هشدار به خانواده ها:قلیان میوه ای با طعم شیشه

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۴

مغازه های فروش ابزار آلات استعمال قلیان نیز هر روز در سطح شهر بیشتر می شوند و جالب اینکه کسب و کار این واحدهای صنفی به شدت نیز پر رونق است..
سه مورد وجود شیشه در تنباکوهای میوه ای تائید شده است

به گفته دکتر علی بهرام نژاد ،رئیس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان : مواردی مشاهده شده که در تنباکوهای میوه ای مواد مخدر وجود دارد

وی نوع این ماده مخدر را شیشه عنوان کرد و افزود: در شش ماه منتهی به سال گذشته ما آزمایشهایی را روی افرادی که متقاضی ترک بودند انجام دادیم و مشخص شد منشا این ماده از تنباکوی میوه ای بوده است.

وی افزود: این افراد معتاد نبودند و پس از چند بار استفاده از تنباکوی میوه ای دچار مشکل شده و به مراکز تخصصی مراجعه داشتند و طبق تحقیقات مشخص می شود در تنباکوهای میوه ای مواد مخدر وجود دارد.

وی ادامه داد: حتی اگر تنباکو سنتی و یا عاری از مواد مخدر باشد باید به خانواده هشدار بدهیم که قلیان راه ورود به اعتیاد است و ضرر استفاده از این نوع مواد مخدر برای مصرف کننده بسیار بیشتر از سیگار می باشد.
مواد غیر قابل باوری در تهیه تنباکوهای میوه ای استفاده می شود که گاه موجب تعجب می شود مردم باید با تحقیق بیشتر از مصرف قلیان خودداری کنند و هزینه های سنگین درمان را بر خود و جامعه تحمیل نکنند.

با وجود حرفهای صریح مسئولان در خصوص مضرات قلیان و بیان نگرانی ها اما مصرف قلیان با شروع فصل تابستان به شدت رو به افزایش است و وجود موارد مخدر در تنباکوهای میوه ای بر نگرانیها افزوده است..

به نظر می رسد در این شرایط باید متولیان امر با برنامه ریزی دقیق نسبت به این پدیده چاره ای بیاندیشند..

عین .الف.حسین آباد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود بر برادر عزیز حسین آبادی(آقای اکبری)
خدایا تاکی شاهد رواج باورها و رسوم غلط درمورد استعمال این وسیله خطرناک یعنی قلیان در بین خانواده ها باشیم.دریک برنامه فرهنگی که باهمت جوانان هلال احمر بافق درپارک آهنشهر اجرا شد جوانان هلال احمربا اهداء شاخه گل به افراد سیگاری و کسانی که درحال استعمال قلیان بودند از آنها میخواستند قلیان را خاموش و درعوض گل هدیه بگیرند بعضی از مصرف کنندگان میدونید چی میگفتند؟؟؟
قلیان ضرری نداره. ماتفننی میکشیم. خانواده ما هم قلیان میکشند وتابحال مشکلی براشون پیش نیومده.
ملاحضه فرمودید. درپارک آهنشهر و یا جاهای مشابهه افراد کم سن وسال اقدام به استعمال قلیان میکنن با این توجیه که خانواده ما استفاده میکنن و مشکلی پیش نیومده. ضرر نداره. تفننیه.
آخه پدر خوب مادر خوب قرار نیس که همون لحظه این مواد کوفتی اثر خودشون رو نشون بدهند
یواش یواش اونا دارن به کار خودشون ادامه میدن تا عاقبت آدم رو زمین گیر کنند
تازه سوداگران مرگ به این هم اکتفا نکردند و مواد مخدر آدم کش شیشه رو هم به توتون تنباکوها اضافه کردند همون کاری که دربعضی ازفراورده های گوشتی با اضافه کردن سیر در سوسیس وکالباسها بخاطر رفع بوی ناخوش آیند به مواد اضافه میکنند و این بار نیز در تنباکوها طعم انواع میوه جات اضافه میشه تا جوانان عزیز متوجه بوی شیشه نشوند و تابیان متوجه بشوند دیگه کمی دیر شده باشه.
خانواده های عزیز ومحترم.شهروندان گرامی این هشدار رو خواهشمندم جدی بگیرید قلیان بینهایت خطرناک و باعث بیماری میشه لطفا خودتان را گول نزنید.
بیشتربا فرزندجوانتان دوست باشید اونها کسی رو میخوان که باهاشون دوست باشه نه صرفا نان آور مطلق.
جوانان و فرزندان خودتون رو به سمت ورزش تشویق و همراهی کنید چون به ورزش تن خود نیرو کنیم نه قلیان و دود.
ممنون و سپاسگذار

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به درک . بکشید تا جونتون بالا بیاد
اینهمه راه های تفریح .چرا قلیون
شاگردی داشتم که ساعت 2 که میشد از سر کار فرار میکرد. جویا شدم دیدم معتاد به قلیونه

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
مجتمع شهید برزگری بافق هم کاش جمع میکردن قلیان هایشان را