نیم نگاهی به فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی بافق/رسانه ها بیشتر به اخبار و مطالب فرهنگی بپردازند

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۴

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی روحانی به مناسبت هفته تبلیغات اسلامی در گفتگویی با خبرنگار «بافق فردا» از عملکرد و رویه سازمان تبلیغات اسلامی بافق چنین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بافق در اوایل سال 75 کار خود را با یک نفر نیرو آغاز کرد. بعد از گذشت دو سال نیروی اداره تجهیز شد به طوری که در حال حاضر یک کارشناس امور فرهنگی، قرآنی، اداری مالی،نماینده ذی حساب و یک نفر نیروی شرکتی که در این اداره مشغول به فعالیت می باشند.
وی در خصوص فعالیت قرآنی سازمان اظهار کرد: دو مرکز قرآنی نسیم وحی و کوثر ولایت در سطح شهر فعالیت گسترده ای دارند و در زیر مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفته اند. مرکز قرآنی کوثر ولایت در قالب هسته های جوان برای مقاطع راهنمایی و دبیرستان و بوستان نماز برای دانش آموزان ابتدایی فعالیت های قابل قبولی ارائه داده است.
روحانی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت های ارزنده برگزاری جلسات گفتمان دینی با موضوعات آسیب های اجتماعی، اعتیاد، مواد مخدر، ماهواره و … است. ده مسجد سطح شهر نیز به کتابخانه های شبستان تجهیز شده اند متولیان در برخی مساجد ابتکار به خرج داده و دقایقی قبل از برگزاری نماز کتاب های کتابخانه شبستان را بر روی سجاده نمازگزاران قرار می دهند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بافق با اشاره به برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورای هیأت گفت: افرادی کاندیدا و با حضور نماینده ای از فرمانداری این انتخابات انجام شد. انتخاب سومین کانون مداحان از دیگر فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی است. کارشناسانی از استان های یزد و قم برای بررسی آسیب هایی که در آینده ممکن است مداحان و هیأت های مذهبی دچار آن شوند و همچنین راهکار مناسب در این زمینه دعوت می شوند و موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
حجت الاسلام علی روحانی افزود:قبل از برگزاری مناسبت های مختلف اعم از نیمه شعبان، ایام محرم، اعتکاف جلسات شورای فرهنگ عمومی و هم اندیشی با روحانیون برگزار می شود نظرات جمع بندی و طبق نظرات ارائه شده بر حسن اجرای برنامه ها به کار بسته می شود.
وی ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان غبارروبی مساجد و عطر افشانی با هماهنگی شبکه بهداشت بافق کار انجام شد. سه روحانی نیز در روستاهای شیطور
جزستان و مظفریه به صورت فصلی مستقر هستند. البته روستاهای دیگری نیز این استعداد را دارند اما متاسفانه سازمان با کمبود نیرو مواجه است. حدود 12 مبلغ در ماه مبارک رمضان به اکثر روستاهای شهرستان که درخواست داشتند اعزام شده اند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی بافق با اشاره به عملکرد مثبت آداره آموزش و پرورش در طی این سال های اخیر گفت: دبیرستان های علوم و معارف اسلامی صدرا (دخترانه ،پسرانه) جایگاه خوبی را در بین دانش آموزان بافقی دارند . به طوری که دبیرستان علوم و معارف اسلامی دخترانه 96 دانش ـآموز دارد . 12 نفر از آنان در کنکور امسال شرکت نمودند. دبیرستان علوم و معارف اسلامی پسرانه نیز برای سالجاری 90 نفر ثبت نامی داشته و آموزش و پرورش اذعان دارد دانش آموزانی که در مدارس علوم و معارف مشغول به تحصیل هستند همان طور که نام مدرسه صدر است آنان نیز از لحاظ تحصیل و انجام امورات دینی در صدر قرار دارند. دبیران آموزش و پرورش نیز برای تدریس در این دبیرستان ها ازیکدیگر سبقت می گیرند.
وی عنوان کرد: در زمینه برگزاری مسابقات قرآنی تفسیر نور الهدی بعد از مرکز استان بیشترین شرکت کننده در این مسابقه مربوط به شهرستان بافق است. اما متاسفانه هنوز ساختمان اداری نداشته و در ساختمان استیجاری به فعالیت مشفول می باشیم.
امام جمعه موقت بافق خاطرنشان ساخت:نسبت به گستره ی فرهنگی شهرستان اعتبارات اختصاص داده می شود و در بافق بیش از این بودجه کار فرهنگی انجام می شود.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی مهم ترین فعالیت سال سازمان را گفتمان دینی دانست . و در ادامه گفت: خواستار تعامل بیشتر با رسانه ها و نشریات بوده و انتظار هست تا خبرنگاران به مقوله فرهنگی مذهبی توجه بیشتر نمایند. در برخی مراسمات مصاحبه ها انجام می شود اما آن طور که باید و شاید به آن پرداخته نمیشود.
وی در خصوص آمار جلسات قرآنی و تعداد مساجدی که نماز در آن برپا می شود گفت: از جلسات قرآنی نمی توان آمار دقیقی داشت چون خیلی از جلسات در خانه ها و محلات برگزار می گردد. در طول سال بین 30 تا 35 مسجد در آن نماز جماعت برگزار می شود که به برکت ماه مبارک رمضان به 60 مسجد نیز می رسد.
حجت الاسلام و المسلمین علی روحانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دستندرکاران سایت بافق فردا بیان کرد: خبرهای خوب و جامعی در این سایت درج می شود که جای تقدیر دارد . در سایت بافق فردا به برنامه های فرهنگی نیز پرداخته میشود. آرزو می کنم به خبرهای فرهنگی مذهبی اهتمام بیشتری داشته و برای پوشش بیشتر خبرهای سازمان تلاش شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی مردانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا سازمان تبلیغات یک برنامه ای جهت اعیاد شعبانیه پیاده نمی کند تا این قدر در این بافق با اعصاب مردم به خاطر ترقه ها بازی نشود و هرکسی مجسمه – موتور و اژدها و… در سطح شهر آویزان می کند من نمی دانم اینها نمود چیست و کدام منبع باید جلوگیری نماید…