تودیع و معارفه رئیس پیام نوربافق انجام شد

دسته: دانشگاه
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ تیر ۱۳۹۱

با حضور دکتر کلانتری رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد و فرماندار بافق مراسم تودیع ومعارفه رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان بافق انجام گرفت .
فرمانداربافق در این تودیع ومعارفه گفت : یکی از برکات انقلاب خودباوری در کنار حرکت فرهنگی دانشگاه ها است و در حال حاضر وضعیت علمی دانشگاه ها در اکثر نقاط کشور در مسیر رشد وتوسعه پیش می رود ودانشگاه پیام نور در راس آن قرار دارد و میزان قابل توجه سطح تحصیلات عالی که دانشگاه پیام نوردر شهرستان بافق ایجاد کرده گواه این مدعا است
ندافیان افزود : اگر ما الان را با گذشته مقایسه کنیم، سطح سواد بالاتر رفته و این چیزی نیست بجز تلاش نخبگان و اساتید مجرب، و ما برخود واجب می دانیم به عنوان مسئولین منطقه در بحث آموزش عالی همکاری موثری داشته باشیم .
وی ادامه داد : من در جلسه ای که در دفتر امام جمعه با روحانیون شهرستان داشتم از آنان تقاضا کردم بحث کمک خیرین به مراکز علمی و دانشگاهی را به عنوان یک فرهنگ ترویج دهند تا زیر ساختهای آموزش عالی شهرستان تکمیل گرد و انشا ءالله بتوانیم با ریاست جدید سطح علمی دانشگاه بافق را مانند دیگر واحد های دانشگاهی استان ارتقاء دهیم .
فرمانداربافق در پایان همچنین پیشنهاد بومی سازی رشته های دانشگاه را از جمله مهندسی صنعت ریلی ،احیاء نخیلات و مهندسی معدن را مطرح کرد .
رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد نیز ضمن تشکر از مهندس محسن زارع زاده برای دکتر زارع رئیس جدید دانشگاه آرزوی موفقیت کرد .
دکتر کلانتری در زمینه اجرای برنا مه های سال جاری دانشگاه پیام نوراستان گفت  : قرار بر این داریم دانشگاها را از جهت آموزش و پژوهش در سطح قابل قبولی برسانیم و برای این امر یک برنامه فرهنگی جدیدی طراحی کردیم که در قالب برنامه جامع قرآنی، عفاف و حجاب تا توسعه تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد گامهای بلندی صورت گرفته است .وی افزود: ما در سال ۸۸ تنها تعداد شش رشته کارشناسی ارشد داشتیم در حالی که در سال ۹۰ تعداد بیست و شش رشته کارشناسی ارشد اضافه کردیم و بنا داریم این را به چهل رشته در سال جاری برسانیم و همچنین در مقطع دکترا به چهار رشته رسید. وی ادامه داد:  در نظر داریم در شهریور ماه سال جاری فراخوانی جهت جذب تعدادی نیرو با درجه دکترا برای عضویت در هئیت علمی دانشگاههای استان انجام دهیم و هدف ما بیشتر بومی سازی هئیت علمی دانشگاه است .
وی در مورد پروژه های عمرانی دانشگاه پیام نور بافق گفت : با رایزنی که با فرماندار صورت گرفت قرار شدبرای تکمیل فاز دوم فضای آموزشی، فضای سبز و سردر جدید و دیگر کارهای معطل مانده هفتاد درصد از اعتبارات دانشگاه و سی درصد از اعتبارات شهرستان هزینه گردد که بیشتر این اعتبار صرف ساختمان فضای آمو زشی به زیر بنای ۲۱۰۰ متر مربع می شود .
وی افزود: در سال آینده دو رشته کارشناسی ارشدفلسفه اخلاق و مدیریت دولتی به رشته های دانشگاه پیام نور بافق اضافه میگردد .
شایان ذکر است؛ دانشگاه پیام نور بافق دارای ۱۲۰۰نفر دانشجو است که تعداد ۸۵۰ نفر دختر و تعداد ۳۵۰ نفر پسر، در ۲۱رشته کارشناسی شامل گرایش؛ حقوق، روانشناسی، علوم تربیتی، الهیات، کامپیوتر، مدیریت و کشاورزی در  زمینه کسب علم فعال هستند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۶:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدواریم ریاست جدید مانند ریاست قبلی برش کاری داشته باشد

محمد جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پيام نور بافق، ارشد حسابداري يا روانشناسي داره؟