ا… صدوقي (ره) و مرحوم آيت ا… سيدروح ا… خاتمي، درگذشت والده و همشيره رئيس جمهور اسبق جمهوري اسلامي ايران را به خاندان خاتمي و صدوقي تسليت گفت.
“اسحاق جهانگيري” با اشاره به توافقات هسته اي در سال 94 بين ايران و 6 كشور قدرتمند جهان اظهار داشت: بحث پس از تحريم را بايد جدي دانست و اجازه نخواهيم داد توليد ايران يك بار ديگر زمين گير شود و بازار ايران را به طور كامل در اختيار خارجي ها قرار نخواهيم داد.
وي ادامه داد : شرايط ايران پس از تحريم شرايطي است كه هجوم شركتهاي خارجي براي كار در ايران بسيار زياد خواهد بود و ما براي سرمايه گذاران خارجي در ايران برنامه خواهيم داشت.
جهانگيري افزود : تيم مذاكره كننده هسته اي جمهوري اسلامي ايران نشان داد كه با زبان استدلال و منطق مي توان با كشورهاي دنيا سخن گفت و از حقوق ملت ايران دفاع كرد.
وي تأكيد كرد : اگر آمريكا و كشورهاي غربي تحت فشار صهيونيستها و برخي كشورهاي منطقه قرار نگيرند ضمن رعايت خطوط قرمزي كه رهبر معظم انقلاب ترسيم كرده اند قطعاً به توافق هسته اي دست خواهيم يافت.

تصميم دولت تدبير و اميد براي چابك سازي دولت

معاون اول رئيس جمهوري، اصلاح نظام اداري كشور را ضروري دانست و عنوان كرد: در شرايط كنوني حدود هشتاد درصد بودجه جاري كشور صرف حقوق كارمندان دستگاههاي دولتي مي شود و تصميم جدي گرفته ايم تا دولت را كوچك نماييم و تلاش مي كنيم صادرات غيرنفتي و ماليات را جايگزين اقتصاد متكي به نفت كنيم.

تشكيل كارگروه براي رفع مشكلات واحدهاي توليدي

“اسحاق جهانگيري” اظهار داشت : در هفته گذشته در هيأت دولت طرحي تصويب شد تا كارگروهي به رياست استاندار هر استان براي پيگيري و رسيدگي به مشكلات واحدهاي توليدي تشكيل شود و واحدهاي توليدي كه به علت سياستهاي غلط سالهاي گذشته دولت موجب ركود توليد شده اند، رونق يابند.

وجود ظرفيت هاي و استعدادهاي فراوان در استان يزد

جهانگيري استان يزد را در بسياري از شاخصها در حوزه هاي مختلف سرآمد استانهاي ديگر دانست و گفت: بايد كار، تلاش ،سختكوشي، آينده نگري، بلندپروازي، صداقت، ديانت، امانت داري،تدين و قناعت مردم يزد الگويي براي مردم ساير استانها باشد و با برگزاري همايشها و سمينارها دانش، فناوري و تجربيات مردم يزد را به ساير استانها معرفي نماييم تا مشخص شود مردم اين استان چه فعاليتهايي انجام داده اند كه اين استان را از نظر شاخصهاي مختلف در حوزه هاي گوناگون در رتبه اول قرار داده اند.
وي منابع طبيعي و معادن استان يزد را نيز جزء معادن استثنايي كشور خواند و گفت: معادن سنگ آهن، فسفات، سرب و روي و موادمعدني اين استان به لحاظ ارزش و تنوع در كشور بي نظير است.
جهانگيري در پايان سخنان خود ضمن تقدير از سيدمحمد ميرمحمدي عنوان كرد : استاندار يزد فردي باسابقه و باتجربه است كه انصافاً در دورانهاي مختلف و مسئوليتهاي گوناگوني كه داشته اند خدمات فراوان و بسيار ارزشمندي براي كشور انجام داده اند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸
برچسب ها: