در زمان فرمانداری بنده هیچ نامه ای درخصوص مرزهای جغرافیایی بافق ابلاغ نشده است

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

امیرحسین تفکری فرماندار اسبق شهرستان بافق در گفتگویی با خبرنگار «بافق فردا» به سوالات مطرح شده
پاسخ داد.
وی در ابتدا از اطلاع رسانی دقیق و شفاف سازی رسانه های مکتوب و مجازی تقدیر کرد و افزود : رسانه باید آیینه تمام نما و صادقی برای انعکاس مطالبات و پیشنهادات جامعه اسلامی باشد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییرخطوط مرزی بافق در زمان فرمانداری جنابعالی به شهرستان ابلاغ شد گفت : در فاصله زمانی آذرماه 1384تا آذرماه 1386یعنی قریب به دو سال که توفیق خدمت به مردم شریف و نجیب شهرستان در سمت فرمانداری بافق را بر عهده داشتم، آنچه به یاد دارم هیچ گونه ابلاغیه یا نامه ای مبنی بر تعیین یا تغییر خطوط مرزی حوزه جغرافیایی شهرستان بافق به فرمانداری نداشتیم.
وی افزود : قطعا اقدامی هم نبوده، ولی به عنوان یک شهروند حدودا از 34تا 35 سال قبل روی مسائل شهر حساس بوده و هستم و مشخصا در خصوص انتزاع محدوده چادرملو که جدیدا تاریخ دقیق آن ” سال 1372 ” مشخص شد و بعد از 20سال مصوبه دولت با امضای هاشمی رفسنجانی به اطلاع عموم رسید و در رسانه ها منعکس گردید در حد توان یک شهروند، پیگیریهایی داشته ام که در صورت نیاز و در مصاحبه دیگر بیان خواهم نمود. امیرحسین تفکری فرماندار اسبق بافق در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای این موضوع انجام داده اید اظهار داشت : اگر در اواخر دوره خدمت فرمانداری ” حسین ندافیان ” بحث توزیع و تقسیم آنومالی های آهن بین واحدهای فولادی استان و کشور در استانداری پیش نیامده بود هنوز همچنان نحوه و زمان دقیق این ظلمی که به شهرستان بافق شده مخفی می ماند.
وی با اشاره به جدا شدن ناحق معدن چادرملو از شهرستان بافق گفت : در خصوص چادرملو یا ” چاه دره ملو ” که به ناحق از شهرستان بافق ” بخش بهاباد ” جدا کردند از قریب 22 یا 23سال قبل که این موضوع سر زبان ها افتاده بود حقیر به عنوان یک شهروند بافقی به اتفاق تنی چند از دوستان بافقی و بهابادی پیگیریهایی انجام داده ولی متاسفانه به دلیل افراد با نفوذ اردکانی در استانداری یزد و در سطح کشور تلاش ها بی نتبجه ماند.
تفکری ادامه داد: الان مدتی است این مهم ذهن تعدادی از جوانان شهر را درگیر نموده و بعضا حرفهایی زده می شود که گذشتگان و مسئولین وقت آن زمان چه موضعی داشته و چه پیگیری انجام داده اند که البته و صد البته حرف درست هست. حق جوان بافقی است که بداند.
این فرهنگی بازنشسته در ادامه افزود : باید بگویم و معتقدم قطعا تاریخ در خصوص عملکرد همگان قضاوت خواهد کرد و خدمت و خیانت مسئولین وقت در هر حوزه ای هویدا می گردد. به همین دلیل برای روشن شدن ذهن جوانان و مسئولین که قصد پیگیری مسائل بافق را دارند خلاصه نظر و خاطره ای کوچک از پیگیری موضوع چادرملو که قابل تعمیم به نقاط دیگر هم می باشد را یاد آوری می نمایم.
امیرحسین تفکری خاطره خود را اینگونه بیان کرد : اگر اشتباه نکنم در برنامه زنده رادیویی ” در ماه های دوم و سوم خدمتم در فرمانداری ” شنونده ای از شهرستان اردکان تماس گرفت و گفت لطفا فرماندار بافق پاسخ دهد چادرملو متعلق به بافق هست یا اردکان ؟ بیان کردم از تمامی کسانی که می خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده و حق با کیست؟ خواهشمندم به سوال من فکر کنند و پاسخ دهند. در مقطعی از تاریخ زمانی که قرار بود یزد فرمانداری کل شود بافق از استان کرمان جدا و به یزد ملحق شد و همزبان اردکان نیز از استان اصفهان جدا و به یزد ملحق گردید. پیگیری نمایید ” چاه دره ملو ” در ثبت استان کرمان بوده یا اصفهان. وی افزود : مسلم بدانید که چادرملو در استان کرمان به ثبت رسیده، بخش بهاباد آن زمان و بافق نیز سابقه داشته و دارند.من گفتم : مگر می شود اردکانی که از اصفهان جدا شده چادرملو داشته باشد.
عضو شورای شهر بافق در دومین دوره شوراهای اسلامی شهر و استان ادامه داد : مشخص است در دهه هفتاد این جدایی اتفاق افتاده البته خیلی آرام و محرمانه!!! به کسانی که در این ظلم شریک بوده اند پیشنهاد می شود از همان راهی که چادرملو را غصب کرده اند این محدوده را بازگردانند و حوزه جغرافیایی را به اندازه سال های 57 و قبل از آن اصلاح کنند. و الا در روز قیامت بدسرنوشتی خواهند داشت. شاید امروز از اهرم پارتی و قدرت چند صباحی پیروز میدان باشند ولی از دادگاهی بترسند که قاضی آن شاهد جرم بوده و هست.
وی خاطر نشان کرد : لازم می دانم جهت تنویر افکار عمومی به یک نکته توجه دهم و آن سکرت و فوق العاده محرمانه عمل کردن جریان جدا کردن منطقه چادرملو از حوزه جغرافیایی بافق و الحاق آن به اردکان است چون؟!!!علاوه بر “حسین اخیری ” که در زمان انتزاع “72” فرماندار بافق بودند و هرگز صحبتی در این خصوص نکرداز فرمانداران و بخشداران بعد از وی پورفلاح، شکوهی، شریعتی، ذبیح ا…خواجه ای، ندافيان و خاوری کلامی نشنیده و دست خطی نیز در فرمانداری مشاهده ننمودم.

