غیر قانونی خواندن کارگروه از استاندار بعید است

دسته: عمومی
۱۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

محمد رنجبر، رئیس شورای شهر بافق در خصوص نظر شورا در مورد اظهار نظر اخیر میرمحمدی، استاندار یزد که گفته: “درخواست تخصیص ۱۵ درصد به شهر خلاف قانون است و ما اقدامی در راستای خلاف قانون انجام نمی دهیم” به خبرنگار بافق پویا گفت:

اگر آقای استاندار چنین اظهار نظری نموده باشد باید گفت: ۱۵ درصد خلاف قانون نیست؛ چون عمل به این خواسته دقیقا عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی است، که به منظور جبران عقب ماندگی مناطق کمتر توسعه یافته در خصوصی سازی باید مد نظر قرار گیرد که خوشبختانه اجرای این اصل مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد، علاوه بر این باید گفت:

در همه جلساتی که در سال ۹۳ در خصوص مسائل سنگ آهن تشکیل شد و اغلب شخص استاندار محترم نیز حضور داشتند این خواسته به عنوان یکی از موارد جدی و مورد تاکید همه افراد حاضر در جلسات اعم از نماینده مجلس، امام جمعه، شورا، نماینده کارگران و… بوده است و بدیهی است کسی نمی تواند بگوید این خواسته غیر قانونی می باشد چون بیش از ۵۰ سال سنگ معادن منطقه را برده اند و در عوض امراض، بیماری های لاعلاج، محرومیت و عقب ماندگی در پیشرفت و… را برای مردم این خطه به یادگار گذاشته اند و در صورتجلسات مذکور مقرر شد که راهکار قانونی برای واگذاری ۱۵ درصد از سهام شرکت سنگ آهن به شهرستان توسط مسوولین استانی و کشوری و اعضای صندوق بازنشستگی فولاد ایجاد و تا حصول نتیجه قطعی برای انتقال سهام مذکور پیگیری ها ادامه داشته باشد و در این خصوص هر چهارماه یکبار به مردم و کارگران گزارش داده شود.

وی ادامه داد: با توجه به این موارد باید از استاندار محترم به عنوان متولی استان در خواست نمود از آنجا که توجه به معیارهای حق و عقلی از جمله موارد تنظیم و ایجاد قانون می باشد، ایشان به عنوان متولی استان و شهرستان باید پیگیری نمایند تا حقوق از دست رفته این مردم ستمدیده و مظلوم به معنی واقعی احیا گردد.

رئیس شورای شهر افزود: به نظر می رسد که اگر جناب آقای استاندار قبل از اظهار نظر در این زمینه ابتدا به صورتجلساتی که خود و مسوولین سیاسی امضا کرده اند توجه داشتند یا نیم نگاهی به عنایت ریاست محترم جمهور در سفر به خوزستان و تخصیص ۲ درصد فروش منابع نفتی به منظور عمران و آبادانی مناطق نفت خیز داشتند قطعا اینگونه سخن نمی گفتند، لذا جا دارد از آقای استاندار سوال شود که به چه منظوری بند ۳ صورتجلسه ۹۳/۶/۹ مبنی بر انتقال و پیگیری ۱۵ درصد سهام برای شهرستان به امضای نماینده حضرتعالی جناب آقای طالبی، معاون سیاسی، رسیده است؟ مگر خدای ناکرده قصد حیله و فریب مردم در کار بوده است؟ که باید گفت قطعا با عنایت به سن و تجربه استاندار محترم بر چنین تصوری باید خط بطلان کشید.

رنجبر در خصوص سخنان استاندار که گفته بود کارگروه مطالبات نداریم و اصلا رسمیت ندارد و همچنین نظر وی در خصوص قانونی نبودن نماینده کارگران گفت: این جمله از استاندار محترم بعید به نظر می رسد چون وجود کارگروه و اصرار بر عملی شدن مفاد صورتجلسه ۹۳/۶/۹ در راستای رسیدن به هدف نهایی بافق ضروری است و انکار ناپذیر است، شایان توجه است که انتخاب نماینده کارگران طی طوماری با امضای هزاران کارگر شاغل در شرکت سنگ آهن صورت گرفته که همه مسئولین ذی ربط در جریان امر می باشند. (اصل طومار تحویل فرمانداری محترم شده است)

وی افزود: در تمامی صورتجلسات شخص استاندار و معاون وی بر قانونی بودن کارگروه و نماینده کارگران صحه گذاشته اند به عنوان مثال صورتجلسه ۹۳/۳/۵ که با حضور و کتابت شخص استاندار صورت گرفته است و نیز صورتجلسه ۹۳/۳/۲۵ که با امضای مسوولین رده بالای استان و معاون سیاسی ایشان و همچنین صورتجلسه ۹/۶/۹۳ و نیز حضور در سخنرانی نماینده کارگران و نیز تاکید شخص استاندار و معاون ایشان و… مبنی بر این که نماینده کارگران حتما در مراسم حضور داشته باشد و با سخنان خود معترضین را به شروع مجدد کار دعوت نماید.

رئیس شورا ادامه داد: از جناب آقای استاندار محترم استدعا دارم یک بار دیگر وقایع شهر بافق و صورتجلسات مربوط را مرور و بررسی و مصاحبه خود را اصلاح نمایند تا خدای ناکرده با بیان چنین مطالب دلسرد کننده آن هم در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی می باشد، زمینه نا امیدی مردم را فراهم ننماییم.

وی افزود: جا دارد که از حضور مردم در صحنه و طرح مطالبات تشکر و قدردانی نماییم و از همه همشهریان دعوت کنیم که ضمن حفظ خونسردی و دقت با حضور هوشمندانه خود دلگرم کننده و تداوم دهنده تلاش مسوولین به ویژه فرماندار و امام جمعه شهر باشند.

محمد رنجبر در پایان خطاب به استاندار و مسوولین نیز گفت توصیه می کنیم که صداقت و صبوری مردم بافق را قدر بدانند و طوری برنامه ریزی نمایندکه با صفا و صمیمیت و روحیه دلسوزانه مصوبات صورتجلسه ۹۳/۶/۹ را که به عنوان دستاورد مهم برای مردم تلقی می شود، پیگیری و محقق گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رنجبر مردم فریب نخوردند شما فریب خوردید

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته شدیم دیگه.نمیدونم کجای کارمیلنگه

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۲:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت کارگروه
در زمانی نچندان دور مسئولی بخاطر اعتصابات موقعیت شغلیش جوری در خطر بود که ممکن بود الام در این پست نباشد که بتواند چنین حرفهایی را بزند در مقابل شخص دیگری بخاطر شهر و مردمانش به آن مسئول کمک کردتا مردم شهرش کاری نکنند تا آن مسئول و دیگر مسئولان بخاطر مردمان شهرش از پستهایشان برکنار شوند. در این بین مسئول که بسیار مردم دوست بود تعهداتی را در یک صورت جلسه امضا و رهسپار ولایت شود چند صباحی گذشت و آن مسئول دوست داشتنی وبا شخصیت در ولایتی دور تر با بین نطقی منکر آن جلسات و آن اشخاص شود. در این بین مردم شهر در حال تلاش و کوشش بودن که باخبر شدن گروهای معدن خوار در عملیاتی سایبری D19 را به تصاحب خود در آوردن. از جبه شرقی خبر رسیده آنومالی های چاه گز در خطر سقوط می باشد. از کمی دورتر خبر رسیده کشتی سرمایه گذار جوار معدنی با سنگ اندازی به جوار دیگری رفته. حال کدام مسئول باید پاسخ گو باشد!! مردم چگونه این اطمینان را داشته باشندمسئولین پاسخ گو دوباره چنین بی مهری رونکنند!! مردم زبان کارگروه را بهتر از هر زبانی میفهمند. امید است مسئولین هم با همدلی بتواننداین هم زبانی مردم را تبدیل به پیشرفت شهر و کشورمان کنند.

حقیقت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا بفرمایید کجایش قانونی است….شورا که قانونی است اینه وای به حال کارگروه که قانو….

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نظر فایده نداره وقتی اون صورتجلسات و حرفهای قبلی بی ثمر بوده باید بگیم دست همشون درد نکنه

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نخیر آقای رنجبر رییس محترم شورای شهر اینجور صحبت کردن از استاندار اردکانی بعید نیست.متاسفانه بلایی که ار دکان طی چندسال سال سر استان اورده نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد.

جالب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رنجبر اینها آلزایمر گرفتند.
استاندار اصلا با قانون آشنایی نداره. قانون براش مقطعی است. خوب مچش راگرفتی.
دست همه مسئولین که اینقدر پیگیر و در صحنه هستند و به محض کوچکترین انحرافی تذکر می دهند و با هیچ کس حتی استاندا و معاون رئیس جمهور تعارف ندارند درد نکنه. ما بایددر صحنه باشیم تا شماها دلگرم باشید و شماها هم باید پیگیر باشید تا ما مردم دلگرم باشیم. با این روش پیگیری حتما جواب می گیریم و به نتیجه می رسیم. پیگیری تا رسیدن به نتیجه

هه هه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از اینها همه چیز بر می آید. مردم براشون مهم نیستند. دولت و حزب خودشون .

ناظر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هزارتا کار بی قانونی دارند می کنند به اینجا که میرسند میگن بی قانونیه.
اصلا خودتون گفتید که باید به دنبال 15 برویم و راهکار برایش پیدا کنیم.

اونموقع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای استاندار
اونموقع که نفستون جلوی ما کارگرا در نمی اومد اگر جرات داشتی حرف از قانون میزدی!
صباغیان هم نماینده ماست. من برای امضا و انتخابم ارزش قائلم. فهمیدی؟!

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همان روز خیلی ها گفتند آقای استاندار برای حفظ سمت آمده …….خدا لعنت کند خائنین داخل شهرواستان را
که باپول وپست خریده شدند…..

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
آقای رنجبر خیلی ممنون
واما آقای استاندار اگر راست میگی اونموقع که التماس آقای صباغیان میکردید دم از قانون میزدی!!!!!!!!!!!!
نه الان که خرت از پل گذشت حرف از قانون میزنی (هرچند هنوز دیر نشده ) و هیچکدام از حرفات قانونی نیست؟؟؟