امیرحسین تفکری افزود: ظلم است که بگوییم همه از تغییر و تصویب خطوط مرزی آگاهی داشته و خیانت کرده اند. قبل از دهه هفتاد و بعد از آن چند سالی ” مرحوم محمد دهستانی بافقی ” رییس اداره اطلاعات اردکان بود که از آن مرحوم نیز هیچ گاه سخنی در این رابطه نشنیدم.
باید بگویم این موضوع از آن مرحوم نیز پنهان شد که مطمئنم اگر شنیده بود قطعا عکس العملی نشان می داد.
وی ادامه داد : من و تنی چند از مسئولین بافق و بهاباد از طرق مختلف بویژه همت “حجت الاسلام و المسلمین حاج محصل همدانی ” نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در آن زمان در خصوص چادرملو به اطلاعاتی رسیدیم که انتزاع ناحق را به اثبات می رساند پس از پیگیری مکرر نهایتا منجر به صورتجلسه ای در بیت” آیت ا… صدوقی” شد و مقرر گردید چادرملو ماهیانه درصدی از درآمد خود را به بخشداری بهاباد پرداخت نماید تا کارخانه های صنایع جوارمعدنی احداث شود.
فرماندار اسبق بافق در پایان این گفتگو گفت : پیشنهادی برای رفع همیشگی معارضات دارم که انشاا… به شرط حیات و در فرصت بعدی به آن خواهم پرداخت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
میربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیر حسین ممنون. باز هم شما از فرماندار فعلی دلسوزتر بودید.

شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پورفلاح، شکوهی، شریعتی، تفکری. ذبیح ا…خواجه ای، ندافیان اینها تماما برای بافق منشا خیر بودند که متاسفانه کار فرماندار فعلی فقط شده پیام تبریک دادن به این واون. کارنامه یکساله اش به خیر از پس رفتگی برای بافق هیچ چیز دیگری نداشته.

soheil این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون آقای تفکری ولی چرا همش وعده و وعید در آینده دادید؟!!!
هرکمکی میتوانید الان به انجام رسانید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای تفکری شماهم درزمان فرمانداربودنتان صحبتی نکردید

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرحسین خان تفکری بذار حرفهایمان در سینه بماند و خاک بگیرد بعدش تحویل مخزن الاسرار خاک بدهیم
روز و حساب و قیامتی هم در کار هست

امیرحسین تفکری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وتشکر از عزیزانی که نظر خودرا ابراز داشته اند فکر کنم درخصوص جمله آخر وراهکار رفع معارضات لازم است توضیح دهم دراین مورد مطالبی را در سفر اول دولت نهم به نماینده دولت در جلسه شورای اداری بافق به ریاست جناب آقای صفار هرندی وزیرمحترم وقت وزارت ارشاد اسلامی گفتم شاید روسای ادارات بافق یادشان باشد بعدا هم کتبا به استاندار محترم جناب اقای فلاح زاده نوشتم که سابقه آن در فرمانداری هست طرحی است برای واحدهای معدنی و صنعتی که لازم است براساس شاخصهای معینی مردم از آن واحدها منتفع گردند بنا به تجربه تلخ ودلایلی که دارم طرح بیشتر موضوع در فضای مجازی را به صلاح نمیدانم در صورت نیاز به تشریح بیشتر عزیزان تماس بگیرند در خدمت هستم ان شاالله